Nesreca u Zenici

Nesreca u Zenici

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nisam znao gdje da postavim,nije saobracaj,al je definitvno crna hronika...

Rudnik mrkog uglja Zenica:Jedan rudar nastradao, dva teže povrijeđena

U rudarskoj nesreći koja se dogodila jutros u rudniku Stranjani kod Zenice život je izgubio rudar A. B., rođen 1976. godine iz mjesta Stranjani, dok je još šest rudara povrijeđeno, od kojih dva teže.
Kako je izjavio Merhun Arnaut, tehnički direktor RMU "Zenica", nesreću je izazvala eksplozija metana koja se dogodila na dubini od oko 500 metara.

Izvlačenja povrijeđenih završeno je u 12.10, kada je na lice mjesta stigla i kantonalna tužiteljica Vesna Kaknjo koja će zajedno s federalnim rudarskim inspektorima izvršiti uviđaj o ovoj nesreći.

Na mjesto događaja stigli su i premijer ZDK Miralem Galijaševi i načelnik općine Zenica Husein Smajlović koji su ponudili svaku vrstu pomoći.

***
inace,poznavao sam preminulog,mozda mi je cak i rodjak bio,moj otac je iz mjesta Stranjani :icon_sad:
iza njega su ostali stara majka,zena i dvoje djece :icon_sad:
 
Član
mama mi bas danas prica,zvali ih hitno u bolnicu nazad,a samo jedan podatak neki UMOBOLNI,RETARDIRANI IDIOT,na raskrsnici u crkvicama ,Hitna dala rotaciju prolazi sve i taj kreten ,ne znam kako da ga nazovem sa X5 novim,preprijecio im put??? Ovi mu bibicu blicaju,on spusta prozor i govori sta je majmune hoces da ti izadjem???? PA mislim stvarno biti toliko retardiran,uglavnom vozac kaze da im se ljudi uopce nisu micali sa ceste,vec je bilo toliko kretena koji su im se cak ubacivali ispred njih i tako to,mislim JAD I CEMER,nemam sta drugo da kazem.. Takodje bi zelio da pohvalim ostatak rudar kojih je 30 doslo da dadnu krv,momci svaka cast i respect ogromni!!!!!!!!
 
Član
nedo bog nikom .... jooooj nedo bog nikom .... :icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
Astra je napisao(la):
mama mi bas danas prica,zvali ih hitno u bolnicu nazad,a samo jedan podatak neki UMOBOLNI,RETARDIRANI IDIOT,na raskrsnici u crkvicama ,Hitna dala rotaciju prolazi sve i taj kreten ,ne znam kako da ga nazovem sa X5 novim,preprijecio im put??? Ovi mu bibicu blicaju,on spusta prozor i govori sta je majmune hoces da ti izadjem???? PA mislim stvarno biti toliko retardiran,uglavnom vozac kaze da im se ljudi uopce nisu micali sa ceste,vec je bilo toliko kretena koji su im se cak ubacivali ispred njih i tako to,mislim JAD I CEMER,nemam sta drugo da kazem.. Takodje bi zelio da pohvalim ostatak rudar kojih je 30 doslo da dadnu krv,momci svaka cast i respect ogromni!!!!!!!!

stvarno nemam rijeci za to:icon_eek::icon_eek: joj ja kretenluka danas uzas!!!
a zalosno je zaista :icon_sad::icon_sad: pored moje kuce su hitne jedno 10-tak puta isle tamo-vamo i bas sam pomislila da se nesto tesko desilo :icon_confused: da bih cula da je bila nesreca u rudniku :icon_cry: stvarno uzas
 
Član
nezvanicne informacije,jos 3 tesko povrijedjena,van zivotne opasnosti...u nocnoj smjeni primjecena oksidacija nekakva,i ovi,koji su ujutro dosli,htjeli da naprave pregradu,valjda se to ugasi kad nestane kisika...nisu uspjeli zavrsit prije eksplozije...desilo se to sto se desilo...ja sam bio na Kamberovicima,na okupljanju ZAK-a,kad se to desilo,stvarno su se ljudi sklanjali,naidje nik lik s polom,sastruga felge od ivicnjak,da bi hitna prosla...izadje,gleda,kaze mu suvozac vidi sta uradi od felgi,kaze on,ma da hoce spasit ovog sto voze...stvarno me pozitivno iznenadio...a za tog kretena,nemam komentara...mogao je zbog njega i zbog tih pola minute-minut neko od povrijedjenih preminut u kolima hitne pomoci...
 
Član
edoze je napisao(la):
nezvanicne informacije,jos 3 tesko povrijedjena,van zivotne opasnosti...u nocnoj smjeni primjecena oksidacija nekakva,i ovi,koji su ujutro dosli,htjeli da naprave pregradu,valjda se to ugasi kad nestane kisika...nisu uspjeli zavrsit prije eksplozije...desilo se to sto se desilo...ja sam bio na Kamberovicima,na okupljanju ZAK-a,kad se to desilo,stvarno su se ljudi sklanjali,naidje nik lik s polom,sastruga felge od ivicnjak,da bi hitna prosla...izadje,gleda,kaze mu suvozac vidi sta uradi od felgi,kaze on,ma da hoce spasit ovog sto voze...stvarno me pozitivno iznenadio...a za tog kretena,nemam komentara...mogao je zbog njega i zbog tih pola minute-minut neko od povrijedjenih preminut u kolima hitne pomoci...

Zalosna desavanja i zbog takvih idota je policija osiguravala raskrsnice da bi hitne mogle proci.I ja sam bio na kamberovicima ali sam brzo otisao.
Jutros mi stara kaze da je i meni neka familija ovaj sto je poginuo.
Zalosno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top