Motor 300d i suzuki

Motor 300d i suzuki

Član
pozdrav momci!
imam pitanja par da postavim, pa molim da mi iskusniji odgovore. proslo ljeto sam dobio suzukija samuraja...u ocajnom stanju. limarije kao da i nije imao, al haj sredilo se to, i sad je limarija ko nova...ali dok sam ga premjestao u komoru zapalio mi se i tako vise puta mi se motor zapalio, i kod automehanicara se par puta zapalio dok ga je pravio. sad je sve ''uredu'' kako kaze automehanicar, suzuki mi stoji ispred kuce i strah me da ga upalim jer sam posmatrao njegov rad... sa strane motora izbacuje neku tecnost nisam siguran da li je benzin ili nesto drugo, ali stari mi je dao drugu ideju, posto je motor jadan, da ubacimo drugi... prvo sam se raspitivao da li moze od auta sa vucom na 2 tocka na ovaj suzuki (jer trenutno ima pogon na sva 4) pa su mi neki rekli da moze. prvo sam mislio na motor od dvice, a onda je stari provalio da u njega ubacimo motor od mecke 124 motor 300d, koja je uvezena nedavno, odjavljena u svedskoj, i posto se nista nije moglo srediti, ni papiri ni nista, prodavana kao auto za djelove. sta bi mi bilo najpametnije? suzuki ce mi (mom starom) biti jako potreban preko ljeta za sela, a u ovom stanju me njime strah otici do prodamnice sa njim, a kamo li gdje dalje. HILFE ! :icon_question:
 
Član
ma mislim da ti je previse posla oko preklapanja i upasavanja toga(pitanje cak mozel taj od mecke stati)...nadji brate drugi motor od suzukia(nebi trebalo biti skupo toliko) i samo zamjeni..sve su to motori oko 1000 kubika...trose doslovno nista:)
i da,pokusaj otici do drugog majstora..mozda uopste nije neki velik kvar..da ne dajes pare bezveze...toliko...poz
 
BHT Ovisnik
jedan rođak ima 1.6d od dvice u samuraiu,stalno je i po selu s njim i po gradu,nikakvih problema,ako nista posebno ne trazi trazi od dvice
 
da mi je vidit kako bi ga sklopio sa tim motorom 300D :lol:
ubaci manji bolan neces se trkat s njim, eto ti primjer Golfov 1.6D obicni mu je tamam ionako je lagan dzip
 
Član
i ni manje ni vise 300 i to sestak kojeg g jedva nosi u sj 413:lol:
dobro su ti rekli 1,6 d i mirna bosna;)
 
Član
heheh bas ste me nasmijali :cool: :lol:
evo nasao sam na netu neke motore njegove orginalne, sve u svemu, hvala vam na savjetima !
 
Top