Nesto nije uredu...

Nesto nije uredu...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako.Spojio ja danas muziku momku u auto,znaci jedan bas i jedno pojacalo.I radi,al ne udara gotov nikako.Kaze momak da je na ovom istom basu prije imo neko pojacalo koje je i slabije od ovog (al mu je riknulo) a udaralo je bolje od ovog.Na playeru se moze pojacat do 30, kad na ovom pojacalu pojacamo na 30 zvucnik pravi nekakve cudne al skroz cudne zvukove uopste ne radi kao subwoofer jos je na pojacalu ukljucen low pass filter i frekvencija je dobro nastimana.A momak kaze da je prije znaci ovaj isti bas na onom starom pojacalu sto je izgorilo pojacavo samo do 21 i da je u autu bila totalna ludnica.Danas zbog zurbe nismo stigli spojit tu muziku kod mene u auto pa da isprobamo jer ja se mogu zaklet da bi u mom autu ovo pojacalo i ovaj bas naprosto izvaljivalo sve, a kod njeg u kolima jedva uopste i da pjeva.Ako iko zna sta bi moglo bit pa makar otprilike bilo bi dobro da mi kaze jer mi stvarno nije jasno zasto nece da svira kako treba.Nit svira glasno, nit daje neki zvuk koji bi trebo davat.Jednostavno ama bas nista nije kako bi trebalo bit.Hvala unaprijed
 
Član
eddo je napisao(la):
Eh ovako.Spojio ja danas muziku momku u auto,znaci jedan bas i jedno pojacalo.I radi,al ne udara gotov nikako.Kaze momak da je na ovom istom basu prije imo neko pojacalo koje je i slabije od ovog (al mu je riknulo) a udaralo je bolje od ovog.Na playeru se moze pojacat do 30, kad na ovom pojacalu pojacamo na 30 zvucnik pravi nekakve cudne al skroz cudne zvukove uopste ne radi kao subwoofer jos je na pojacalu ukljucen low pass filter i frekvencija je dobro nastimana.A momak kaze da je prije znaci ovaj isti bas na onom starom pojacalu sto je izgorilo pojacavo samo do 21 i da je u autu bila totalna ludnica.Danas zbog zurbe nismo stigli spojit tu muziku kod mene u auto pa da isprobamo jer ja se mogu zaklet da bi u mom autu ovo pojacalo i ovaj bas naprosto izvaljivalo sve, a kod njeg u kolima jedva uopste  i da pjeva.Ako iko zna sta bi moglo bit pa makar otprilike bilo bi dobro da mi kaze jer mi stvarno nije jasno zasto nece da svira kako treba.Nit svira glasno, nit daje neki zvuk koji bi trebo davat.Jednostavno ama bas nista nije kako bi trebalo bit.Hvala unaprijed

prvo probaj kod nekog drugog na pojacalo,to je lako...ako radi onda mjenjaj cinceve i na kraju faziraj basic...i to bi trebalo da bude to...ako si sigran da ti je pojacalo ispravno...sretan rad
 
Član
provjeri dali su pojacalo i bass ispravni,zatim kablove napajanja dal su dosta debeli za to pojacalo,pa cinch kablove i dali kablovi od napajanja imaju dobar spoj......ako kazes da pojacalo jedva svira provjeri dal nije mozda izlaz pregorio....
 
Član
Najbolje ti je probaj bas na svoje pojacalo, meni ovo mirise na spaljen bas, mada nemora znacit, mozda je i do amp-a.

Lijep pozdrav...
 
Član
oke decki, hvala vam na prijedlozima.ja sam dogovorio s momkom u petak da idemo sve to stavit u moje auto.Ako u mom autu bude sviralo kako treba znaci da je nesto do njegovog auta.e sad sta to je stvarno upitno.mada ja iskreno mislim da je do njegovih izlaza na playeru.jedino mi to ima smisla jer je sve ostalo sto je u kolima top i kablovi i chinchevi i sve.jedino mi je player sumnjiv,al otom potom, vidicemo.u svakom slucaju vama hvala na savjetima.pozzz
 
Član
Nemoj ba dzaba skidat pojacalo, samo signal sa svog HU produzi najobicnim cinchevima do njegovog amp-a.
 
Član
Mojne se patit sve prebacivat, uzmes fino multimetar u ruke, vidis koliki je otpor woofera, i da li se mijenja/zvucnik krci kada mu rukom mices membranu. Ako je otpor stalan (4ohma pretpostavljam), woofer je oke. A onda uzmi nekakav obican zvucnik pa spoji na to pojacalo bez low pass filtera pa vidi jel radi. Lakse je premjestat zvucnike neg pojacala ;)
 
Početnik
razlika je vjerovatno iz toga sto su razliciti HU, moguce da taj drugi HU ima drugiciji izlaz sto je obicno menji ili veci nivo , izlazna impedansa , i slicno, takodje dobro pogledaj sve switcheve na ampu, pogledaj jel sve u fazi, i mozda najbolje otidji i neku caraudio radionu da ti neko to pogleda...



Naravno nije lose da prije toga malo gledas sta se desava , pa prvo premjeri staticki otpor zvucnika, premjeri napon na izlazu pojacala dok ono radi ( pojacano ) ovde je izmjenicni napon, i na kraju ali ne najmanje vazno napon na terminalima pojacala dok isto radi . napon enebi smio biti manji od 11.5V napajanja, a napon na izlazima treba da je jednak korijenu umnoska snage i otpora zvucnika, npr ako je 100w na 4 ohm onda izlazni napon treba biti oko 20V AC.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top