Change background image
  1. TunapBIH

Nedostatak zanimljivih tema

Rasprava u 'Pohvale, kritike, prijedlozi' pokrenuta od Porschefan, 13. Siječanj 2014..

1. Porschefan

Porschefan Član

Pridružen(a):
    5. Prosinac 2009.
    Poruka:
    5,987
    Lajkova:
    1,586
    Grad:
    Neum
    Auto:
    BMW 320i 2.2
    Facebook PIK Garaza Privatna Poruka
    Povremeno su se na ovom forumu pojavljivale zanimljive teme, u kojima su se vodile konstruktivne rasprave, u kojima se nešto moglo i naučiti. Zašto je forum došao na to da se postavlja milijun novosti i oglasa i eventualno neka zanimljivost, ostalog nema ni u promilima. Je li moguće da ima samo 5-6 članova koji su istinski ljubitelji auta i poznavatelji prakse i teorije koji mogu ući u bilo kakvu raspravu, i koji su aktivni na forumu, i je li moguće da velika većina drka na Mansory Aventadora, ima 14 godina, i pljuje na svako auto osim pripadnika koncerna kojem pripada tatino auto ?? :woot:

Skrabo and Corrado_92 like this.
  2. apostol

apostol Član

Pridružen(a):
    4. Siječanj 2011.
    Poruka:
    1,017
    Lajkova:
    169
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Sarajevo
    Auto:
    Šumarak i Picasso, sve češće MI 16
    Moguće je drug moj. Ja sam ljubitelj mijenjanja auta i uglavnom se zanimama za ono što trenutno imam i što pokušavam da nabavim.
    Malo mi ide na klinac što je većini u glavi ferari, lambo i slično, a nemaju ni za bicikla. Razmišljaju o body kitu za najnovijeg BMW-a a nisu četku u ruku uzeli.
    Misle da je svrha tuninga i stylinga zatamni i spusti. I slično. Draži mi je i zadnji self-made papanluk nego šuplja o setovima koji koštaju nekoliko dasetina hiljada eura.
    Uživam kad vidim rad na projektima kao i slajine molersko-limarske izvedbe.

Corrado_92 se sviđa ovo.
  3. Harli_team

Harli_team Član

Pridružen(a):
    31. Ožujak 2009.
    Poruka:
    1,490
    Lajkova:
    244
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Cazin
    Auto:
    Opel Vectra B I500
    Slažem se oko ovog, puno je vw-a i razumljivo ceste su ih pune pa šta reći. Apostol je isto dobro rekao i slažem se s svim njegovim i mislim da je određeni broj forumaša odustao jer se puno klinaca pojavio s babinim autima k'o fol stavi bor u auto i to mu je update! Zaista ne mislim da ne trebaju da budu tu, čak što više, ali trebali bi se malo reducirati i prvenstveno ili pametno čitati ili pametno pregledati a bez da se komentari lupaju onako bez veze. Također predlažem da se napravi "neka" prijateljska suradnja s forumima koji su za samo određene proizvođače primjera Reno forum, honda, Alfa..etc tako da bi na jednom mjestu imali SVE. Već ovako doslovice svaki brend ima forum a ni jedan nema konkretno stvar niti pravih forumaša onih istinskih. a povrh svega izrečenog stojim u skladu s vremenom da pomognem da se ovo digne na neki veći nivo, a vjerujem da nas ima još takvih...

Lijep pozdrav iz Cazina.

4. Porschefan

Porschefan Član

Pridružen(a):
    5. Prosinac 2009.
    Poruka:
    5,987
    Lajkova:
    1,586
    Grad:
    Neum
    Auto:
    BMW 320i 2.2
    I osim samih tuning projekata koje odrade ljudi, nema više ni onoga da netko stavi temu npr. " V-tec, VarioRam, VANOS... - povijest sistema, tko je prvi, tko je bolji karakteristike različitih brandova, najveća postignuća, najbolji motori sa tim sistemima ..." Ovakve teme postoje na svim ozbiljnim forumima .

5. adoDBDRAG

adoDBDRAG Član

Pridružen(a):
    12. Siječanj 2013.
    Poruka:
    159
    Lajkova:
    8
    Grad:
    Cazin
    Auto:
    golf
    Postoje 2 3 clana koji su uvijek spremni dati savjet u vezi onoga sto me zanima i u vezi cega imam problem.
    Izgleda da je tesko dobiti pomoc objavom teme zato u pp i rahat patnja ;)

marshal and Corrado_92 like this.
  6. JoksaTurbo

JoksaTurbo Član

Pridružen(a):
    23. Lipanj 2013.
    Poruka:
    500
    Lajkova:
    117
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Istocno Sarajevo
    Auto:
    Renault 21 Turbo , Honda Prelude 3rd gen
    Slažem se u potpunosti sa vama.. Tek mi je 18-ta nastupila , al' nisam tatin sin ... Slažem se da se treba malo na forumu poraditi što se tiče tema i samih forumaša da se malo više aktiviraju ... Znam dok je bio stari forum da je bio puno aktivniji , i da se moglo više naučiti ... Puno se više komentarisalo i vodili razgovori o različitm temama ...
    Kao što Porsche kaže , da se više priča o motorima , o kvalitetu turbina , istorija automobila da se više piše na forumu ... I vidio sam da je prije bilo više savjetnika nego sad , kad ti treba pomoć ... I da se zabrane update-i kao ''stavio sam presvlake'','' stavio miris '' i tako to ...
    Bravo za Porsche-a zbog pokretanja ove teme

Corrado_92 se sviđa ovo.
  7. pioneer_09

pioneer_09 Administrator

Pridružen(a):
    23. Siječanj 2009.
    Poruka:
    8,592
    Lajkova:
    130
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Tuzla
    Auto:
    Peugeot 206
    Dosta ljudi je otišlo sa foruma i ne piše. Prije se dosta više pisalo. Sad udjem na forum i nemam šta da pročitam i izađem, a tako i većina članova :) Gledam da se dosta toga svelo na fb, pa ono što se prije objavljivalo na forumu sad se objavljuje na fb profilima.

8. apostol

apostol Član

Pridružen(a):
    4. Siječanj 2011.
    Poruka:
    1,017
    Lajkova:
    169
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Sarajevo
    Auto:
    Šumarak i Picasso, sve češće MI 16
    18 godina, pa ja ovdje dođem ko dedica :arghh:

9. JoksaTurbo

JoksaTurbo Član

Pridružen(a):
    23. Lipanj 2013.
    Poruka:
    500
    Lajkova:
    117
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Istocno Sarajevo
    Auto:
    Renault 21 Turbo , Honda Prelude 3rd gen
    Ja bi' radije da se ponovo vrati forum u staru aktivnost , lako mi je za fb da ga ne koristim , jedno vrijeme nisam ni ulazio na fejsbuk , samo visio po forumu , tražio , čitao , upoznavao se sa rajom ...

10. VW Diego

VW Diego Član

Pridružen(a):
    9. Siječanj 2009.
    Poruka:
    1,722
    Lajkova:
    98
    Grad:
    Mostar-Nevesinje
    Auto:
    vw golf II
    e ovo sto pionir kaze, prija sam provodio sate i sate pretrazivajuci forum, citajuci, gledajuci razne stvari, sada, udjem kliknem na "šta je novo" i 90% puta izadjem i ne prelistam sta sve od tema ima! Ne znam kako stoje statistike sto se tice postova, i novih tema, ali mislim da se forum odavno poceo raspadat, stim da je doprinjeo i ovaj novi izgled svemu tome! Nekako mi je prija sve bilo preglednije jasnije, sve sam mislio navići ću se, medjutim :(
    Volio bih da grjesim, ali takav utisak sam stekao, da je forum u fazi raspadanja!

marshal and pioneer_09 like this.
  11. _Leta_AvantGarde_

_Leta_AvantGarde_ Član

Pridružen(a):
    30. Kolovoz 2010.
    Poruka:
    2,549
    Lajkova:
    23
    Grad:
    Brcko-Novi Sad
    Auto:
    Mercedes Benz
    Dosta ajmo reci starijih ozbiljnijih forumasa je promjenilo svoje prioritete, ljudi se pozenili, bave se svojim porodicnim zivotom, nekim drugim stvarima, batalili forum, otisli vani raditi... Smjena generacija je nemoguca, jer cim dodju neki mladji odma ih iznapusavaju, klinac, balo, i kako dodju tako i odu. Projekata sve manje, a sve je to odraz teske finansijske situacije, pocni te od sebe, pa vidite sta ste uradili za auto, a da nisu neki servisi u pitanju, pranje poliranje.... Ako i ko dodje sa boljim autom, odma je tatin sin i sl. Lose prodju i oni koju pokusaju nesto malo drugacije da urade, odma je cuning, seljo tuning.... Najbolje prodje OEM, mada ocigledno i to je dosadilo. Mnogi ljudi su otisli jer su od samog starta prozivani. I kada neko nesto pita, zainteresuje, odma se nadje bar jedan prepametan koji ce mu reci "batali ti to, nije to za tebe, ne razumijes se u to", i kakva rasprava moze izaci iz toga, nista drugo do svadja prepucavanje i sl. Ne raspada se samo forum, raspada se drustvo u cijelini, odavno su nestale neke vrijednosti, tesko je danas naci nekogi postenog(cast izuzetcima), odma se gleda kako ce ko sta prodati, uvaliti nekome, ljudi gube obraz za sicu i to svjesno bez imalo srama i stida. Ovaj chat ima i svoje prednosti i mane, prednost je to sto je smanjena off topic, ali je smanjeno i pisanje po temama, sto dobro sto lose... Po meni chat je ok, ljudi cavrljaju kuckaju, istina bude nekad pretjerivanja, i sam nekad ucestvujem, ali sve odbijam na zezanciju. Iskreno, divim se momcima poput Erola, koji uspjevaju uz sve svoje obaveze, da koliko toliko ispunjavaju svoje snove, i sredjuju auta po svome ukusu, ali takvih je sve manje, i bice ako se ne promjeni nesto na bolje u ovoj napacenoj drzavi, u sto cisto sumnjam.

12. VR6Boki

VR6Boki Član

Pridružen(a):
    19. Lipanj 2007.
    Poruka:
    7,174
    Lajkova:
    293
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Sarajevo
    Auto:
    Saxo VTS
    Dobra tema, samo je malo spusti i zatamni i obavezno kakve BBS felge nabaci :D

Mislim da si vecinu napisao u uvodnom postu. Stancaju se teme, pa ovo lici vise na news portal nego forum. Ne kazem da je to lose, ali ima previse nezanimljivih tema, koje potiskuju na dno potencijalno zanimljive teme u kojima je neko mozda i poceo neku raspravu, al takva tema se jako brzo izgubi na dnu stranice i nestane. Mozda jos veci problem je jer vise nemas kome i pisati. Prepun je forum nekih ogranicenih likova skromnog znanja koji pisu komentare tipa "reno smece, vw najbolji", ovim rijecima, samo iz razloga jer voze Golfa i sta ja tu dalje da pisem? Da ima bar neki argument na koji se covjek moze osvrnuti, nego nista, takvim i kad napises argumente, oni opet neke svoje gluposti pisu bez veze i sto je najgore ni ne citaju sta pises, jer da citaju nesto i znaju malo vise, ne bi ni bili toliko ograniceni i u jednu ruku - zatucani. Nekad je bilo raje sa kojom se moglo i sa argumentima nesto pisati, pa i "svadjati" forumski. Iako su se teme kljucale i nekad brisale, moglo se u prakticno svakoj nesto i nauciti, jer su se koristili argumenti. Par puta sam otvorio neke meni jako zanimljive teme, iz kojih se moglo nesto novo nauciti, al bilo je 1-2 odgovora, ako i toliko. Tako, sta reci...

13. adoDBDRAG

adoDBDRAG Član

Pridružen(a):
    12. Siječanj 2013.
    Poruka:
    159
    Lajkova:
    8
    Grad:
    Cazin
    Auto:
    golf
    Prije je na forumu bilo puno preglednije.Ovaj novi look mi se ne svidja uopste.
    Nema nekog rasporeda.Ali ljudi su upravu,ima svega od teske finansijske situacije,pa neko se ozenio pa dobio djecu.
    Ali opet fali tu tekstova,fali tu tema dobrih jednostavno fali zivota na ovom forumu.

14. CoL3

CoL3 BHT Ovisnik

Pridružen(a):
    23. Listopad 2008.
    Poruka:
    13,076
    Lajkova:
    1,102
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Mostar
    Auto:
    BMW E39 525i, nissan patrol 4.2
    meni je se svelo da skoro pa odmah pritisnem "oznaci forume procitanim" zato jer se slabo u ijednoj garazi ista događa,prva stvar i tema "projekti" je otisla u klinac pa je izmjesano s komentarima,a zatim dosta manje ljudi i komentira i sl. pa raja vise i ne stavlja sta radi, pa s vremenom i napuste forum,mnogo je takvih zancajnih forumasa otislo, jes da se i nema love,al ljudi i dalje rade, pa evo samo po mostaru koliko ljudi i dalje radi po autu i znacajnije promjene, dosta auta radi swapove sto prije nije bilo,al ti isti clanovi vise ovdje ne pisu iako su prije bili aktivni,a sada rade vise nego prije na svojim autima, ja prvi stalno nesto radim oko volva pa nemam volje da ovdje pisem jer nikoga to vise ne zanima,a prije s jettom imao 100 stranica komentara,prijedloga i sl., ovdje neznam kada sam zadnji put stavio temu u savjeti ili neki kvar jer znam da vise nema nikoga tko ce pomoci i da zna,a prije nisi ni napisao vec XX komentara... znam odem u skolu,vratim se nije proslo ni 5h prođe mi vise od sat vremena citajuci sta se izdogađalo na forumu,x novih tema,savjeta,radova,updatea,a kamo li za cijeli jedan dan,a sada odem poslovno nekad na put,vratim se za par dana, u roku 5 min sam sve prelistao,otvorio koji tab sto mi se cinilo zanimljivim i kliknuo "oznaci forume procitanim"
    stari sjaj se jednostavno nemoze vratiti jer svi aktivni i poznati clanovi inace na nasoj sceni su otisli sa foruma zbog nekih drugih clanova i sl. i toga nazad vise nema,a 90% njih i dalje radi na autima i mnogo vece zahvate,tako da scena nije zamrla
    i da, dosta raje (vecina) otvara samo određene garaze na forumu i to gledaju,tako da svaka tema ima po kojeg forumasa koji gleda i to je to,nemas kome ni stavljati update,dok je prije bilo drugacije dosta

15. focak89

focak89 Administrator

Pridružen(a):
    18. Srpanj 2012.
    Poruka:
    636
    Lajkova:
    96
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Doboj
    Auto:
    Golf 4 TDI 1.9
    Reda je i na mene da se prikljucim u pricu,teska su vremena sve manje narod ima novaca u ulaganje u auta ali po malo sredjuju nije ko sto se nkada moglo druga su vremena sada dosla,to jeste da je bolja ekipa pre bila i sve oa je naravno bila davno otisla pre prelaska na novi izgled i sve ali ipak se tu trudi da ne propadne sve uzalud,svako ce nekome pomoci kako ko moze i zna oko necega ali sto jeste jeste starih znalaca je sve manje i manje...sto se tice poseta i svega tu su one sve ostale nisu nigde propale naravno sve manje se pise i pomaze...

Podijelite ovu stranicu