Need For Speed World =)

Need For Speed World =)

Član
Need for Speed: World Online-collective action shooter for the PC of the famous racing series with a complex rating system, and facilitates networking players. Players will be able to team up and challenge rivals and the police on numerous routes in different modes of collective game. The new project represents an opportunity to gather and alter the character, riding a realistic licensed cars, and track the achievement of individual riders in races with the largest open-world game in the history of Need for Speed.


Minimum system requirements:
* Operating system: Windows XP Service Pack 2
* DirectX: DirectX 9.0c
* Processor: 1.7 GHz Pentium4
* RAM: 512 MB
* Video: 128 MB DirectX 9.0c compatible. At least Shader Model 2.0 support
* Sound Card: DirectX 8.1 compatible
* Winchester: 6 GB free space
* Internet: 128kbit / s Cable / DSL сonnection

Recommended system requirements:
* Operating system: Windows XP Service Pack 3 / Windows Vista Service Pack 2 / Windows 7
* DirectX: DirectX 9.0c
* Processor: Intel 2.0 GHz Core Duo2
* RAM: 2048 MB
* Video card: 512 MB DirectX 9.0 compatible. At least Shader Model 2.0 support. (NVIDIA): GeForce 7900
* Sound Card: DirectX 8.1 compatible
* Winchester: 4 GB of free space
* Internet: 128kbit / s Cable / DSL сonnection

ovo skinete 5mb
http://rapidshare.com/files/409619602/nfsw_INSTALLER_by_KidoKandur.rar.html
ovde se registrujete
http://world.needforspeed.com/
i onda kada instalirate i ulogujete se ...skinuce vam se cca 700mb i poslije toga 110-ak mb .... i to je to..igrate onda....igra je sada beta...ali akda izadje nova..ovo ce se samo automatski update-ovat na final verziju tako da ... ii moj je nick Taaky...ako se kad sretnemo negdje..i da ovo radi 100% jer ja je igram...tako da... ako vas sta zanima jos pitajte
 
Član
pa kako se pricalo da ce bit ovo ono ...niej nesto...mapa je od most wanteda i malo carbona...malkice doradjena...i to je to...meni se jedino svidja sto je online...drugacije je ne bi ni igrao...i sto ima dosta poznatih auta...mazda 3 ..toyota corola..nisan 240sx ...vw scirocco novi... dodge callenger..kako se vec pise...to je u pocetku...ja je igram... navuko sam se ...jedino sto je online...ali mi smeta...sto se ne moze namjestit mjenjac na manual...valjda to nisu ubacili u betu...ali mzoes ti saltat..i kad dodje do bloakde...saceka te ..i onda on presalta..a kad ne diras..onda on sam sve salta...l..kao most wanted..sa novim autima..malo doradjenim stazama..i koji fazon novi dodan..eto to je ukupan dojam ..o njoj :cool::cool::cool:
 
Član
znas li koliko ima auta sta cu Bgm davim te sa ovim jer mi se mrsko zaj*avat ako ne valja ako valja dodjem pa sutamo skpua jbg
 
Član
ne znam tacno...ali samo u prvoj selekciji ima oko15-ak auta...to je za pocetak...a ima jos 3 koliko sam vidio...ima dosta auta...i svakakvih....meni se svidja...ja je igram... poslijepodne skino..i igram je nonstop....skini je neces se pokajat...uzivancija velika je sto je online..al ima sh_paka.. podosta...jer vjerovatno igraju zajedno...i ti ih predjes lagano..samo vidsi zabija se u tebe...da ovaj pobjedi.....ali ako si mudar..pa ga zeznes malo..pobjedujes lagano...ukuppni dojam od mene je ..4 od 5... zbog sitnica...ajde skidaj..pa da ih bosnje zajedno deru... ja vozam mazdu 3 crvenu nick taaky da znas
 
Član
moze....kad sve zavrsis javi...pa da ih deremo....posalji mi pm ..da znam.... nick i auto....
 
Član
moze.....vidimo se tamo...sam reci u koliko ces sati biti tamo i ja cu doc...ja sam lvl 4 ja msm :D ...
 
Član
evo oficielno NICK EMIROZA auto eclipse GT CRN svidimo se raja tamo ako je ko od raje smo ispred i kocite da stopke svijetlucaju i znacemo da je neko od raje dok ne skontam ovaj chat na oigrici ZIVJELi i samo PUNNNNNNNNNN
 
Član
ja igram na mediumu.....samo zbog rama od 1gb...ali mogu da igram i na high amo nekad malo zastopa..a net mi je 1.5mbit .... ja msm da bi bilo nemoguce igrat sa 128kb

evo i konacno final update se skida ... 70 mb ..i popravljeno je dosta greski ..evo koje su to ..FINAL UPDATE:
Maintenance complete. Servers are up and running.

Purpose:
The purpose of this maintenance window is to deploy fixes for a number of bugs / issues occurring in Need for Speed World.

Duration:
Three hours
Start: 20:00 hrs (8:00 PM) PDT
End: 23:00 hrs (11:00 PM) PDT

Affected Users:
During the maintenance window, the servers were offline and users were not able to log in and play Need for Speed World. Players who are already logged in and playing NFS World will be diconnected from the server and therefore, disconnected from the game.

Release Notes:
- Fixed a crash that occurred when hitting large amounts of smackable objects in a short period
- Progression Amplifiers now display the correct duration in their tooltips
- Fixed an issue that prevented some players from receiving Private Match invitations
- Players should no longer lose collision detection during poor network conditions
- Traffic Magnet should now work correctly against players during poor network conditions
- Fixed an issue causing players to become stuck in post-race screens when leveling up
- Private Match invites should no longer cause controls to freeze
- Fixed a crash when entering Paint Shop with Level of Detail set to Minimum
- Reduced the minimum driving speed required for the busted meter to fill up during a pursuit
- Fixed additional rarely-occurring crashes throughout the game
- Made minor adjustments to the Single Player race rewards
 
Član
JA sam u igri, nemam pojma gdje sam! hihihi ali eto ako neko zna dodati u raju tamo sam isto addo! ;)
 
Top