Na prodaju 1990 Mercedes-Benz 190E 2.5-16 EVO 2, i to za 700.000 dolara

Na prodaju 1990 Mercedes-Benz 190E 2.5-16 EVO 2, i to za 700.000 dolara

Putovanja.ba
Administrator
mercedes%209.jpg

Na eBayu se pojavio oglas u kome se na prodaju nudi Mercedes- Benz 190E 2.5-16 EVO 2 iz 1990. godine, naravno u odličnom stanju.

Ove godine ovaj Mercedesov sportski sedan slavi 25-godišnjicu pa je valjda prodavac i to želeo da iskoristi jer cena ovog primerka u oglasu iznosi čak 700.000 američkih dolara.

mercedes%2099.jpg


Ostaje naravno pitanje da li auto zaista toliko vredi, a radi se o primerku sa brojem 146 od ukupno 500 proizvedenih, sa pređenih oko 80.000 milja (skoro 129.000 km).

mercedes%20999.jpg

Ovaj crni 190E 2.5-16 EVO 2 inače pokreće 2,5 litarski motor sa 231KS, a oglas pogledajte na eBayu.

Ivan Mitić – Auto.blog.rs
 
Ljudska pohlepa nema granica. Ovo nije toliko poseban automobil da ima toliku cijenu, nije j.beni Talbot Lago ili Ferrari 288 GTO . Cijena je apsurdna, mogli su slobodno staviti 3 000 000$.
 
Član
U perfektnom stanju nije citao sam na jalopnik ne da nije u perfektnom stanju vec ima dijelova koji nisu oriđiđi pa ako hocete i radio nije orginalan. Na klimi fali dugme. Sad ce reci neko gledas sitnice, naprotiv gledam ako vec trazi bezobraznih 700 onda ima da nudi i vise od toga
 
Putovanja.ba
Administrator
U perfektnom stanju nije citao sam na jalopnik ne da nije u perfektnom stanju vec ima dijelova koji nisu oriđiđi pa ako hocete i radio nije orginalan. Na klimi fali dugme. Sad ce reci neko gledas sitnice, naprotiv gledam ako vec trazi bezobraznih 700 onda ima da nudi i vise od toga

Pa za ovu cijenu i treba da cjepidlačiš. :)
 
Super Moderator
mozda da je No1 i da je puno manje preso pa eto. jest ekskluziva i sve, volio bi imati ovaj auto naravno, al za 700 000 ne bas :D
 
Član
U perfektnom stanju nije citao sam na jalopnik ne da nije u perfektnom stanju vec ima dijelova koji nisu oriđiđi pa ako hocete i radio nije orginalan. Na klimi fali dugme. Sad ce reci neko gledas sitnice, naprotiv gledam ako vec trazi bezobraznih 700 onda ima da nudi i vise od toga
pa ljudino ko bi originalni radio ostavio u njemu???
a to dugme pase od svake 190ke
a originalno jedio nije eto radio, prednji zmigavci i eventualno tachograf. Ali ja da ga kupujem iste bi stvari zamjenio....
 
Član
Majke mi nista te nisam skontao :)
Al da poentiram na sve nije originalno stanje dosta nekih aftermarket stvari ima i oglas je proizvod nekog zajebanta koji misli lovu dići na nekoj budali ili kojem je krivo sto e30 raste cijena (salim se za e30)
 
Ovo je ravno situaciji u našim krajevima. Npr. kad na selu uz štalu stoji VW Buba, i čovjek ne zna šta će s njom, najrađe bi je dao za 50KM u otpad jer mu smeta i nema gdje sa drvima kad ih iscjepa, ali u međuvremenu dođe čovjek koje se zanima za kupnju i vlasnik Bube zbog same činjenice da se netko zanima za to auto kaže "ne bi ti je dao ispod 2000KM". :D
Ista stvar je sa cijenama old i youngtimera na svjetskoj sceni, samom činjenicom što raste zanimanje za njih, lupaju se debilne cijene, pa ako naleti budala super.
 
Top