Mrežna kartica D-link DGE 528t problem sa driverima

Mrežna kartica D-link DGE 528t problem sa driverima

Administrator
Pozdrav ljudi :)

Uzeo sam od prijatelja neki računar da mu napravim koji ima ugrađen D-link DGE 528T mrežnu karticu. Formatirao sam računar, instalirao xp sp3 i sada kada trebam da instaliram tu mrežnu javlja se problem. Imam driver od mrežne kartice, instaliram ga, ali kada udjem u device manager i kliknem na Network adapters stoji mi ta mrežna kao instalirana, ali preko njene ikonice stoji i žuti uzvičnik i ne prikazuje mi tu mrežnu u Network connection.

Prije formatiranja ta mrežna je bila instalirana i radila je bez problema :) Do čega može biti.
Skidao sam neke dodatne drivere sa neta, ali bez uspjeha :S

svaka pomoć dobro došla :)


;)
 
izvadi karticu i prebaci u drugi pci slot, zna neku glupost tako pobrljaviti ponekad, pa pokusaj onda sa orginalnim drajverima (jer rece da ih imas) ;)
 
Administrator
Everest kaže ovo d-link "dge-528t gigabit ethernet adapter", od ovog imam CD sa driverom, ali kada iz device managera hocu da instaliram driver, uopste ne pokazuje prebacivanje fajlova kao što je to standard kod instalacije drivera...

Probao sam u drugi slot, ali opet neće...

Može li biti problem u windowsu?
 
Član
Ako je integrisana, zna zabudaliti. Meni se ista stvar desila kada sam komšiji radio re-instalaciju. Uradi CMOS reset uz pomoć džampera na matičnoj. Potraži u uputsvu matične ploče gdje se nalazi i kako postaviti džamper i koliko tako dugo. Meni je ovo riješilo problem.

EDIT: Vidim ipak nije integrisana, ali svjedno ovo vrijedi pokušati.
 
Administrator
sve zivo sam pokusao i na kraju ponovo formatirao racunar, i odmah instalirao...

Rijesio sam stvar :)

Hvala svima :)
 
Top