Mosley poziva da sve momčadi u Formuli 1 koriste iste motore

Mosley poziva da sve momčadi u Formuli 1 koriste iste motore

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
mosley-gl.jpg


Predsjednik Međunarodne automobilističke federacije (FIA) Max Mosley, koji je ove godine bio u središtu seksualnog skandala, zauzeo se da sve momčadi u Formuli 1 koriste isti motor...

Mosley je to obrazložio smanjivanjem troškova prilikom razvoja novih motora, te lakšim prijenosom tehnologije u automobilsku industriju. Također, smatra da bi se time smanjilo zagađivanje okoliša.

Mosley je pozvao momčadi i da zajedno rade na razvijanju mjenjača te guma za bolide.
 
hm mac sa dvje ostrice... svelo bi se sve na vjestinu vozaca ,bilo bi sigurno i zanimljivije gledati ali sta je sa kontruktorskim poretkom kako bi to islo??
 
Član
onda bolje za konstruktorskim poretkom da se skine sa liste jer onda sve bi isli malo vise istim tempom hahahahah onda nek skine kao sto nije bilo sve do 1958 godine, meni ovo ne izgleda mi sportski i trkacki deo mozda sam i pogresno
 
Član
meni se to iskreno ne svidja...jer cime ce se onda konstruktori isticat? vozacima?
bezveze vala, bolje ovako, nek svaki konstruktor napravi sto bolje moze motor, pa nek se najbolji pokaze...
 
Član
Ne bi to vise bila Formula 1.
Koliko god je zanimljivo prvenstvo vozaca, toliko je zanimljiv i poredak konstruktora. Sama konkurencija medju konstruktorima je to sto ih tjera da se vise trude u razvoju, da naprave korak vise u odnosu na protivnike.
Kada bi svi imali iste motore, konstruktori bi jedino mogli sticati prednost u razvoju aerodinamickih paketa i raznoraznih djidja i spojlera, a upravo taj razvoj je i doprinjeo nezanimljivosti trka, jer je postalo nemoguce voziti se iza nekoga, a samim tim otezano je i preticanje, u cemu i lezi sva draz F1 trka
 
Član
mtopic je napisao(la):
Ne bi to vise bila Formula 1.
Koliko god je zanimljivo prvenstvo vozaca, toliko je zanimljiv i poredak konstruktora. Sama konkurencija medju konstruktorima je to sto ih tjera da se vise trude u razvoju, da naprave korak vise u odnosu na protivnike.
Kada bi svi imali iste motore, konstruktori bi jedino mogli sticati prednost u razvoju aerodinamickih paketa i raznoraznih djidja i spojlera, a upravo taj razvoj je i doprinjeo nezanimljivosti trka, jer je postalo nemoguce voziti se iza nekoga, a samim tim otezano je i preticanje, u cemu i lezi sva draz F1 trka

VELIKI POTPIS;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top