Mjenjac Peugeot 206

Mjenjac Peugeot 206

Član
Prilikom pustanja gasa cuje se neko brujanje. Danas sam isao kod majstora i rekao mi je da mi je otisao mjenjac i preporucio mi majstora za mjenjace. Taj mi je rekao da su otisli lezajevi i trkaci i da ce popravka stajati 400-500 KM. Eh sad takodje mi je rekao i da mogu nabaviti polovan mjenjac pa da oni zamijene sto bi bila neka jeftinija varijanta. Pa me sad zanima koji sve mjenjaci odgovaraju ? Rijec je o Peugeot 206 1.1 benzin, I da li odgovara mjenjac sa 206 sa 1.4 motorom ?
 
Član
Vjerovatno ti svaki mjenjac odgovara - ovdje pod odgovara mislim da se moze nakaciti da radi. E sad kakvi su prijenosni odnosi u tvom mjenjacu i 1.4, to trebas naci negdje na netu pa usporediti. Ako su isti ili su malene razlike, bit ce ti ok, u slucaju nekih ozbiljnijih razlika, treba vidjeti sta ces tacno dobiti ili izgubiti, pa onda skontati jel ti odgovara tako. Evo ovdje sam nasao prijenosne odnose nekih mjenjaca iz 206, al nazalost ne pise koji su motori upitanju, nego pisu samo kodovi mjenjaca, pa bi to trebalo dalje proguglati da se vidi koji je mjenjac isao uz koji motor, tad bi se nesto moglo i skontati.

Evo link: http://www.peugeot206cc.co.uk/repair-206/206/info/gb/b2cb4ek3.htm

Kod koga si isao za taj mjenjac? Ako hoces javi mi se privatno da ti je preporucim jednog lika koji dobro radi.
 
Član
Prvo sam isao kod Ikica, i inace kod njega idem. Dobar je i posten majstor. On mi je preporucio nekog lika u hrasnici koji se samo mjenjacima bavi. A pitam za 1.4 motor jer taj bih mogao vrlo lahko naci. Za ovaj svoj motor sam nasao samo jedan i to u Gradiski. Dok bih ja to dopremio do Sarajeva ne bi mi se opet isplatilo.
 
Član
kakav je to majstor koji sebe naziva majstorom za mjenjace a zna ga samo skinut i stavit drugi.
sto se tice tih lezajeva, oni se mogu narucit, samo ti nadji majstora sto zna radit
 
Član
kakav je to majstor koji sebe naziva majstorom za mjenjace a zna ga samo skinut i stavit drugi.
sto se tice tih lezajeva, oni se mogu narucit, samo ti nadji majstora sto zna radit

Ma nisam ja rekao da on ne zna to srediti vec popravka kosta vise nego da se nadje novi mjenjac i zamijeni. On vec zna gdje se mogu nabaviti lezajevi i svaki kosta 47 KM koliko se ja sjecam. Kad tu jos dodas trkace cijena prelazi 400 KM sa rukama . A polovan mjenjac se moze naci za 150-200 KM.
 
Član
A ko ti garantuje da je taj polovni u dobrom stanju? Po meni ti je bolje da daš malo više para i da znaš na čemu si, jer taj polovan ti je mačak u vreći.
 
Top