Nevjerovatno - Obavezno pogledati :)

Nevjerovatno - Obavezno pogledati :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
ma ljudi, NE MOGUCE... vec je bilo, gledo pre par dana na forumu, za tren sam i ja pomislio da nije fake, ali kad malo bolje razmislim...

evo i obrazlozenje, znam veoma dobro matematiku i fiziku (vidite da su svi obuceni u jakne) i prilikom ovakvog skoka, samo brzina i pravac vetra mogu da "oteraju" coveka da padne svaki put razlicito u radijusu od 2 do 3 metra... ma neka bude samo 1 metar :D

da je 100 puta pokusavao ovaj skok, ni jednom ne bi mogao da zavrsi na istom mestu... pa uzmite samo u obrzir pocetnu brzinu kretanja, covek se bacio brzinom (lupam sad) od 0.01km/h.. da se drugi put baci brzinom od 0.02km/h razlika brzina na kraju jumpa bi barem 5-10km/h..

jednostavno logicki posmatrajuci ovo je ne moguca misija, ali dobro, mozda se baja lomio 100 puta pa ga je i jednom usralo :D:lol::lol:
 
Član
MA fake ba sto flash rece ima du uticaj vjetra polazne brzine mozda da je od 100 puta potrefio jednom al ne vjerujem koliko je puta morao da bude u gipsu hehehe A usput da kazem da je bilo na forumu
 
BHT Ovisnik
ovo vec 3. put u 2 tjedna,neznam sta da kazem,cini se i realan skok,al opet sve preskociti i u bazen uletiti:icon_rolleyes:
 
Početnik
CoL3-99 je napisao(la):
ovo vec 3. put u 2 tjedna,neznam sta da kazem,cini se i realan skok,al opet sve preskociti i u bazen uletiti:icon_rolleyes:

ma Col, druze, veruj mi da je ne moguce ;)

evo jos jednu "glupost" da kazem koja mi je tek sada zapala za oko, da zanemarimo i uticaj vetra i pocetnu brzinu kretanja (sto ne ne zamarljivo nikako) samo trenje (dok se kliza na ledjima) nema sanse da bude celom duzimom jumpa jednako.. tokom klizanja negde ce vise da "slide-uje" na ledjima, negde na bulji etc..

u prevodu, 100 puta da skace, izlazne brzine na kraju jupma ne mogu nikada da budu jednake, ili se covek lomio 100 puta dok ga jednom nije usralo ili je FAKE! nema sredine...

edit: evo sta sam sinoc napisao...

flash_back je napisao(la):
pa uzmite samo u obrzir pocetnu brzinu kretanja, covek se bacio brzinom (lupam sad) od 0.01km/h.. da se drugi put baci brzinom od 0.02km/h razlika brzina na kraju jumpa bi barem 5-10km/h..

e sad, ovde sam uzeo u obzir da je u pitanju linearno/konstantno ubrzanje, sto je u ovom slucaju ne moguce jer ovo sa trenjem opovrgava tu teoriju, znaci nema sanse da je konstantno i isto celom duzinom jumpa.. jednom bi mogao opusteno da izleti (ponovo lupam) brzinom od 50 km/h a drugi put sa 60 km/h.. sam radijus padanja bi u 100 puta mogao biti razliciti oko 5-10 metara, ako ne i vise...

e al sam vas sigurno sad smorio sa fizikom :D:lol::lol::lol:

eto, ako nista drugo barem da ovo ne pokusavate kod kuce ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top