Nastavljen rat Porsche – Nissan

Nastavljen rat Porsche – Nissan

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zbog prestižne titule prvaka Nürburgringa već duže vrijeme iskri između dva renomirana proizvođača sportskih modela, a sada su Nijemci izašli na stazu s novim Porscheom 911 GT3. Na "Zelenom paklu" legendarni Porscheov test vozač Walter Rohrl u novom 911 GT3 postavio je neslužbeno vrijeme od 7 minuta i 40 sekundi.

27brzv.jpg


Iako bi u nekim drugim vremenima ovaj rezultat bio proglašen odličnim, Nissanov konkurentski GT-R navodno prevaljuje "Ring" za svega 7 minuta i 22 sekunde, što u Porscheu nazivaju običnom izmišljotinom i tvrde da GT-R ne može ići ispod 7:54. Da bi potkrijepili svoje tvrdnje, u Porscheu su iznajmili Ferrari 430 Scuderiju koji je u njihovim rukama postigao vrijeme od 7:45.

27brzv2.jpg


Sada je ponovno na redu Nissan, no možda je konačno stiglo vrijeme da se najbolji japanski i njemački vozač "sudare" direktno na stazi, pa da konačno vidimo koji je auto brži..
 
Član
Onaj vozac Auto Sporta njemackog je Scuderiu vozio 7:39 na toj stazi, cudi me da Walter ne moze brze...
 
Sada je ponovno na redu Nissan, no možda je konačno stiglo vrijeme da se najbolji japanski i njemački vozač "sudare" direktno na stazi, pa da konačno vidimo koji je auto brži..

Najbolje ovako!

I otkud im ova tvrdnja da GTR ide za 7 min i 22 s,kad je zapravo 7 i 26.

Edit:Uostalom nije GTR samo na Ringu dokazao svoju nadmoc,mnogo je staza u kojima je iza sebe ostavio i Scuderiju i LP640 i Carreu GT i mnoge druge.
 
Član
:lol::lol:
oplakah triza;)
a najbolje bi bilo da dva testna vozaca odovoze oba auta na stazi,to bi bilo najmjerodavnije;)
 
galebu2 je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
galebu2 je napisao(la):
ne vjerujem ja ovima iz nissana

Auuuu sta ce jadan Nissan sad?

ja sam samo rekao sta mislim, mislim da ti je komentar suvisan

Sori druze,samo ne volim to pametovanje,cuj ti ne vjerujes Nissanu.Da se ova "svadja" izmedju Nissan-a i Porsche-a nije iznijela u javnost vraga bi iko od vas ista pisnuo oko GTR-ovog vremena.

Ne vjerujem ni ja, auuuuuu sta ces ti jadan sad?

Sta ti mislis?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top