Neonke ispod auta

Neonke ispod auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozdrav. cuo sam mnogo razlicitih informacija o neon svjetlima pa da cujem i vase. Da li je to dozvoljeno postavljati, koje boje i tako to. ako ko ima neki zakonik i tako koji regulise to pitanje po zakonu.

molio bih za odgovor.
 
Legend
ja imam ispod plave neonke.....sa policiom nije fino,skidacu ih vjerovatno...vise ih ni ne palim skoro
valjda na autu ne smiju biti "plava,crvena(osim stop svjetala)"
ako nemas neki atest,nemoj stavljati.
 
po nasem zakonu smijes ih staviti a ne smijes paliti:)

ako stavis cuvaj se policije, u zakono ne pise tacno da ne smiju neonke biti ispod auta, ali ima jedna caka na koju ti policajac uvijek moze naplatiti kaznu, a to je:

ovako, po zakonu moras imati rezervne sijalice za pola vanjskog osvjetljenja na vozilu, tako da ti moze traziti i rezervnu neonku, koju naravno ne vjerujem da ces imati, i tako ti moze naplatiti kaznu, kod nas je svasta naopako...
 
Član
Na vozilu ne smiju biti svijetla u boji, ali na prednjoj strani vozila koliko ja znam. Samo neznam da li ima ikakve veze to sto odvlacis paznju drugim ucesnicima u saobracaju (a valjda ima :D)
 
ne smiju biti svjetla naprijed, pozadi, sa strana, osim onih propisanih, naprijed normalno farovi, maglenke, i zmigavci koji ce zmigati zuto, a pozadi kociono svjetlo, rikverc svjetlo, zmigavci opet zuti i poziciono svjetlo, nigdje koliko ja znam a citam te materijale svaki dan ne pise da ispod auto ne smije biti svjetlo, s tim da pise da ne smije biti ni jedno drugo svjetlo koje ce ometati ostale ucesnike u saobracaju, a ova ispod sad dali ometaju ili ne...
 
Član
mijo_16v je napisao(la):
ne smiju biti svjetla naprijed, pozadi, sa strana, osim onih propisanih, naprijed normalno farovi, maglenke, i zmigavci koji ce zmigati zuto, a pozadi kociono svjetlo, rikverc svjetlo, zmigavci opet zuti i poziciono svjetlo, nigdje koliko ja znam a citam te materijale svaki dan ne pise da ispod auto ne smije biti svjetlo, s tim da pise da ne smije biti ni jedno drugo svjetlo koje ce ometati ostale ucesnike u saobracaju, a ova ispod sad dali ometaju ili ne...

OK.Al ometala ili ne, kad nas zaustave smetaju sigurno :icon_sad::icon_biggrin:
 
Član
Ipak su neonke ispod auta ... :)

Ja mislim da nebi trebao imati problema sa drotovima u vecini zemalja je to dozvoljeno.
 
Član
U katalozima ti setovi neonki su oznaceni kao "Street Legal" pa sada ne znam pije li to vode kod nas
 
Član
ja mislim da bijele neonke mogu ispod auta.nisu ni crvene ni plave koje zakonom zabranjene pa mislim da ne bi bilo nikakvih problema sa bijelim.ja sam misliio na pola stavit al nemogu naci bijele neonke
 
Legend
e ovako ,mene **%&$ na svakom koraku kad mi neonke rade,ja cu ih uskoro skidati......zakone bla bla.... neznam,al znam da policija hvata,
eto bar ovdje kod mene
 
Član
koliko su para te tvoje neonke??? i koje su boje, sve se da na prekidac upaliti i ugasiti ua zadatom momentu...
 
Blitz je napisao(la):
na stranu kerove, al vala auto puno  ljepse izgleda sa neonkama

slazem se,ali opet u nekim granicama...
Ali meni neonke idu dobro na bas zakucane(spustene) aute...a ne on odignut i neonke se vide
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top