motor za golfa 4

motor za golfa 4

Član
Interesuje me ima li neko da prodaje 1.4b 16v motor za golfa 4.Neki dan sam imao havariju na autu preskocio mi je remen kais,bregasta pukla,ventili se sudarili,uglavnom katastrofa.Interesuje me da li se moze ubacit dizel motor npr 1.9 sdi i sta se mora mijenjati od instalacije i pase li na ovaj mjenjac sto je sad u njoj.Ako neko ima nek ponudi ovdje sta i kako nudi. pozz i hvala unaprijed !!!!
 
ima tih motora po otpadima a da ubacujes dizela, treba ti mjenjac,instalacija i papiri, pa onda zaebancije oko atesta
 
Legend
sto da ne sdi, mada malo su tromi za golfa 4, ja bih TDi - a ubacio i rijesio problem;)
 
Legend
http://www.pik.ba/artikal/2972189/p-golf-4-1-4-16v-u-dijelove/ evo jedan stranac zas dijelove;)
 
Legend
Drug... unutrasnja instalacija je skoro pa ista, sve zavisi od opreme... al motornu moras imati kompletnu, jer nije ni blizu...
to ti je najbolje nekome ko je vec radio te stvari pa je upoznat s problematikom instalacije, a ono na sta ti trebas obratiti paznju jeste ga ti se godina poklopi, jer mk4 takodje ima prelaz u opremi, do 99. i od 00. ... ;)
 
Član
jeftinija varijanta, kupi 1.4 motor pa prodaj auto i namiri para i kupi dizela :D previse zahebancije ti je oko toga, instalacija sa ECU ti treba kompletna sa motorom i ostalim sto ide uz motor a to je alternator, kompresor klime, mjenjac, za rezervuar ne znam dali se treba mijenjati nisam siguran, hladanjak, nosaci, opruge prednje (posto je benzin motor laksi i pao bi ti dosta naprijed), unutra ti treba instrument tabla posto je od benzinca obrtomjer i ne pase na dizela i instalacija.
 
Top