Mitsubishi I-MIEV

Mitsubishi I-MIEV

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
0.437520001237237429_imiev_presskit_hi_01_copy.jpg



0.438644001237237429_2009-mitsubishi-i-miev__6__copy.jpg



Japanski Mitsubihi kao prva automobilska kompanija na svijetu započinje s velikoserijskom proizvodnjom elektroautomobila. i-MIEv u Europu stiže iduće godine. Mitsubishi je ovu vijest objavio u svom razvojnom centru u njemačkom Treburu. Uz to, Japanci u budućnosti žele na tržište izbaciti još nekoliko elektro modela. Prvi «Mitubihi na struju» će biti maleni «i» kojeg će se ove godine proizvesti 2.000 primjeraka, a iduće godine njih dvostruko više. i-MiEV je dugačak 340 cm te ima prtljažnik od 250 litara. U prtljažniku je smješten elektromotor, a u dvostrukoj podnici 88 litij-ionskih baterija, kapaciteta 16 kWh. S tim kapacitetom 1.100 kilograma težak automobilčič postiže najveću brzinu od 130 km/h te ima doseg od 140 kilometara. Da bi se baterije ponovo napunile potrebno je sedam sati. Mitsubishi se ne misli zaustaviti na tome već razmatra i sportski te dostavni model. U planu je i novi elektroauto, kompaktne kategorije, a svoje terence Japanci namjeravaju opremiti Plug-In hibridnim pogonom.
 
Član
Kao da je vec vidjeno sto se tice dizajna, ja mislim da mu to nije glavni adut vec njegov elektro pogon.
 
Član
Upravo i ja htjedoh to reći,glavni adut mu je elektromotor i to je prvo takvo auto koje je ušlo u širu proizvodnju..Izgled manje-više
 
Član
duleprof je napisao(la):
Kao da je vec vidjeno sto se tice dizajna, ja mislim da mu to nije glavni adut vec njegov elektro pogon.

mene podsjeca na ovu sliku gore sto sam stavio a to je Tata Nano,najjeftinije auto,2-3 hiljade dolara,nema ni ozvucenje...mislim da je moguce doplatiti jedan zracni jastuk...nema retrovizora...ako je mitsubishi spao na to da kopira ovo auto,onda stvarno ne znam...:icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top