Na koliko se pušu niskoprofilne gume?

Na koliko se pušu niskoprofilne gume?

Član
Imam gume 205/40-17 i napuhao sam ih na 2.5 bara(i prednje i zadnje) kada su mi ih vulkanizeri montirali napuhali su ih na 2.0 bara,što je ja mislim premalo za niskoprofilne.

Neki dan mi je smrzla ručna kada sam je povukao,pošto mi lamela nije bajna bolje da klizaju gume nego lamela,tih par metara sam malo zacvrljo gume dok nisam izašao na ravno. Kasnije gledam trag i vidim da on nije ni u pola od širine gume, samo sredina gume dodiruje asfalt. Jel to do ispuhanih guma. Negdje sam čitao da se niskoprofilne pušu i preko 3.5 bari
 
Član
puši ih onako kako je proizvođač naveo :icon_smile:

koliko je znam gume se pusu od 2,2 do nekih 2,7 max

ako ti se na tragu na cesti vidi samo sredina gume onda su previse napuhane ;)
 
imas poklopac na rezervoaru na njemu ti sv pise i dimenzije guma koje proizvodjac preporucuje a i na kolko se pusu gume ;)
ja svoje pusem 2.0-2.2 nema veze koji su profil i sve se ravnomjerno trose ;)
 
Član
puno ti je na 2.5 posebno u ovim uvjetima, naduvaj ih na 2.2-2.3 bice taman, zadnje manje nego prednje ;)
ekstremni pritisci se duvaju na trkama zavisno od setupa auta
 
Član
nadji stranicu proizvodjaca guma izaberi svoj model auta i procitaj
meni je 2.7 bara nazad a 2.8 naprijed
 
Član
Jarane 2.2 ti je plafon,osim kad vozis na duzu kilometrazu autoputem onda ide 2.4.

Svako ko ti kaze da je 2.6,2.8,3.5 itd te gluposti,taj pojma nema o gumama.

Trebas da znas jednu opste poznatu stvar,da prenapuhana guma ima duzi trag kocenja,trosi se po sredini vise,auto nije udobno i naravno ima vecu mogucnost pucanja...

Kad auto prilikom naglog kocenja produzi svoj put za 20 cm,to ti moze da znaci razliku da bude (ne bude) sudara,a kamoli pola metra ili metar.A da ne govorim o drugim opasnostima koje nosi prenapuhana guma...:icon_rolleyes:
 
Član
Pa nece tebe slusati valjda? Dovoljno je sto se provaljujes po nekim drugim forumima pa si postao sinonim za zajebanciju...Ako se tamo provaljujes,nemoj barem ovde:icon_smile:
 
Član
GaRGa je napisao(la):
uvijek slusaj leksilijuma nikad proizvidjaca gume, samo da znas za ubuduce...

Pusi ti i na 5 nek ti gume duze traju...


ovo sto ti je Lexillium napisao je ok...od 2 do 2.2 je za normalne voznje ako tovaris kakav teret i slicno onda 2.4 max..
 
Član
Nije OK, napuši kako je proizvođač propisao, ipak mislim da su oni stručniji po tom pitanju. ;)
 
istina je da se niskoprofilne pusu malo vise od balonki, sama guma nesmije da "legne" jer lakse je felgu ostetiti, pogotovo ako je guma razvucena kao kod vecine, ja pusem na 2.2 - 2.5, tako pise i na gumi, tj 215 45 17, na 2 bara mi vec djeluje nekako kao da je ispuhana i legnuta pa me strah tako vozat najvise radi felge.
 
G

GoPlay

ja sam svoje puhao na 2.2 ili 2.3
205/45/16 i 205/40/17
ali sada... sada definitivno cu ih puhati dusikom :)
Tako da vremenski uslovi nemaju uticaja na njih :)
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Jarane 2.2 ti je plafon,osim kad vozis na duzu kilometrazu autoputem onda ide 2.4.

Svako ko ti kaze da je 2.6,2.8,3.5 itd te gluposti,taj pojma nema o gumama.

Na osnovu čega tvrdiš ovo napisano? Imaš neke testove, primjere ili nešto slično?
 
Top