Nijemci uništavanjem starih vozila sebi daju oduška zbog ekonomske krize

Nijemci uništavanjem starih vozila sebi daju oduška zbog ekonomske krize

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
auto_otpad.jpg

Nemci koji osećaju teskobu zbog sveopšte ekonomske krize mogu sebi da daju oduška na jednom auto otpadu uništavanjem starih vozila udarcima macole.

Od kada je nemačka vlada, u okviru paketa mera za oživljavanje privrede, odobrila ekološku premiju od 2.500 evra za građane koji recikliraju stari automobil u zamenu za novi, auto otpadi su preplavljeni starim vozilima, piše nemački tabloid "Bz".

Uporedo s tim, auto otpad u Bizentalu, tridesetak kilometara severoistočno od Berlina, beleži sve veći broj ljudi koji dolaze da za određenu sumu novca svoj jed iskale udarajući macolom po starim kolima.

"Posle toga osećam veliko olakšanje", objasnio je jedan 29-godišnji Nemac.
 
BHT Ovisnik
ujak mi jucer prica,njegov susjed u hamburgu daje golfa 4 na to smetljiste za 2500€ jer ce kupovat golfa 6,a kaze ta 4-ka presla 90000km,full oprema,koza,automatska klima,automatik,nezz jel ima navigaciju,bez packe na sebi,nigdje nije zagreban i kaze valjda ima EURO 5,kako se taj katalizator ugrađuje neznam ni sam i eto dat ce ga tamo,to bi valjalo uvestsad kako ce se moc starije auto uvest bas pitam da gore vidi nesto bmw-a ili audia,kaze slabo ima starih od 9 godina:icon_rolleyes:
 
I ja bih volio jednom macolom ali susjeda ovog Col-ovog ujaka,konja daje "novo" (za nas je novo) auto na otpad za 5000 km,nabijem ga razmazena.
 
Početnik
taman u bosni ljudi poceli sijati krompir, nek dodju da im damo oduska, ja ga imam i previse.. krampa, motika, lopata, sta hoce bolje..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top