MTM 400 Volkswagen T5 Multivan

MTM 400 Volkswagen T5 Multivan

Putovanja.ba
Administrator
120123-mtm%201.jpg

Dostavna vozila mogu da budu veoma zanimljiva, što potvrđuje tjunerska kuća MTM, koja je potpuno preradila popularni i dosadni Volkswagen T5 Multivan. Dakle, kao osnova poslužio je T5 Multivan Comfortline sa 2.0 TSI motorom i 204KS.

Pažljivom preradom, kao i postavljenjem nove elektronike, turbo punjača i izduvnog sistema, snaga motora povećana je na 360KS pri 6.900 o/min uz maksimalni obrtni moment od 465 Nm. Takva snaga uz 7-stepeni menjač i pogon na sve točkove obezbeđuje odlične performanse pa ubrzanje od 0 do 100 km/h traje 7,1 sekundu i postiže maksimalnu brzinu od 230 km/h.

120124-mtm%2011.jpg

Naravno, to je tek deo priče. Oslanjanje je potpuno revidirano, pa je postavljen sistem vazdušnog ogibljenja sa promenljivim rastojanjem od tla, a kočioni sistem je unapređen novim diskovima prečnika 405 mm i kočionim čeljustima sa 6 klipova. Umesto standadnih, postavljeni su novi točkovi 9″x20″ ET 42 Bimoto, kao i gume Michelin Supersports dimenzija 235/35 ZR 20.

120125-mtm%20111.jpg

Kompletna modifikacija može se obaviti u MTM-u u mestu Wettstetten, a košta cca 21.250 evra, uključujući sve delove.
 
Član
"Ko u ovo sjedne, neće nikada poželjeti malo auto!! Ja sam vozao Multvane, dizel i benzin, čipovana oba, nemojte me uzimati za riječ cca 200 i 300KS .... to je bilo BOŽE SAČUVAJ koji dobar odjećaj, uhhhhhhh još ovaj sa 360KS
 
Član
Ja bih ovo vozio koliko je premocno, al' sto kaze kolega, ko nije probao malo jaci kombi, ne vjeruje koji je to gust.
 
BHT Ovisnik
ihhhh kad u firmi uzmem sprintera 315 gust mi, a ne ovo cudo. Performanse identicne kao u volva mi,a ovolika grdosija, nemogu zamisliti kako ga je voziti :D
 
Top