mjenjac

mjenjac

Član
pozdrav
zanima me koji bi mi mjenjac najbolje odgovarao na 2.0 16v(abf) ubacio sam u korada taj motor u kojem je bio g60 i osto je mjenjac od g60. dali je taj mjenjac adekvatan za taj motor, jer auto je nekako lijeno nema agresivnosti da povuce.
 
Član
nije los ni 2Y koji se ugradjivao na GTI 16V od 86-91 god, a AUG je uglavnom na Digifant 2 motorima (GTI 8V) i on se radio od 89-91 god., a ACD se radio od 85-89 god i njega mozes naci u GTI 8V sa K glavom. Eto to je sto znam ako ti je pomoglo :)
 
Član
da,ali ako bi ubacio bilo koji od ova tri mjenjaca,onda mora ubaciti i drugu korpu,lamelu,zamajac,alnaser,,zastitni lim zvona mjenjaca,mora provlaciti sajlu i ponistavati hidrokvacilo,ili prepraviti cilindar od sdi- mjenjaca pa da ponovo ima hidro kvacilo,mora ugraditi i salt eblo od dvice,jer kod njega je mjenjac na sajle,a na ovim mjenjacima su poluge.

sifra mjenjaca ti se nalazi na zvonu,odozdo ispod.
 
Član
Dottore je napisao(la):
nije los ni 2Y koji se ugradjivao na GTI 16V od 86-91 god, a AUG je uglavnom na Digifant 2 motorima (GTI 8V) i on se radio od 89-91 god., a ACD se radio od 85-89 god i njega mozes naci u GTI 8V sa K glavom. Eto to je sto znam ako ti je pomoglo :)

hvala na odg. pokusat cu nesto

code: KR je napisao(la):
da,ali ako bi ubacio bilo koji od ova tri mjenjaca,onda mora ubaciti i drugu korpu,lamelu,zamajac,alnaser,,zastitni lim zvona mjenjaca,mora provlaciti sajlu i ponistavati hidrokvacilo,ili prepraviti cilindar od sdi- mjenjaca pa da ponovo ima hidro kvacilo,mora ugraditi i salt eblo od dvice,jer kod njega je mjenjac na sajle,a na ovim mjenjacima su poluge.

sifra mjenjaca ti se nalazi na zvonu,odozdo ispod.


to je i suvise komplikovano, a dali postoji mogucnost kada bi uzeo jedan od ova tri mjenjaca izvadio zupcanike i stavio u svoj mjenjac(neznam cood ali u mene je mjenjac od motora g60)
 
Član
imas sada trenutno 02a mjenjac!
jedan od duzih mjenjaca koji je ugradivan na korado g-60!
sve ti to govori!
 
Top