Mythbustersi napravili 161,3dB ...

Mythbustersi napravili 161,3dB ...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
IGY je napisao(la):
shmajser je napisao(la):
dizel motor 200evra i traktorska guma 100evra i eto 161db. Ali db je od 20-80Hz tako da ovaj rezultat nije "legalan"

a sta mislis da li su pogodili frekvu auta :lol::lol:

eddo kasnis bar 3 godine :icon_smile::icon_smile::icon_smile:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
ebo sebe kako ljudi ovde gledaju samo da bi zakuhali da se malo baci koja bombolina :lol:
 
Član
IGY je napisao(la):
eddo kasnis bar 3 godine :icon_smile::icon_smile::icon_smile:

kasnio ne kasnio, ja sam to juce vidio prvi put, na forumu tog nigdje nema, dosta raje to jos vidilo nije tako da ... komentar ti je nidje veze ;) ...
 
Putovanja.ba
Administrator
Bekir_SA je napisao(la):
eddo je napisao(la):
Evo bas gledam na tv-u, popularni Discovery Channel Mythbusters serijal duo uspio napraviti 161,3dB u autu na frekvi od 16Hz. Mozda nekima to nije cudno, nekima sigurno jeste, meni bar jeste. No da stvari nebudu jednostavne i da bi zadivili nekoga jos vise, zvucnik je bio rucni rad (ako se uopste moze nazvati zvucnikom), znaci momci su napravili zvucnik ali umjesto standardne metode koristenja zavojnica i magneta, oni su ga prikacili na dizel motor od auta i sa motorom, na 16Hz (oni koji to bas ne razumiju, u pitanju je 16 punih sinusoida unutar jedne sekunde) napravili jaaaako zanimljivih 161,3dB ... jos jedan dokaz da vam netreba panda, DD, Cactus i Powercell da bi dogurali do visokih dB-a :icon_biggrin: ...

eh super evo ima i video na youtube :icon_biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=FdNultZ4QT8

Ovo je staro ko grcka eddo i nema nikakve veze sa SPL-om (mislim) ali siguran sam da ces nesto slicno napraviti sebi ako nastavis da gledas ovakve serijale...;) SRETNO...

:D
 
covjeceee daleko skracena verzija.. evo link gdje je to daleko opsirnije.. oko 20MB zauzima, 18min.. ;)

http://www.realmofexcursion.com/videos/Various/mythbusters.1.wmv
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top