Motor 1.8 JH problem sa obrtajima

Motor 1.8 JH problem sa obrtajima

Član
Dakle imam motor 1.8 JH 8v 95 KS(70kw) u Sciroccu, dolazio je takodje u Golfu Mk1 Cabrioletu i td. Problem je sljedeci, auto u voznji u bilo kojoj brzini nekad primi gas tako dobro prodje u 7k/rmp i tada ide znaci tu brzinu proguta otkida ko lud, ali nekad jednostavno nece preko 5k/rpm i tad je nula znaci nista, e sad zanima me sljedece koji je razlog tog variranja nekad oce nekad nece hocu da stalno ide do 7k/rpm i da to bude kad god stisnem gas da proleti bez problema, jer kad tako primi gas auto stvarno pobudali a kad ide do 5k/rpm slobodno me svaki 1.6dizel obicni moze oderat. Sta mi je ciniti???? Rotor mjenjan nekoliko sam ih probao nista ista situacija razvodna kapa nova kupljena kablove mjenjao vise puta pumpa stavljena druga bolja... sta dalje...
 
Član
K-glava. Vizualno identičan motor kao u golfu 1(noviji) i 2 (stariji) gti.

Kakvi su filteri, goriva pogotovo?
 
Član
Ako K-glava ima te povremene simptome,pritisak goriva vjerovatno nije stalno dovolljan,tj pumpa se pregrije ,najvjerovatniji razlog.
 
Član
Filteri svi promjenuti seervis komplet nedavno napravljen al nista, nikad nije isao kako treba, sad se ovo pocelo desavat i zesce me nervira, tjera me da mu svasta radim..:icon_mad:
 
Top