mjenjac golf 2 turbo dizel 51kw

mjenjac golf 2 turbo dizel 51kw

Član
zdravooo rajaa otvorio sam ovu temu jer me strasno kopkaa i hocu da vidim sta mi raja odavdje ima za reci sto se ticee mjenjaca na golf 2 turbo dizelu 51kw


naimee u zadnje vrijeme prilikom saltanja u R rikverc desava mi se da nece da ubaci u rikverc zapravo rucica mjenjaca djeluje kao da je u rikvercu ali ustvari nije i kada krenem samo se zacuje kao da nesto zarezava u mjenjacu i izbaci ga iz rikverca sta bi ti moglo biti ?
jel li vrijeme da se novi mjenjac kupi ili sta vec ? :icon_eek:
i zna se da se na golfu kad hoces u R da ubacis pritisne mjenjac pa onda u slovo L povuces kod mene se ne mora pritisnut uopste samo ga povucem u slovo L bez pritiska odozgo ??
nadam se da ste me shvatili neznam kako drugacije da opisem moj slucaj :lol:
hvala unaprijed :icon_smile:
 
Haha...jesi ga objasnio:D

Kriva ti je najvjerovatnije viljuska od rikverca pa nece da uskoci...a to sto netreba pritisnuti mjenjac kad hoces ubaciti u rikverc,pukla ti je plastika sa strane rucice mjenjaca koja sluzi kao granicnik....
Moze se reparirati taj mjenjac vrlo lako da ti zamjene viljusku ili sinhron ovisi sta je otislo...
Tako je i meni bilo samo 3 brzina,nisam ja to htio raditi dao 100e za novi mjenjac i gas.
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Haha...jesi ga objasnio:D

Kriva ti je najvjerovatnije viljuska od rikverca pa nece da uskoci...a to sto netreba pritisnuti mjenjac kad hoces ubaciti u rikverc,pukla ti je plastika sa strane rucice mjenjaca koja sluzi kao granicnik....
Moze se reparirati taj mjenjac vrlo lako da ti zamjene viljusku ili sinhron ovisi sta je otislo...
Tako je i meni bilo samo 3 brzina,nisam ja to htio raditi dao 100e za novi mjenjac i gas.

oke hvalaa brate saznao sam u medzuvremenu za tu plastikicu sa strane i jeste pukla danas sam skidao kozu mjenjaca i bas ta plastikica je napukla pa zbog toga hvala ti u svakom slucaju za salteber cu se nekom majstoru obrati ;)
 
Top