My Active Subwoofer #2

My Active Subwoofer #2

Član
Nakon silnih dana projektovanja i crtanja na papiru, skupljanja dijelova komad po komad, poslova odrađenih jedan po jedan konačno vam mogu predstaviti moj trud i uspjeh :D Sada smo bili malo detaljniji, precizniji, bolje opremljeni opremom tako da je rezultat dobar i zadovoljavajuć. Ostalo je još par nekih sitnica da se odrade ali najvažnije je sve gotovo. Da ne bi razduživao riječima bolje pogledajte video i sve će vam biti jasno :D


Sve prošle i buduće radove kačit ću na ovaj kanal radi lakše preglednosti:
YouTube Channel (Ekonomista) https://www.youtube.com/channel/UCBbWn1jlYPqgRN_RRfgj8UQ
https://www.youtube.com/channel/UCBbWn1jlYPqgRN_RRfgj8UQ
Neke dodatne informacije:
- Ukupna kilaža kutije iznosi oko 35kg
- Džek što se nalazi na prednjoj strani woofera služi kao izvor struje za mini miksetu.
- Džek što se nalazi kod napojne na donjoj strani služi da se kondenzator od napojne isprazni ukoliko pojačalo previše povuče struje pa se napojna sama ugasi. Ukoliko se ne isprazni kondenzator mora se čekati neke 2 min dok se napojna može ponovo upaliti. Ovako sam napravio da može u 5 sekundi :D
- Woofer nije spojen u bridge jer su mu namotaji 2 ohma SVC
- Čepove sa bočnih zvučnika sam morao ukloniti jer pri jačoj snazi čuo bi se kliping

Stvari ostale da se još odrade:
- Zamijeniti + i - terminal na kutiji novim jer sam navoj za šarafe zeznuo stezanjem :D
- Staviti deblje kablove za + i - što idu na pojačalo umjesto ovih za uzemljenje
- Odraditi damping da se malo poveća volumen
- Kupiti i postaviti metalne uglove na ćoškove kutije
- Napraviti mini miksetu koja se uštekava u prednji džek kod woofera i ima 4 inputa (2 x Line + 2 x Mic)

Stvarno sam se namučio na ovom projektu ali vrijedilo je svake kapi znoja. Toliko mnogo vremena, truda i novca je uloženo da napravim nešto što iskreno volim i u čemu pronalazim moju radost da nešto svojim rukama stvorim i da me dobro služi a ujedno je i unikatno. Zadovoljan sam kako zvuči i jedva čekam da riješim i mini miksetu pa da bude kakav karaoke i svirka da se malo opustim :D Nadam se da je video bio dovoljno edukativan da budućim članovima foruma pomogne barem 1% u svojim novim projektima. Hvala svim članovima koji su trpjeli moja silna pitanja kako, zašto, kada, koliko :D i svim ostalim koji su bilo čime pridonjeli u realizaciji ovog projekta. Pozz :D
 
Poslednja izmena:
Top