Mjenjac

Mjenjac

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svima imam problem pa ko je voljan da malo pomogne.Normalno sam auto vozio i mjenjac se normalno ponasao,nista nije zapinjalo ni skripalo.Stao na semaforu i da krenem nesto mi kao puce u mjenjacu i nemam brzina,kad usaltam i pustim kvacilo nista se ne desi.Brzine normalno saltam al kad usaltam u prvu ili bilo koju brzinu nece da krene,nista se ne desi???
 
Član
ado_89 je napisao(la):
lamela, korpa ! ! !

Ma druze nije moguce manje od godine sam mijenjao citav set kvacila.Neki dan mi je poceo kuckati kineticki do mjenjaca,pa sam ga malo remontovao al nije moguce da je on prouzrokovao ovaj kvar.
 
Član
legionar je napisao(la):
Fakat da ti nije poluosovina iz lezista ispala nekao?

Sve je moguce al neznam druze sta bih ti rekao.Jedva cekam da svane pa da se podvucem da vidim.

Moguce da je ispala sad sam ga dizao na dizalicu i kad okrecek tocak nes pucketa.Kako mi se to moglo desit da ispadne???
 
Član
Ako ti bude do lamele, imam ja novu za tvog megana, zdogovoricemo se nekako vec :)

http://www.bhtuning.com/p-lamelu-t-16614.html

Ako ti bude trebala javi da se zarovim da je nadjem, nemam pojma ni gdje mi je :)
 
Početnik
ma otiso kineticki,raspao se,ispale kuglice iz njega....nema tu remontovanja,samo zamjena..
 
Član
legionar je napisao(la):
Ako ti bude do lamele, imam ja novu za tvog megana, zdogovoricemo se nekako vec :)

http://www.bhtuning.com/p-lamelu-t-16614.html

Ako ti bude trebala javi da se zarovim da je nadjem, nemam pojma ni gdje mi je :)



Druze nije lamela,nego je ispala polu osovina al kako?Rastavio sam jedan prsten pukao i zamjenim ga i opet mi nesto lupka.Jel moguce da je neki lezaj u mjenjacu otisao na lijevoj strani imam par slika sto sam rastavljao pa ako ko moze pomoci postavicu slike.
 
Član
dzeky je napisao(la):
legionar je napisao(la):
Ako ti bude do lamele, imam ja novu za tvog megana, zdogovoricemo se nekako vec :)

http://www.bhtuning.com/p-lamelu-t-16614.html

Ako ti bude trebala javi da se zarovim da je nadjem, nemam pojma ni gdje mi je :)



Druze nije lamela,nego je ispala polu osovina al kako?Rastavio sam jedan prsten pukao i zamjenim ga i opet mi nesto lupka.Jel moguce da je neki lezaj u mjenjacu otisao na lijevoj strani imam par slika sto sam rastavljao pa ako ko moze pomoci postavicu slike.



Pa ajd postavi slike a kazes polu osovina ispala sa koje strane nije mi jasno kako moze da ispane kada nema dovoljno hoda od kineticki znam da kineticki moze da pukne pa onda polu osovina da ispane al ajd postavi slke pa da ti pomognemo nekako pozzz
 
Član
Melek je napisao(la):
dzeky je napisao(la):
legionar je napisao(la):
Ako ti bude do lamele, imam ja novu za tvog megana, zdogovoricemo se nekako vec :)

http://www.bhtuning.com/p-lamelu-t-16614.html

Ako ti bude trebala javi da se zarovim da je nadjem, nemam pojma ni gdje mi je :)



Druze nije lamela,nego je ispala polu osovina al kako?Rastavio sam jedan prsten pukao i zamjenim ga i opet mi nesto lupka.Jel moguce da je neki lezaj u mjenjacu otisao na lijevoj strani imam par slika sto sam rastavljao pa ako ko moze pomoci postavicu slike.



Pa ajd postavi slike a kazes polu osovina ispala sa koje strane nije mi jasno kako moze da ispane kada nema dovoljno hoda od kineticki znam da kineticki moze da pukne pa onda polu osovina da ispane al ajd postavi slke pa da ti pomognemo nekako pozzz



Danas smo izvadili mjenjac i pokusali da ga rastavimo,al nam se nije dalo.Ako ko moze da pomogne bujrum,evo jedna slika kinetickog na lijevoj strani mjenjaca.Izbilo mi je ono gdje udje polu osovina nije mi jasno zasto i sta tu ima da se pokvari?
 
Prema fotografiji rekao bih da je Renaultov mjenjac? Na desnoj strani poluosovinu drzi stift a na lijevoj 3 vijka koji se sarafe na "flandju" na kojoj je manzetna...Renault ima sistem da kad rikne kineticki moras mjenajti citavu polusovinu, koje su uzasno skupe...Rekao si da si mjenao set kvacila i mislim da ti otuda dolaze svi problemi...Pretpostavljam da si uzeo SAX ili VALEO set koji iskreno 2 pare ne valjaju...Moguce da su se rupe na kucistu mjenjaca (navoji) izlizali, pa da je polusovina ispala iz lezista jer bas ti sarafi je drze, pored onog centralnog na glavcini...Kad ta 3 vijka odvrnes i smotas puni lijevi poluosovina ispadne...Dalje, skoro sam imao gotovo identican problem na svom Renaultu nakon zamjene seta, koji nije odgovarao...Prvo Valeo, zatim SAX pa valeo iz ovlastenog, sva tri 0 bodova...Ukoliko bude ostetilo mjenjac nece ti se isplatiti popravljati taj, jer Renault ima poprilicno mekane mjenjace, pa kad ga otvoris naici ces na jos masu problema...Sinhroni, lezajevi, viljuske itd..Radije kupis polovan mjenjac koji se krece od 200 - 300 KM...Tko god da ti radi nece rastaviti mjenjac ispod 100 KM itd...
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Prema fotografiji rekao bih da je Renaultov mjenjac? Na desnoj strani poluosovinu drzi stift a na lijevoj 3 vijka koji se sarafe na "flandju" na kojoj je manzetna...Renault ima sistem da kad rikne kineticki moras mjenajti citavu polusovinu, koje su uzasno skupe...Rekao si da si mjenao set kvacila i mislim da ti otuda dolaze svi problemi...Pretpostavljam da si uzeo SAX ili VALEO set koji iskreno 2 pare ne valjaju...Moguce da su se rupe na kucistu mjenjaca (navoji) izlizali, pa da je polusovina ispala iz lezista jer bas ti sarafi je drze, pored onog centralnog na glavcini...Kad ta 3 vijka odvrnes i smotas puni lijevi poluosovina ispadne...Dalje, skoro sam imao gotovo identican problem na svom Renaultu nakon zamjene seta, koji nije odgovarao...Prvo Valeo, zatim SAX pa valeo iz ovlastenog, sva tri 0 bodova...Ukoliko bude ostetilo mjenjac nece ti se isplatiti popravljati taj, jer Renault ima poprilicno mekane mjenjace, pa kad ga otvoris naici ces na jos masu problema...Sinhroni, lezajevi, viljuske itd..Radije kupis polovan mjenjac koji se krece od 200 - 300 KM...Tko god da ti radi nece rastaviti mjenjac ispod 100 KM itd...

WoW svaka cast ;)
 
Zaboravih napisati: Vrlo je moguce da ti je polusovina ispala iz lezista i podrobila sebe i dosjed na mjenjacu...Pretpostavljam da si primjetio da polusovina ima 3 kraka na kojima su lageri koji nasjedaju u mjenjac na "kacenje"...Pa je vrlo moguce da je doslo do pogresnog tj. vrlo loseg i ostrog kontakta polusovine i mjenjaca pa otuda pucanje i ostecenja...
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Zaboravih napisati: Vrlo je moguce da ti je polusovina ispala iz lezista i podrobila sebe i dosjed na mjenjacu...Pretpostavljam da si primjetio da polusovina ima 3 kraka na kojima su lageri koji nasjedaju u mjenjac na "kacenje"...Pa je vrlo moguce da je doslo do pogresnog tj. vrlo loseg i ostrog kontakta polusovine i mjenjaca pa otuda pucanje i ostecenja...

Druze sva cast vidi se da imas iskustva sa Renaultima.Sve sam sebi radim,pokusao sam da rastavim diferencijal ali nisam mogao ne znam zasto?Rastavim ga 3 cm.i ne moze dalje,sarafi sto drze onu manzetnu i navoji na mjenjacu su dobri,sve sam pregledao.Sto se tice polu osovine ona ne ispada samo mi je onaj prsten pukao sto dodje iza segerovog prstena.Kad sam auto digao na dizalicu lupkanje je dolazilo iz diferencijala,skinuo polu osovinu i nasao sam puknut prsten,kad uhvatim vremena stavicu sliku slomljenog i novog prstena.Polu osovina nije ostecena,bare se ne vide ostecenja na njoj a izbilo mi je onaj dio gdje udje polu osovina u njega...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top