Mokar tepih pod vozačevim nogama

Mokar tepih pod vozačevim nogama

Član
Raja pomozite,

već neko vrijeme mi je vlažan tepih pod vozačevim nogama, obzirom da imam gumene prostirače, tri su mi original, ali ovaj nije, manji je, je li moguće da se na nogama unese snijeg i voda, pa da se slije dole ispod i stvori kondez?
Jutros mi faktički zaledio prostirač za tepih, ali nije to velika količina vode, jednostavno vlažno, ne mogu reći mokro...
Prije sedam dana sve osušio bilo isto vlažno izvadio prostirač i sve se osušilo, ali ne znam, padala je i kiša, da nije problem u odvodima, kako se čiste i gdje se nalaze?
Znači ovo mi se samo dešava pod vozačevim nogama ostalo je sve suho. Ne fali mi G12, potroši mošda čašu-dvije za godinu dana, odnosno ispari, ali da je mali hladnjak i da ovoliko kvasi gubio bi mnogo više i osjetio bi se miris, ali nije...
E sad kederi su lošiji ali kad pada kiša ne vidim da igdje prolazi... Ima li iko savjet ikakav, čitao sam milion foruma, ali svi uglavnom pretpostavljaju da je hladnjak obzirom da je samo pod mojim nogama...
 
Legend
Kod leona je to problem u vratima.
Postoje odvodi koji se zacepe, potrebno je prvo njih ocistiti.
Zatim, potrebno da je provjeris nakon kise, jel ti se voda zadrzava na pragu ? kad otvoris vrata ono kao pljusne sa praga..
To se desava jer voda prolazi pored stakla i provlaci se pored one metalne oplate iza tapacirunga i pored otvora za zvucnik ili "napuni" onaj dio kdo praga i ulazi unutra.
Potrebno je zamjeniti dihtung na oplati (ne stavljaj silikon neces moci kasniej skinuti oplatu) vec trazi bas dihtung za te stvari, evenutalno zivu gumu.

Pored toga, ako imas siber provjeri odvode.
 
Član
Ove odvode moram očistiti, pretpostavljam misliš na one ispod haube, jer nisam ih nikad čistio, šiber nemam, a što se tiče ovog sakupljanja vode, to sam primjetio na suvozačevim vratima i poteče kao malo vode unutra ali ništa strašno ne bude nikako mokro, a na vozačevoj nisam, mada iskreno možda se i desi ali nisam upratio...
 
Član
Probacu večeras sajlom pročistiti te odvode da vidim da nisu začepljeni, jbg na ovo sam se uvijek ježio, ne volim vodu, pogotovo u autu jbg :(
 
Član
Odvodi ispod haube završavaju kod praga. Skini oplatu točka ili samo ondje na cosku gdje je prag odvij saraf zagrni i očisti tu se kod golfa 4 zna začepiti.
DSC_0027_zps1b363d20.jpg

DSC_0028_zps71a9916d.jpg
 
Član
Info, sve sam odvode pročistio i nisu bili nešto ekstra začepljeni i u haubi i u vratima, voda ide normalno. Jutros kako je ova jaka kiša padala gledao sam i posvijetlio baterijom da vidim da li igdje pušta i nigdje ne vidim ni na pragu ni iza na pedalama ni na ručici za otvaranje haube, ali i dalje mi je vlažan tepih, iako sam sinoć išao u praonicu i dubinski usisao vodu. Da li postoji mogućnost da mi je vlažna ona zaštita ispod tepiha pa iz nje još vlaži i sumnjao sam na čepove ispod, ali eto auto je stajalo, nisam ga vozio pa opet vlažan... ne znam... nemam ideju šta uraditi...
 
Član
Probaj osušit tepih skroz da bude potpuno suh i na tepih stavi neki upijajući papir, stavi ga i na mjesta odakle sumnjas da dolazi. Parkiraj u gražu preko noći i ujutro će ti pokazat po papiru gdje vlaži. Ako je samo ispod noga skidaj tepih i traži sta je.
 
Član
Samo ispod vozačevih nogu, sinoć sam sve detaljno pregledao i nigdje drugo nije ni vlažno... Probaću osušiti ovo dan dva, ali najgore je što je vrijeme odvratno pa se ne može ni ostaviti otvoreno pa da izvuče vlagu...
 
imas li klimu u autu ?
ako imas ispod one plastike na vozacevoj strani nalazi se usis za zrak za klimu strado ti je dihtung to odsarafi i ponovno namontiraj ali namazi silikonom da ti ne uvlaci vodu ;)
 
Član
Imam klimu, digitalna ako to šta znači :) , vidiš na ovo nisam naletio nigdje na internetu, moram to potražiti nisam ni znao da ima na vozačevoj strani :)
 
Član
ja sam imao problem na astri, samo na desnoj strani, neko crijevo sto odvodi -valjda- kondenz sa hladnjaka u kabini bilo zacepljeno pa nesto prelivalo...ne znam kako je na golfu rijeseno, al moguce da je na slican princip
 
Top