Nemačko-japanski hibridni sistem

Nemačko-japanski hibridni sistem

Član
vw%20touareg%206.jpg


Grupa nemačkih i japanskih inženjera i mehaničara udružila se da bi Volkswagen-u ponudila opcioni benzinsko-električni hibridni sistem u novom Touareg-u druge generacije.

Japanski Sanio Electric Co. snabdevaće hibridni premijum SUV sa nikl-metal hidridnim baterijama, a nemački Robert Bosch GmbH učestvovaće u integrisanju motora i celokupne elektronike. Japanski Denso Corp. isporučivaće električni kompresor i ventilator za hlađenje baterija.Hibrid Touareg ima benzinski motor 3.3L V6 u kombinaciji sa elektromotorom koji je integrisan u prednji deo sistema prenosa. Hibridni Touareg može da putuje na kratkim relacijama brzinom do oko 30 km/h u punom električnom modu, uz korišćenje 8,2 litara goriva na 100 km.

VW je predstavio Touareg u februaru 2010. Automobil je javni debi imao na Salonu u Ženevi u martu iste godine. Novi Touareg deliće svoju hibridnu tehnologiju i svoju platformu sa drugim modelima iz VW grupe, Porsche Cayenn-om i Audi-jem Q7.Svi motori su u kombinaciji sa novim osmostepenim automatskim menjačem koji proizvodi nemački ZF Fridrihshafen AG. Nemačka Hella KGaA Hueck & Co. je konstruisla novi adaptivni sistem farova sa radarom i osvetljenje na Touareg hybrid-u. Sistem skenira put ispred vetrobrana vozila preko ugrađene kamere i koristi VW-ov softver koji određuje tačan položaj bilo kog vozila na putu. Ova informacija koristi se za regulisanje cilindričnog osvetljenja koje stvara senku ispred farova. Preciznim zasenčavanjem/osenčavanjem, druga vozila u saobraćaju mogu da budu zaštićena od Touareg-ovih svetala, ostavljajući ostali deo puta osvetljenim. Ovo obezbeđuje optimalnu vidljivost vozaču bez izazivanja nelagodnosti kod drugih vozača.

Hella je dala i druge značajne doprinose novom modelu, a to su su Touareg-ova LED kočna svetla, unutrašnje osvetljenje, tzv. grafoskop konzolu i senzore koji prate putne trake i tako čuvaju automobil od izletanja van svoje trake.
 
Top