Mjenjac, Honda Civic

Mjenjac, Honda Civic

OmO

Član
Pozz. drustvo, danas mjenjao lamelu i druk lezaj, kad je sve spakovano i nastimano kvacilo pojavio se problem, kad vozim i stanem nece da ubaci u brzinu, ni pomocu trikova, kad ubacujem u rikverc cuje se ono mljevenje. Dok nije zamjenjeno sve je islo ko mlijeko, brzine s dva prsta mogao saltati.

Nadam se brzom odgovoru i hvala unaprijed.
 
Član
Zamijeni ulje u mjenjacu i podmazi sve mehanizme biraca brzina, i u kabini i na mjenjacu
 

OmO

Član
Doci ce sutra majstor koji mi je radio, sjebo mi je auto skroz, sad da odem na trening zakova auto nece da krene nikako, ljulja se kad se krece, blokira lijevi prednji tocak, sreca nisam daleko od kuce bio, hvala druze probat cemo sutra
 

OmO

Član
I btw. da se zna koji je majstor. "Poznati" Adel iz Pasaca, "MAJSTOR ZA HONDE" vec je jednu Hondu usrao tj. teflone kad je mjenjao na bratovoj Hondi, nije dobro napravio, Honda jos vise pusila nego sto je prije, sad ovaj problem, znaci ne preporucujem nikom od hondasa da vise idu kod njeg, presli smo preko toga, sad i ovaj problem, ja ne mogu da vjerujem da takav, hajmo reci poznati majstor koga hvale svi moze napraviti ovako nesto 2x...

Dovukao mu auto koje je u dobrom stanju bilo osim lamele koja je bila pri kraju da se napravi, na kraju ispade da auto ne moze da radi i krene kako treba, a nikad prije mi se to nije desavalo!
 
Član
Tebi se mora mjenjac skidat ponovo, kakvo podmazivanje i zajebancije. Moguci uzroci pogresna tj deblja lamela stavljena pa ne moze korpa da odvoji, ili pogresan/ pogresno postavljen taj novi druk lezaj.
 
Član
vjerovatno je okrenuta lamela naopako pa ne moze korpa da je potisne koliko treba da se promjeni brzina,ili nije druk lezaj sjeo na spojnicku...treceg nema sigurno ako je samo to skidao,brate ja sam mjenjac sa hond samo za jedan dan skinuo oko 7 putaa znam ga u saraf ;)
 

OmO

Član
Rijeseno je, sinoc sam vratio malo sajlu da blize hvata kvacilo tako da lakse ide sad. Ne znam memi stvarno sta bih ti rekao, radio je Adel koga toliko ljudi hvali, a ovo nije prvi put da ovakvo nesto napravi, al sto je pravio, pravio je..
 
Ja se drzim jednog pravila kad mi majstor nesto radi na autu,ne odvajam se od njega sve pratim,gledam iako se u nesto i ne razumijem bog zna šta.A ako mu ti ostavis auto i kazes otislo mi to i to,dodjes kasnije kad ono otislo ti je i ovo,ovo ti je bilo jako loše i zacifra ti.Mada dosta stvari pokusaj sam odraditi kao i ja jer budes li im cesto gonio najebo si,dobro znam to sto ti je bio problem sa mjenjacom da se ne moze bez majstora.
 

OmO

Član
Bio sam od 9 do 5 dok je radio, znaci cijelo vrijeme tu, nikad ne ostavljam auta, jer ne vjerujem nikom. A za ovo treba imati alat i znati raditi..
 
Član
ja sam sam sebi uvijek radio mjenjac,gledao sam prvi put kako se radi i rekao sebi da mi nece debili uzimati pare tolike sto ce mi tako jednostavan posao odraditi,em sebi radim pa to sve pedantnije i sve fino utegnem podmazem sredim a ne kod majstora kod kojeg je to samo jos jedan auto u nizu na kome konta uzeti para..
uglavnom nisam na kraju skontao sta bi jesi li skidao mjenjac ili si samo sa tim to resio
 

OmO

Član
Slabije sam na bht-u sad pa slabo gledam teme..
Rijeseno je sve, dosao je sutra dan napravio sve sto je pokvario hajmo reci i jos trazio da mu se plati, naravno nisam dao pare jer je to njegova greska. Uglavnom sad je sve ok hvala Bogu i da na tome ostane. A sto se tice radjenja sebi, mozda da imam gdje radio bih s ocem vecinu stvari al eto, tako je kako je.
 
Top