Negativno iskustvo prilikom kupovine auta

Negativno iskustvo prilikom kupovine auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Surfajuci na netu ja i drug smo nasli par auta i odlucili da ih pogledamo. Svi su bili dalje od mjesta u kojem živimo, tako da smo se podijelili na par lokacija. Ja sam krenuo u Brčko a drug je krenuo za Sarajevo. Ponijeli smo pare i sve to, jer smo se prije toga dogovorili sa ljudima od kojih smo htjeli da kupimo ta auta. Radili smo za jednog automehaničara koji nam je vjerovao, i dao nam novce da kupimo ta auta, kasnije ih je on preprodavao.

I krenuli smo mi gdje smo trebali, ja sam u Brčkom završio posao i vratio se nazad kući, a drug se nije vratio čitav dan, čak šta više nije ni sutra. Ja ga zovem , par puta ne javlja se, nedostupan. Mislim , gdje je završio, to je trebalo samo razmijeniti i da se vrati, baš kao i ja što sam uradio.

I taj dan naveče dođe on s policijom, s masnicama, vidi se da ga je neko pravo "izlupao". Priča je bila ta, da je on došao u Sarajevo i našao se s tim ljudima u nekom zabačenom dijelu na putu. Trojica momaka su ga izudarali strpali ga u auto, uzeli novac, i ostavili ga u nekoj šumi, sva sreća pa ga nisu ubili. Tako da ni auta ni para. I od tog dana više nismo kupovali auta , jedino ukoliko su ljudi pristajali da se nađu na mjestima gdje mi odredimo. Tako da to je jedna od opcija kojih ima dosta, i kojim se bave ti ljudi, i trebalo bi da svako obrati pozornost gdje i kako se nalazi s ljudima ukoliko planira kupiti auto.
 
Član
citam i ne vjerujem,ccc,jebt da se i kod nas time bave :icon_eek:
jeste li uspjeli sta sa policijom,pronaci te gubare??
p.s. jel ti to jaran isao sam po auto,bez pratnje?
 
Član
jos malo neces moci na kiosku nista kupit od sttraha:icon_confused:
svasta...zao mi je zbog tog lika,al et,bar je samo s modricama prosao,moglo je svasta bit...jel bio neki veci iznos il?
 
Član
glupost je nositi pare sa sobom kad ides tek da gledas auto, prvenstveno ako se radi o vecim sumama bez obzira koliko raje islo s tobom. ako zivis u istom mjestu gdje i taj neko od koga kupujes, ostavis nesto kapare ako se dogovorite i kasnije platis kad se bude trebalo finalizirati sve. ako je negdje dalje fino pare na banku, ako sve odgovara, dogovor padne, podignes u banci, platis i svi sretni, a ne moras razmisljat hocel ti neko ukrasti ili sta vec. zato pamet u glavu, danas svega i svacega ima...
 
Član
Nisi prvi kome se to desilo Ne volim ja to tako nositi pare ok ako uzimas od auto kuce al ovako od nekoga lika i ako ga znas nije ti svejedno jbg vidis auto ako je sve ok nek dojde u tvoj grad i zadnje su pare;)
o kojoj se sumi radi?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top