motor mk2 1.6 TDI iz "Zelengije"

motor mk2 1.6 TDI iz "Zelengije"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne znam, mozda nije vrijedno ni otvaranja teme, al koga zanima dujin motor čađo, i njegove ČARI - nek' čita :D
ii takodjer ako ko zna sta o ovome KAKO I STA , neka objasni
AKO se sjecate da je skoro razbijena duja zvana "ZELENGIJA" iz Lukavca
u njoj je bio motor 59 KW. 1.6 tdi
ALI..ONO ZBOG CEGA POKRECEM TEMU JESTE TO DA SAM SE DANAS ZNACI VOZIO U GOLFU 2 u kojeg je sad ubacen taj motor i opsti dojam je da ga ni jedan 1.9 TDI od 66kw -81kw a vozio sam ih, (mozda samo onaj PD od 96kw moze..al opet mozda :D ) pratiti..znaci gume su 15" i škripa je prva druga treca (na suhom i vrelom) asfaltu,
znaci nije mi jasno otkud onom motoru onolika snaga (jer 59 KW motor dvicin nema sanse da moze ici onako,kazem vam vecina 1.9 tdi nemoze onako ici, povlaci sa 1200 obrt i pali turbinu i uopste nema onaj zvuk ČVAK ČVAK :D vec pri samo malo gasa lijepi za sjediste i proizvodi potpuno neobican zvuk..i)
ONO STO SAM JA NACUO OD "REKLA KAZALA" JE DA JE TAJ MOTOR "FRIZIRAN" TE DA SU UBACENI DRUGI KLIPOVI,Busene stubline, I DRUGA BREGASTA I da je GLAVA SPUSTENA ZA PAR mm..
INaCE NA NJEM JE ORIG. bosch pumpa, turbina , i dizne (sve od 59 KW),interkuler manji nego klasicni
a blok motora i glava motora ( s vana gledano su od obicnog dizela 86'g)
kao i mjenjac dizelski 5 brz
sad ..neznam kako ali zelengija je kupljen prije 5 godina sa takvim motorom i do dan danas nije motor radjen i otvaran...pri neznam kakvoj turaži ni trunke dima nema:icon_eek:
KAKO LJUDI :icon_question: tolika snaga , stalno turaza (znam lika sto ga je vozio i u sustini ono nemoš' ne poćerat , plus par ljudi je reklo da prelazi 200 KM/H i nakon one voznje danas , ja im vjerujem :icon_eek::icon_smile:
nije mi jasno kao prvo, kako je izvucena onolika snaga iz onih komplonenti, a kao drugo kako uslijed ovo 5 godina nije se sve to.. sje****....tj pokvarilo :D kad su ti motori mnogo osjetljivi na turiranje?
eto ako ko zna sta, neka kaze (mislim ima kakvu informaciju ili slicno)
p.s znam da je clan GREEnDevil magistrirao na ovim motorima i iste te unistio :D no ova azdaha od motora radi i dan danas
pa et..evo i slikica kako izgleda danas
2wojazn.jpg
 
Legend
Brate ne brukaj se..
Kad to kazem, onda kazem na ova poređenja sa TDIjevima, pogotvo kad si spomenuo PD 96kW, malo mi fali da te pitam jesi li ozbiljan ili se drogiras ?
Imao sam taj motor u svom golfu, znam jos xxx ljudi koji su imali taj motor, sto 44, sto 51 ili 59, znam takodje taj motor napamet, bukvalno , sta se moze, sta ne moze, sta ljudi vani rade (koji su 10 svjetlosnih godina ispred nas sa tuningom cak i tog motora)..

Moj 1.6td je bio na kkk k14 turbini sa vodenim hlađenjem (fabricka od 59kW SB motora) pritisak je bio oko 1.2-1.4 bara, pumpa odradjena kod zufera za taj pritisak, stimalo se auto godinu i kusur da se dobije maksimum uz optimalnu potrosnju..
Jeste isao , recimo da sam se mogao ganjati sa tim 81kW u cetvorci, leonu itd itd, ali tri, cetiri semafora i onda se pregrije, i opet hladi ga 2 semafora pa opet deri..
Taj motor jeste zabavan za tuning, zabavan da se uci covjek na njemu, jednostavan, izdrzljiv, sta god da mu uradis ne mozes ga "sjebat".. Ali recimo u istom autu tdi AFN (81kW iz mk3 ili passata) je nebo i zemlja u odnosu na taj prevaziđenji 1.6td ..

Pumpa diznu nemoj ni spominjati, ismijat ce te ljudi :)

a ovo za 200km/h moze, ako mjerite instrument satom iz kinder jajeta, koliko god da moze motor, ne moze mjenjac ;)
 
isto sam tako razmisljo dok sam vozio mk2 sa tim motorom, 2 motora sam podero, al ja ga nisam stedio nimalo, na pisti u Ciljugama sam se po par puta iz cuga trko :lol::lol::lol:
kad sam ubacio 1.9TD+IC, koji je malo pojacan na pumpi i turbini i ubacen je laksi zamajac, druga prica, ebo 1.6 :lol::lol:
sad vozim 1.9TDI 66kw sa chipom ima 81-82kw, mada u papirima pise da daje 83kw al nema veze i opet drasticna razlika:D
a taj sto vozi 1.6TD+IC 200km/h nek me nazove dolazim maksuz da se uporedimo pa da vidim mozel ic tih famoznih 200 jer moj golf bi mogo ic 200 al sa chipom, mada sat pokaze 200 ali to nije prava brzina
 
za ovo 200 ja nisam bio al vele (tako pokazuju ovi satovi da ide i 200 a mozda krade)
al hocu da kazem da je sigurno snage jace nego ovi 66kw i za cak 81 kw
a za pd sam rekao MOZDA ..mozda..znaci (i opet mislim na one ne chipovane)
i ne kazem da se on moze gasat non stop :D normalno je da kao sto kazes na malo dalje ce se pregrijat..
ali zbilja , de mi nadji TDI koji u trecoj (na 40) kad dodas gas slajfa dok ne dodje do recimo 60-70--
nisam ovo napisao da FALIM ovaj motor, vec sto sam ostao zaprepasten snagom koju sam vidio da taj motor ima (koja je na kratke relacije kazem iznad ovih gore navedenih)
znaci brate dosao sam kod covjeka sa pasatom 66kw , i (vozio sam i ove sa 74, 81 KW jer porodicno radimo sa autima) i sjedam iz auta u auto i osjetim ogromnu razliku..STO BI LAGAO BRATE :icon_question:
i samo govorim da mi nije jasno sta je tom motoru uradjeno
mislim znam koliko zvuci ludo i glupo..al postavio sam da vidim

:icon_rolleyes::icon_rolleyes:

edit..
i prije svega postavio sam ovo ..iz znatizelje..jer su mi rekli da su ubaceni siri klipovi u blok..i druga bregasta..i sta jos..i prije svega to me zanimalo , da vidim jel neko upoznat sa ovim motorom, jer ko god da je ono napravio, morao je znat poprilicno dosta toga da bi onako ispalo..te sam mislio da nije djelo nekoga s foruma :D
 
ima on jak start al nema dalje
derem i ja sa svojom mk2 cetvorke 81 i 85kw zato sto su teze a vec 96kw ne bi mogo, nisam jos probo al brzi je PD
 
Član
Ja znam zasto taj golf zelengija tako ide :icon_smile:



GreenDevil je napisao(la):
ima on jak start al nema dalje
derem i ja sa svojom mk2 cetvorke 81 i 85kw zato sto su teze a vec 96kw ne bi mogo, nisam jos probo al brzi je PD

ide i tvoj predobro, ono je mjeraaa :cool: :cool: :cool:
 
Član
to je vise "dozivljaj" brzine koji se vise osjeti na starijim autima...ipak je to stari motor i pitanje je koliko je zdravo i tih 59kw
a na tih 200 vecina satova golfa 2 ce ti ukrasti 30-40 ;)
 
Legend
black__anegllll je napisao(la):
za ovo 200 ja nisam bio al vele (tako pokazuju ovi satovi da ide i 200 a mozda krade)
al hocu da kazem da je sigurno snage jace nego ovi 66kw i za cak 81 kw
a za pd sam rekao MOZDA ..mozda..znaci (i opet mislim na one ne chipovane)
i ne kazem da se on moze gasat non stop :D normalno je da kao sto kazes na malo dalje ce se pregrijat..
ali zbilja , de mi nadji TDI koji u trecoj (na 40) kad dodas gas slajfa dok ne dodje do recimo 60-70--
nisam ovo napisao da FALIM ovaj motor, vec sto sam ostao zaprepasten snagom koju sam vidio da taj motor ima (koja je na kratke relacije kazem iznad ovih gore navedenih)
znaci brate dosao sam kod covjeka sa pasatom 66kw , i (vozio sam i ove sa 74, 81 KW jer porodicno radimo sa autima) i sjedam iz auta u auto i osjetim ogromnu razliku..STO BI LAGAO BRATE :icon_question:
i samo govorim da mi nije jasno sta je tom motoru uradjeno
mislim znam koliko zvuci ludo i glupo..al postavio sam da vidim

:icon_rolleyes::icon_rolleyes:

edit..
i prije svega postavio sam ovo ..iz znatizelje..jer su mi rekli da su ubaceni siri klipovi u blok..i druga bregasta..i sta jos..i prije svega to me zanimalo , da vidim jel neko upoznat sa ovim motorom, jer ko god da je ono napravio, morao je znat poprilicno dosta toga da bi onako ispalo..te sam mislio da nije djelo nekoga s foruma :D





Joj ja ti pricam jedno, ti meni sasvim nesto drugo..
Pitaj tog jarana sto slajfa trecom sa 30-40 do 70-80 kakve su to varijabilne turbine na tom zelenom CUDU:lol::lol:
Po tvom postu, mogu reci da si stvarno neozbiljan, i da ti je poznavanje tematike o kojoj se diskutuje na ovom forumu jednako nuli..
taj auto trecom na 40 ide na 1100-1200 obrtaja, pri tim obrtajima kad mu stisnes gas NE DESI SE NISTA ! MRTAV KONJ !
Predlazem ti da dalje ne diskutujes i ne forsiras tu pricu o tom zelenom cudu jer opet se vracamo na moj prvi post, u kome sam ti sve rekao..
Ne omalovazavam, znam TACNO kako taj auto moze ici i koliko, pricas da je fabrika onda poslije pricas o nekim sirim klipovima, drugim bregasim osovinama, WTF :lol:

Slozio bih se sa Dzenijem, da kazem sigurno je to do ovog zelenog dekla, tu mu daje tih 100 konja i 500 obrtnog pa tako vrti..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
black__anegllll je napisao(la):
za ovo 200 ja nisam bio al vele (tako pokazuju ovi satovi da ide i 200 a mozda krade)
al hocu da kazem da je sigurno snage jace nego ovi 66kw i za cak 81 kw
a za pd sam rekao MOZDA ..mozda..znaci (i opet mislim na one ne chipovane)
i ne kazem da se on moze gasat non stop :D normalno je da kao sto kazes na malo dalje ce se pregrijat..
ali zbilja , de mi nadji TDI koji u trecoj (na 40) kad dodas gas slajfa dok ne dodje do recimo 60-70--
nisam ovo napisao da FALIM ovaj motor, vec sto sam ostao zaprepasten snagom koju sam vidio da taj motor ima (koja je na kratke relacije kazem iznad ovih gore navedenih)
znaci brate dosao sam kod covjeka sa pasatom 66kw , i (vozio sam i ove sa 74, 81 KW jer porodicno radimo sa autima) i sjedam iz auta u auto i osjetim ogromnu razliku..STO BI LAGAO BRATE :icon_question:
i samo govorim da mi nije jasno sta je tom motoru uradjeno
mislim znam koliko zvuci ludo i glupo..al postavio sam da vidim

:icon_rolleyes::icon_rolleyes:

edit..
i prije svega postavio sam ovo ..iz znatizelje..jer su mi rekli da su ubaceni siri klipovi u blok..i druga bregasta..i sta jos..i prije svega to me zanimalo , da vidim jel neko upoznat sa ovim motorom, jer ko god da je ono napravio, morao je znat poprilicno dosta toga da bi onako ispalo..te sam mislio da nije djelo nekoga s foruma :D





Joj ja ti pricam jedno, ti meni sasvim nesto drugo..
Pitaj tog jarana sto slajfa trecom sa 30-40 do 70-80 kakve su to varijabilne turbine na tom zelenom CUDU:lol::lol:
Po tvom postu, mogu reci da si stvarno neozbiljan, i da ti je poznavanje tematike o kojoj se diskutuje na ovom forumu jednako nuli..
taj auto trecom na 40 ide na 1100-1200 obrtaja, pri tim obrtajima kad mu stisnes gas NE DESI SE NISTA ! MRTAV KONJ !
Predlazem ti da dalje ne diskutujes i ne forsiras tu pricu o tom zelenom cudu jer opet se vracamo na moj prvi post, u kome sam ti sve rekao..
Ne omalovazavam, znam TACNO kako taj auto moze ici i koliko, pricas da je fabrika onda poslije pricas o nekim sirim klipovima, drugim bregasim osovinama, WTF :lol:

Slozio bih se sa Dzenijem, da kazem sigurno je to do ovog zelenog dekla, tu mu daje tih 100 konja i 500 obrtnog pa tako vrti..




E to mi je cudno,covjek kaze da je vozio dosta tih 66kw 71,81kw i kaze da je razlika i da je brzi :icon_confused:
Moze biti kao sto AnDel kaze starije auto pa se cini :D
Ali ovo da slajfa trecom na 40 pa do 70 je skoro pa nemoguce sa oko 1200 obrtaja da slajdra :icon_question:
Nije formula ;)
To je malo prevagnulo meni da je ovo sve glupost jer kako ce slajdrati u trecoj na toliko gasa a cini mi se da si rekao da su 15´pod njim sada :icon_rolleyes:
 
Član
vozio sam ja od 59kw i 51kw sad trenutno vozem obicnog dok ne prebacim motor od 51kw i mala je razlika izmedju ovogaa sa ic on samo manje cadi i za mrvuu je ostriji naa gasu.. uu drugojj i mozee nekakoo prokopati kad se presaltaa ali trecaa nema pojma... vozio sam takodje i benzinca tricu gti 110kw i kad je vruc asfalt treba ga dobro znat presaltatt da bi trecom duze malo kopao..
 
Legend
Pa sta je sad :icon_question: ja taman sjeo da citam, ne bi li sta pametno vidio... :lol:

ne bi da ismijavam ikoga, svak ima pravo na misljenje i uvjerenja, al cesto je prvi utisak prejak
pa se prerano donose veliki zakljucci i cesto NE realni... ;)

Golf mk2... narocito ako je neki stok u pitanju ima obicaj da malo vise podigne adrenalin
na vecim brzinama ili ubrzanjuma jer je lagan i sisti na sve strane... a i obrtni momenat
TD i TDI motora je ono sto moze da zbuni, pa steknes dojam da to ide ko nevrijeme...

E sad, ne znam sta si prije vozio ili sta sad vozis al jos malo ti istrazi ili uporedi auta sa slicnom kilazom,
pa ce ti sve biti jasno... ne sumljam da taj motor ide dobro... al ovo ostalo je malo upitno... ;)
 
pfff noKE rekao sam da je stock iz vana gledajuci (blok, glava, i mjenjac) ali da ne znam sta je unutar toga radjeno..samo sam nacuo o tim preradama..
al eto , moguce je da ONAJ kilometar sat i obrtomjer "naveliko kradu" i da je sve ono sto sam vidio i dozivio-PRVI DOJAM, more bit da sam bio i pod drogama...
pa sam dosao da nalazem o nekom tamo tudjem motoru cisto od dragosti podcjenjujuci 1.9 TDI koji vozim

moze LOCK!


Liga je napisao(la):
Pa sta je sad :icon_question: ja taman sjeo da citam, ne bi li sta pametno vidio... :lol:

ne bi da ismijavam ikoga, svak ima pravo na misljenje i uvjerenja, al cesto je prvi utisak prejak
pa se prerano donose veliki zakljucci i cesto NE realni... ;)

Golf mk2... narocito ako je neki stok u pitanju ima obicaj da malo vise podigne adrenalin
na vecim brzinama ili ubrzanjuma jer je lagan i sisti na sve strane... a i obrtni momenat
TD i TDI motora je ono sto moze da zbuni, pa steknes dojam da to ide ko nevrijeme...

E sad, ne znam sta si prije vozio ili sta sad vozis al jos malo ti istrazi ili uporedi auta sa slicnom kilazom,
pa ce ti sve biti jasno... ne sumljam da taj motor ide dobro... al ovo ostalo je malo upitno... ;)

a jbg..tesko je objasnit ono sto si dozivio ljudima ovdje na forumu
(meni da je neko pricao da onaj motor moze ic onako rekao bi mu isto sto vi svi meni :D da je napusen il sta vec ) a vozio sam brate sve ove od 1.4 do 2.5 TDI, izmedju ostalog golf4 pasat4-5 audi6 (koji su mnogo tezi od duje
i s time sam i poredio
i znam da u golfu brzina zna izgledat poprilicno nestvarno i da ima malo prvog dojma,
al postavio sam ovo u nadi da ce se nac neko ko se vozio u ovom golfu (ako ne neko ko je radio motor)
al kao sto rekoh! da se ne osudjujemo za konzumiranje narkotika :D moze LOCK!
 
Legend
black__anegllll je napisao(la):
pfff noKE rekao sam da je stock iz vana gledajuci (blok, glava, i mjenjac) ali da ne znam sta je unutar toga radjeno..samo sam nacuo o tim preradama..
al eto , moguce je da ONAJ kilometar sat i obrtomjer "naveliko kradu" i da je sve ono sto sam vidio i dozivio-PRVI DOJAM, more bit da sam bio i pod drogama...
pa sam dosao da nalazem o nekom tamo tudjem motoru cisto od dragosti podcjenjujuci 1.9 TDI koji vozim

moze LOCK!

a jbg..tesko je objasnit ono sto si dozivio ljudima ovdje na forumu
(meni da je neko pricao da onaj motor moze ic onako rekao bi mu isto sto vi svi meni :D da je napusen il sta vec ) a vozio sam brate sve ove od 1.4 do 2.5 TDI, izmedju ostalog golf4 pasat4-5 audi6 (koji su mnogo tezi od duje
i s time sam i poredio
i znam da u golfu brzina zna izgledat poprilicno nestvarno i da ima malo prvog dojma,
al postavio sam ovo u nadi da ce se nac neko ko se vozio u ovom golfu (ako ne neko ko je radio motor)
al kao sto rekoh! da se ne osudjujemo za konzumiranje narkotika :D moze LOCK!

Nemas mu sta radit unutra, od cega ces stavit klipove i ako ih prosiris, od 1.9, i dobijes 5 konja.. ko to jos radi.. de Bgt popusti se se price..
Nemas ti brate sta meni objasnjavati, vozio sam taj auto punih 5 godina, 3 godine konstantnog sarafanja oko komplet auta pa i motora, promjenio turbina, dizni, pumpi, lamela, controllera , filtera, intercoolera koliko hoces na njemu ne bi li dobio nesto vise, a ti meni pricas o nekom cadji kome 5 godina ni ulje nije promjenjeno kako LETI i poredis ga sa TDIjem..

Sad procitaj sve postove jos jednom pa skontaj ko je ovdje realan, ko nije..

EDIT :

Ovo sto liga kaze da dvica daje lazni dojam brzine stoji, u tome se svid ovdje slazemo, ali sve ostalo sto si rekao, neke cifre koliko moze ici, da slajdra u toj i toj pri toliko i toliko okaci macku o rep slobodno..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top