Naplata stete od osiguranja

Naplata stete od osiguranja

Član
Prije svega da se izvinem sto mozda postavljam temu gdje joj nije mjesto, ali zaista ne znam gdje drugo da postavim.

Dakle, jucer je stari imao udes.
Nije kriv.
Onaj drugi je priznao krivicu. Negativan alkotest kod obadvojice.

Ista im je osiguravajuca kuca. BSO Osiguranje.

Jel neko imao iskustva sa ovim osiguranjem?
Procedura mi je poznata u slucajevima kada su razlicite osiguravajuce kuce, ali ne znam kako to ide kada je ista osig. kuca.

Eto, svaki savjet dobrodosao.
 
Član
Pa koliko ja znam, nema veze, tebi ce BSO isplatit, jer je to osiguranje onog ko je kriv...nebitno jesi ti kod njih il ne...
to sto se potrefilo da je ista kod obojice nema veze,bar ja tako mislim...
 
Član
nema veze trenutno cekam da mi legnu pare na racun nedavno se naslonio na mene g4 sarajevo osiguranje i kod mene i kod ovog bilo, najnormalnije u osiguranje otisao pogledali slikali rekli opcije izabrao jednu koja mi odgovara i to je to znaci regularno sve, a mislim cak i da ide brze u ovom slucaju ili je to do sarajevo osiguranja
 
Član
ArminB je napisao(la):
Ok, hvala vam momci.
Nadam se da ce se sve zavrsiti dobro iako ce trebati par mjeseci.

ne bi trebalo, dvaput sam ganjao i oba puta bilo unutar mjesec dana gotovo, s tim da sam se oba puta zalio...
osiguranje mora puno vise platit ako bi islo na sud,zato im je u interesu da se dogovore...reci da ti je malo para,srocis zalbu...meni su oba puta podigli iznos...
znaci,zavisi ti sve od osiguranja...jedino ako budes zadovoljan njihovim prvim prijedlogom...al to ti je ono,pokusavaju sa sto manje para proci,pa daju najmanju mogucu ponudu...
 
Administrator
stari imao u septembru - oktobru udes i još čeka isplatu, zapravo čeka poziv na sud, jer je čovjek koji ga je udario imao 2 promila u 10 ujutro:D
 
Član
Zapisnik od udesa ti treba samo, odes prijavis stetu, navedes racun koji ti je od banke i ti si svoj posao zavrsio.
Mozda budes mogo poppunjavati neki interni formular al to su informacije o vlasniku vozila i info od vozila.
Posle toga kuca ti izadje da napravi zapisnik o steti i slikanje, procjena stete uglavnom....
Nakon par dana te nazovu i daju ti svoju ponudu, ako ti odgovara pristajes ako ne odbijes :D

Isplata kod Uniqa osiguranja je 14 dana.

Prije mjesec imao udes iz prve ruke ....
 
Član
Maloprije sam se cuo sa radikom u BSO.
Kaze da ce u opnedeljak izaci procjenitelj štete pa cemo tada sve ostalo zavrsiti tj. upute sta i kako dalje, a kada procjena bude gotova dat ce ponudu.
Ja cu gledati nakon sto oni procjene da odem u Toyotin servis i da vidim sa njima kako ide ta procjena sa njihove strane i kolko kosta.

P.S. U uvodnom dijelu sam zaboravio reci da je vozilo Toyota RAV 4 2005 g.
 
Član
ArminB je napisao(la):
Maloprije sam se cuo sa radikom u BSO.
Kaze da ce u opnedeljak izaci procjenitelj štete pa cemo tada sve ostalo zavrsiti tj. upute sta i kako dalje, a kada procjena bude gotova dat ce ponudu.
Ja cu gledati nakon sto oni procjene da odem u Toyotin servis i da vidim sa njima kako ide ta procjena sa njihove strane i kolko kosta.

P.S. U uvodnom dijelu sam zaboravio reci da je vozilo Toyota RAV 4 2005 g.

odes u ovlasteni nek ti naprave predracun...trazi toliko para...a naravno da neces pravit u ovlastenom,nego kod nekog jeftinijeg,i ostane ti para...
 
Član
Iskreno tesko da ces dobiti onoliko para koliko ti odradi predracun ovlasteni servis, al ces dobiti dovoljno da sredis auto i da ti ostane za registraciju :D
Nisu ni osiguranja vesla sisala :D
 
pozz da se nadovezem prvo ce te osiguranje zvat i cjenkat se s tobom oko stete ali ninasta ne pristaji jer tako su i meni ja ni kriv ni duzan prvo mi nudili 700KM jer navodno iznad 1000KM za Golfa dvojku smatraju totalnom stetom normalno nisam presto na 700KM i na kraju dobio ostetu od 1500KM i to mi je bilo uplaceno za 20 dana rijec je bila oko Euroherc osiguranja
tebi svi savjeti sve cijene provjeri i sve sracunaj pa tek onda pristani na odstetu toliko od mene i pozzz sretno u naplati ;)
 
Član
Znam da necu dobiti isto onoliko koliko ovlašteni servis procjeni, ali cu dobiti vise sa njihovom procjenom nego sto mi u I ruku osiguranje ponudi.

Ne mora nista da ostane para, samo da ne zafali, to mi je cilj i neka se zavrsi za 14 dana (mada teško) ko sto je gore kolega naveo.

Ali ako je to tako sto sto se tice tog osiguranja, onda definitivno je to jedno od najpostenijih i najefikasnijih osiguravajucih kuca.
Svaka im cast ako za 14 dana kompletanpostupak se zavrsi.
 
Član
tebi je prednost sto je jedno osiguiranje, jer inace tvoje osiguranje poslika,pa salje osiguranju krivca udesa,a u ovom slucaju toga nema...pusti tu pricu ne treba ostat,nek ostane,dusevna bol,ovo-ono,mora to neko nadoknadit:D
uglavnom,u servis, pa onda se cjenkaj s njima, kao sto napisah,ne isplati im se na sud ici, vjeruj mi...
 
Član
Naravno da cu tjerati mak na konac, odnosno vodu na svoj mlin.
Ali kao sto rekoh, nek ne zafali, a sve sto ostane to je + za moj budžet.
 
Član
imas 3 opcije da trazis pare po predracunu dobices vjerovatno manje ali dovoljno za popravku van ovlastenog, druga opcija ti je da uzmes njihov onaj papir gdje pise koliko priznaju sati lakiranja, mehanicara, dijelove i stim papirom odes u ovlasteni i napravis predracun vidis da li ce to pokriti sve troskove pravljenja koji su oni duzni napraviti ako da onda imas opciju ili da platis svojim parama predas racun pricekas do 10 ak dana i oni ti isplate na racun ili da vidis sa kojim ovlastenim imaju ugovor, tamo odvuces auto da se napravi, onda ti oni daju papir koji odneses u osiguranje da ti ovjere (to je da ce osiguranje njima isplatit troskove popravke) i taj papir vratis u servis pricekas par dana (bez auta koje je u servisu dok se pare ne uplate) kad legnu pare nazovu te dodjes po auto i slobodan si
 
Top