ne prepoznaje HDD

ne prepoznaje HDD

Član
Eh ovako reko da vidim ima li kakvo rijesenje,imao sam neki racunar u kojem sam imao 2 hdd-a jedan od 120Gb jedan od 80gb i puni su mi podataka koji su mi bas bitni,e sad sklopio sam novi racunar i digao sam sistem na sata disk od 300gb,a ova dva sam stavio kao sekundarne ( ata IZ STAROG RACUNARA ) instalacija zavrsena,sve ok ali kad hocu da otvorim jedan od ova dva stara diska trazi mi format :icon_mad:,tj ne prepoznaje njihovu velicinu,kako da to rijesim,da li ima neko rijesenje osim formatiranja jer ne radi mi se sa recovery programima jer bi trajalo predugo i Boga pitaj sta bi mi sve pronasli sto mi ne treba,znaci kako da velicina diskova postane "vidljiva" da bi mogao pristupiti starim podatcima...
 
Član
Iz nekog razloga je pukla particja, pa on ne vidi velicinu i nudi format!
Samo get data back ili neki drugi prog za recovery!
 
Imam isti problem, vjerovatno ti je bio Xp prije a sad Windows 7... izvadi Hard i prebaci u drugi komp gdje je Xp, pa onda to sto ti treba prebaci na usb, dvd ili eksterni hard disc.. i onda kad to sve prebacis vratis Hard disc u svoj komp i formatiraj... tako bar ja kontam uraditi :icon_smile:
 
Član
premjesi JUMPERE na odgovarajucu poziciju na HDD zatim podesi u BIOS njihovu konfiguraciju i to bi trebalo biti to :)
 
Član
RS6Avant je napisao(la):
probaj desni klik misom i explore , mozda tako mozes uci u hard

pokusao,ne moze :icon_mad:

Nelle_G je napisao(la):
premjesi JUMPERE na odgovarajucu poziciju na HDD zatim podesi u BIOS njihovu konfiguraciju i to bi trebalo biti to :)

sve je podeseno,u biosu prikazuje njihovu velicinu ali na sistemu ne,btw sistem je xp sp3
 
Top