Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !! LOCKKK

Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !! LOCKKK

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako.. na drugom kompu, promblem je slijedeci...

upali se komp, sve radi na centralnoj, sve lampice gore, uglavnom nema slike na monitoru nikako, kada iskopcam i ukopcam VGA kabal ono samo se pojavi na monitoru no signal i opet sve sto vidim je "crnilo"...

je li kabal, graficka ili nedaj boze nesto gores :icon_question::icon_question::icon_question:
 
Početnik
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

graficka je u mene bila,i zamijenio je i sve ok,ali se zna desiti da ode kao onaj dzek na kablu od monitora pa da zezaju provjeri to prvo;)
 
Član
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

p i ja sumnjam na graficku, jer da je kabal ne bi bilo one poruke "no signal" kad ga iskljucim i ukljucim iz monitora... :icon_confused:
 
Početnik
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

GOLF TZ je napisao(la):
p i ja sumnjam na graficku, jer da je kabal ne bi bilo one poruke "no signal" kad ga iskljucim i ukljucim iz monitora... :icon_confused:

a sta mislis da je probas iskopcat pa ukopcat opet da se nije malo pomjerila,vrijedi probat
 
Član
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

Probaj kabel zamjenuti, ako imaš drugi. Isti slučaj kod mene bio, i meni je bilo do kabla.
 
Član
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

imas integrisanu grafiku kojim slucajem na ploci? ak imas,probaj u nju ustekat a ovu izvadi
vjerovatno grafika
okrece li ti diskove? moze biti i napojna
 
Član
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

moj glas ide za napojnu :D probaj prvo graf.zamjenit pa vidi sta se dogadja
 
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

moze biti grafika, memorija, procesor, napajanje i maticna, kabl 1%, bas rjetkost ali zna se desiti...

probaj izvaditi grafu i memoriju, pa onda bez to dvoje upali komp, ako ima spojen onaj mali zvucnik trebalo bi pistati, ako ne pisti nista bez memorije i grafe, ili napajanje, ili proca ili maticna....

ako pisti stavi memoriju i onda s njom pali, ako imas integrisanu grafu skopcaj na nju kabl i vidi je li ok,,

ako nemas integraciju, sa memorijom unutra bi opet trebalo pistati kada upalis komp, samo sad drugacije......

ako je tako, onda je grafa 100%, ali ipak za svaki slucaj malo ocisti kontakte od grafe i memorije pa probaj sve opet upaliti, moze biti samo da su oxidirali kontakti ;)
 
Član
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

napojnu mozes provjerit ak imas mjerni instrument;)
 
Član
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

ok uradit cu to pa vam javim... :icon_smile:

graficka nije integrisana... :icon_smile:
 
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

Sarajlic je napisao(la):
graficka je u mene bila,i zamijenio je i sve ok,ali se zna desiti da ode kao onaj dzek na kablu od monitora pa da zezaju provjeri to prvo;)

to je bilo iz mog iskustva :D meni se to desilo i opet poceo gubit prikaz na monitoru a ja jedan dan skinem graficku i ocistim je temeljito i skinem svu onu pastu neku sto sam stvaljao na cooler sta ja znam sta sam stavio :lol::lol::lol: uglavnom nije bila original :D
 
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

Kume, more biti oko RAM-a, vecinom on bude. Pokusaj ga skinut, malo ocisti one slotove, il stavi neku drugu ak imash
 
Član
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

skini ram i graficku..one slotove obrisi gumicom za brisanje i necim pamucnim prebrisi...onda vrati..pa reci sta je bilo
 
Član
RE: Nešto je "crklo", pitanje je sta?? !!

eh ovako... ja sve rasklopio i sklopio i sve radi... hvala na pomoci...


moRe LOCK... :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top