Najbrži cestovni automobil u Europi

Najbrži cestovni automobil u Europi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
trans-570.jpg


Veyron, Enzo, Zonda, SLR… ne, najveću službenu brzinu postigao je prerađeni Pontiac Trans Am iz 1987. dosad nepoznatog norveškog tunera Polly Motorsport

Titula najbržeg cestovnog automobila u Europi od prošloga je tjedna u rukama nepoznate tuning tvrtke iz Norveške. Njihov prerađeni Pontiac Trans Am iz 1987. postigao je na test stazi u Papenburgu službenu brzinu od 407,134 km/h! Iako se s istim rezultatom hvali i Bugatti Veyron, njihova brzina nikada nije bila službeno potvrđena. Trans Am Polly Motorsporta pravo je čudovište na kotačima, iako se to na prvi pogled možda i ne bi moglo reći, budući da nema nikakvih spojlera i krilaca, tipičnih za ovakve prerade. Pravi posao odrađen je ispod lima, tamo se nalazi 8,9-litreni V8 s kompresorom koji razvija 1407 KS!!!. Dovoljno je to da 2040 kilograma težak automobil ubrza od 0-100 km/h za nevjerojatnih 2,23 sekunde, no još su impresivnija ubrzanja do 200 i 300 km/h koja traju svega 5,55, odnosno 12,22 sekunde. Nevjerojatne performanse postignute su unatoč samo stražnjem pogonu, što dovoljno govori koliko je truda i znanja uloženo u razvoj ove prerade.
 
Član
bulex je napisao(la):
zar nije i veyron iso isto 407km/h...... ako se sjecam te epizode top gear-a...

gledao sam i ja to, al valjda to mjerenje brzine iz auta nemože bit tolko točno.. možda.. a i fali mu još ,134 km/h heheh
 
Član
Dovoljno je to da 2040 kilograma težak automobil...

WOOOW.... Uvjek mi je veci fazon bio povecati snagu motora, nego smanjivati tezinu.... Bas me zanima koliko ovo cudo moze popiti goriva za jedan minut punog gasa.... Vjerovatno koliko moj ne moze popiti ni za sat... :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top