Mosler MT900 GTR XX Twin Turbo "Land Shark"

Mosler MT900 GTR XX Twin Turbo "Land Shark"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kompanija Intense Automotive Design, čiji je vlasnik izvesni John Gocha, objavila je sopštenje za medije u kome predstavlja modifikovani Mosler MT900 GTR xx sa teško zamislivih 2500 KS.
Intense Automotive Design tvrdi da je na bazi Moslera napravila automobil pod nadimkom "The Land Shark", koji teži 250 kg manje od već olakšane GTR xx verzije Moslera, što je mizernih 861 kg skupa sa rezervoarima za gorivo.
Automobil poseduje dva rezervoara za gorivo u kojima mogu biti uskladišteni benzin, metan, hidrogen i etanol. Korišćenje multi-fuel sistema omogućiće kompaniji da registruje automobil kao hibridno vozilo u Kaliforniji.
Mosler GTR xx za pogon koristi GM LS7 motor Corvette, dok u press saopštenju IAD nije precizirano poreklo motora, koji se našao u Mosleru "Land Shark". IAD tvrdi da će zahvaljujući ozbiljnim modifikacijama i ugradnji dva turbo punjača motor zapremine 6.2 litra isporučivati maksimalnih 2500+ KS i biće stanju da sagori 22,7 litra goriva u roku od jednog minuta.
Dok MT900 GTR do 100 km/sat ubrzava za 3.1 sekundu Land Shark će do iste brzine stizati za oko 2,5 sekundi, do 241.4 km/sat (150 milja/sat) za 6,7 sekundi i 402.34 km/sat (250 milja/sat) za 17,5 sekundi. Navedeno vreme na četvrt milje je 9 sekundi sa izlaznom brzinom od 286.46 km/sat (178 milja /sat).
Land Shark će se potruditi da njegovu pojavu ne preživi nijedan postojeći rekord, jer je najavljeno rekordno vreme od 8,7 sekundi od 0 - 150 - 0 milja/sat, što je za skoro sekund brže od onog koje je postigla Ultima GTR - 9,4 sekundi.
IAD najavljuje i novi sistem pogona na sve točkove od titanijuma i ugljeničnih vlakana, kao i ogibljenje izrađeno potpuno od titanijuma.
Deklarisana maksimalna brzina automobila je 305 milja/sat (491 km/sat), iako bi teorijski mogao stići i do 603.5 km/sat.
Ono što je najvažnije, da bi se dokazale cifre prezentovane na papiru Gotcha je najavio obaranje brzinskog rekorda na slanim poljima Bonnevillea, pre nego što se ne pojavi na stazi Nurburgring gde bi ga trebao testirati Michael Schumacher.

Motor:
Zapremina 6,2 litra
2,500+ KS 10,000 o/min Twin turbo

MULTI-FUEL sistem: benzin/metanol/hidrogen/etanol

Kočnice:
Karbon/keramičke kočnice, diskovi dimezija 400mm
8-klipna kočiona klešta


Točkovi:
FRONT 11.5" X 19"
REAR 14" X 20"

Gume:
MICHELIN PILOT SPORT 2
Napred 285/35R19 PS2
Pozadi 345/30R20 PS2


Zapremina rezervoara, benzin = 100 lit
Metanol= 40 lit
Sve komponente vozila od ugljeničnih vlakana, kevlara i titanijuma

TRENTEK šasija - ugljenična vlakna/saće kevlar - 40 kg


Težina vozila bez rezervoara: 777 kg

Performanse:
Maksimalna brzina = 375 milja/sat + 118 oktansko gorivo, sa IAD aerodinamič. modif.
Limitirana 305 milja/sat, sa zadnjim stabilizatorom, benzin/metanol mešavina goriva
0-60 milja/sat = 2.5 s
0-150 milja/sat = 6.7 s
0-250 milja/sat = 17.5 s
1/4 milja = 9.0 s
1/4 milja = 178 milja/sat
0 - 150 -0 milja/sat = 8.7
Kočenje: 250 milja/sat do 0 milja/sat = 8.5 s

http://www.youtube.com/watch?v=KyubqhQpngk&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Enacionalnaklasa%2Ecom%2Fcontent%2Fview%2F6600%2F8%2F&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=aUpkpUWcxBg&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Enacionalnaklasa%2Ecom%2Fcontent%2Fview%2F6600%2F8%2F&feature=player_embedded
 
Početnik
ma bilo je samo pitanje kada ce izac nesto sto ce nadmasit Bugatija...:icon_rolleyes:

ovo vise nije zanimljivo,,nek od malih motora naprave sto vece perfomanse,to je umjece i znanje...:icon_rolleyes:
 
bravof je napisao(la):
ma bilo je samo pitanje kada ce izac nesto sto ce nadmasit Bugatija...:icon_rolleyes:

ovo vise nije zanimljivo,,nek od malih motora naprave sto vece perfomanse,to je umjece i znanje...:icon_rolleyes:

Druze jesi ti procitao tekst?

6 litreni motor - 2500 ks,ako to nije znanje i umijece jbg onda.Pored ovih cifri bugatijevih "mizernih" 1000 ks iz 16 cilindara izgleda jadno.:icon_twisted:

Pog te vidio ako u praksi bude kao u teoriji pa ova ce stvar biti nesto nevjerovatno.Iako vjerujem da ce nakon svakih 50 krugova na Ringu motor morat ici na stol,svejedno ovo je postignuce jbt.E maks brzina 490 kmh (u teoriji moze do 600kmh :icon_eek: )

0-300 kmh za 9 sekundi ,meni sa Sejom treba 12,5 do sto :cool:
 
Početnik
erol_brcak je napisao(la):
bravof je napisao(la):
ma bilo je samo pitanje kada ce izac nesto sto ce nadmasit Bugatija...:icon_rolleyes:

ovo vise nije zanimljivo,,nek od malih motora naprave sto vece perfomanse,to je umjece i znanje...:icon_rolleyes:

Druze jesi ti procitao tekst?

6 litreni motor - 2500 ks,ako to nije znanje i umijece jbg onda.Pored ovih cifri bugatijevih "mizernih" 1000 ks iz 16 cilindara izgleda jadno.:icon_twisted:

Pog te vidio ako u praksi bude kao u teoriji pa ova ce stvar biti nesto nevjerovatno.Iako vjerujem da ce nakon svakih 50 krugova na Ringu motor morat ici na stol,svejedno ovo je postignuce jbt.E maks brzina 490 kmh (u teoriji moze do 600kmh :icon_eek: )

0-300 kmh za 9 sekundi ,meni sa Sejom treba 12,5 do sto :cool:

mislio sam do nekih 3.0 motora i nekazem da ovo nije umjece..:icon_rolleyes:

ali za pola godine izace nesto od 3000ks..i dokle tako....:icon_question:
 
Član
bugati w16 quad turbo 1001 ks a ova macka v8 twin i 2500 ks. bugati nije nesto dugo drzao titulu najbrzeg koliko ja znam
 
Nije da branim Bugatti,to bar svi znaju da ne podnosim to auto,ali cinjenica je da motor sto je vise opterecen manji mu je vijek trajanja,tako da je bugattijev motor sigunro puno izdrzljiviji od ovog.

A istina je da je veyronov rekord davno oboren,oborio ga jos Aero SSC,ali idalje je Bugatti pojam maks brzine.

mislio sam do nekih 3.0 motora i nekazem da ovo nije umjece..Icon_rolleyes

ali za pola godine izace nesto od 3000ks..i dokle tako....Icon_question

A jbg 3.0 motor ima svoju granicu,mislim da 3.0 motor (koliko god bio briljantno konstruiran) nije sposoban pogoniti auto do skoro 500 kmh.

A za ovo boldovano,tu se slazem,ali...sta ces,to se zove evolucija,Model T je imao 20 ks samo.;)
 
Član
Ma daj kada ovo bude se kupovalo i neko to malo vozio i testirao onda cu da kazem;).
Bugati kada kupis mozes i da vozis i auto traje, vjerovatno se i njemu snaga moze dici samo je pitanje koliko to utice na dugotrajnost vozila
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Nije da branim Bugatti,to bar svi znaju da ne podnosim to auto,ali cinjenica je da motor sto je vise opterecen manji mu je vijek trajanja,tako da je bugattijev motor sigunro puno izdrzljiviji od ovog.

ma znam ja to, samo me zanima na koliko bi se km ovaj motor morao servisirat. u novoj zondi mislim da je r, v12 7.3 amg atmosferski motor koji ima 750 ks i mora na svakih 5000 km a ipak je to amg
 
Član
vise od 400 konja po litri obujma...ovdje motor nenormalno trpi, nije duga vijeka...osim ako je radjen od nekih space shuttle komponenta :icon_eek:
 
galebu2 je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Nije da branim Bugatti,to bar svi znaju da ne podnosim to auto,ali cinjenica je da motor sto je vise opterecen manji mu je vijek trajanja,tako da je bugattijev motor sigunro puno izdrzljiviji od ovog.

ma znam ja to, samo me zanima na koliko bi se km ovaj motor morao servisirat. u novoj zondi mislim da je r, v12 7.3 amg atmosferski motor koji ima 750 ks i mora na svakih 5000 km a ipak je to amg

Pa to vec i nije preopterecen motor,100 ks po litri.Toliko ( i vise ) trpi i hondin F20C u s2000,a radi se normalnom sportskom serijskom automobilu sa normalnim intervalima za servis.;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top