Najbrži kineski automobil u duelu sa osam automobila

Najbrži kineski automobil u duelu sa osam automobila

Član
21500-byd-qin.jpg

Nedavno smo vam predstavili najsnažniji kineski automobil, BYD Qin. Reč je o hibridnom modelu i ujedno jednom od tehnološki najnaprednijih auta ikada proizvedenih u Kini.

Njegov hibridni pogonski sklop čine 1,5-litarski četvorocilindarski turbo motor i električni agregat. Ukupna snaga obe jedinice iznosi 303 KS, uz 440 Nm obrtnog momenta.

BYD Qin će se na tržištu naći početkom naredne godine, a već sada možemo reći da jedva čekamo da ga vidimo. Zašto? Odgovor ćete dobiti u nastavku, na video snimku okršaja žestokog Kineza sa osam drugih automobila (VW CC, VW GTI, VW Scirocco, MINI Cooper S, Nissan 350Z, Subaru BRZ, Mitsubishi Lancer Evolution, Ford Focus S).

Otkrićemo vam završetak - sve ih je pobedio!

 
Član
Haha, kakva komedija.

Najvise sam ocekivao od Lancera EVO, a on i u samom startu odmah zaostao 3 duzine, a trebao je biti toliko ispred :D
 
smrdi mi na kineze hehe
treba to neko iz EU snimit pa da vidimo jel to bas tako i ja sam ocekivao od Lancera da ce ih oderat
 
Član
Ovo je najsporiji Lancer koliko vidim, Evo 8. Al i taj ide 13.9 s tvornicki na 402 metra. Focus, koji ovdje ispade najbrzi od "ostatka svijeta" vozi 14.8 s na 402 metra, a izgubio je za sasvim malo od kineza. U tom slucaju, da je Lancer vozen kako treba, imao bi prednost od bar 2-3 duzine. Tako da...
 
Super Moderator
Ovo je najsporiji Lancer koliko vidim, Evo 8. Al i taj ide 13.9 s tvornicki na 402 metra. Focus, koji ovdje ispade najbrzi od "ostatka svijeta" vozi 14.8 s na 402 metra, a izgubio je za sasvim malo od kineza. U tom slucaju, da je Lancer vozen kako treba, imao bi prednost od bar 2-3 duzine. Tako da...

Kako mislis najsporiji lancer? Od svih modela evo8 je najsporiji jel to? Dobar je meni i taj najsporiji onda :D
 
Član
Tako nekako, bar racunajuci od Lancera Evo 5 pa na ovamo, Evo 8 je najsporiji :)
Govorim o najslabijem modelu, ima sad FQ400 i sl, al to su posebne serije.
 
Auto od 300 ks brže od auta sa 180 ks za 0,2 s, ma zvijer .... :D


p.s. jedino dramatično u ovoj usporedbi je muzika, a utrka i rezultat utrke je čisti KINESKI :D
 
Član
Trebali su jednog Audija TT 2.0 TFSI Quattro S-Tronic dovuci, da im sa samo 211 KS pokaze sta je ubrzanje :D
Evo sad pogledah opet, samo mi nije jasno sto je ovaj zuti Nissan zaostao preko 50 metara, a kasnije je trebao bit jedan od brzih :)
Ovako nesto bi cak i nasi levati bolje namjestili...
 
Top