misljenje/savjet BMW

misljenje/savjet BMW

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zanima me nes vise o bmw e34 520i onaj sa 12 ventila, nes vise o tom motoru i dali je bolja opcija 525i 12/24v i razlika u potrosnji ta dva motora (520 i 525), i na sta treba posebno obratiti paznju pri kupovini takvog bmw-a

unaprijed hvala, pozz;)
 
Član
obratiti pozornost na stanje podvozja posto ima dosta komponenti za mjenjanje prednja gornja donja ramena gluposti i sitnice ako neces da ti klapa zulje udara i slicno
a sto se tice 520 bjezi od toga preslab motor da vuce tu hrgu idi na 2.5 24v verziju noviji motor koji se savrseno uklapa sa tom sasijom 190+ ks vuce je bez problema uz potrosnju cca 12-14 litara ( 520 se bez problema natjera debelo preko te brojke :) ) ako trazis e34 kolega moj prodaje 2.5 24v mogu ti na pm baciti njegov broj pa se dogovarajte
uglavnom kad je utegnuta ''kamatarka'' pruza dosta uzitka u voznji prostrano i nadasve udobno auto pogodno za velike felgurine i slicno ako to volis naravno a rezervni dijelovi su dostupni kako novi tako i po otpadima sta god ti reba pitaj imam :) ako nemam znam ko ima haha :)
 
Član
Podvozje pregledati, ako je imalo naceto ocekuj zamjenu ili svaki mjesec nesto od podvozja ili bolje sve odjedanput. Komplet prednja ramena 2x gornja 2x donja 2x spona je nekih 500-550KM (zamjenski dijelovi made in germany)

Preslusati lezajeve kotaca, pogotovo ako se auto vozi na sirokim gumama i ako po pajdi vidis da je rodjen za bokarenje obavezno sve ispod pregledati.

Trebas auto oprobati na hladan motor, voziti ga da se ugrije i onda malo potegnuti do visokih okretaja pa lagano opet i vidjeti jeli se temperatura ponasa OK. Slaba tacka (nasih vozaca) je hladnjak koji od vode iz pipe zna da nastrada, ili jos gore od turiranja na hladno. Kasnije se to ljepi i vari a nitko da zamijeni. Dakle nov zamjenski hladnjak 300KM

Vidi ako budes gledao 24v masine koje imaju (twin mass zamajac) malo ga isaltaj i poslusaj jeli prolupao. Mali luftovi su za ocekivati ali ako bas udara (nije strasno) ali valja za spustiti cijenu. Nov je u tomicu oko 3000KM slovima (tri tisuce) za M30 motore a ne vjerujem da je puno jeftiniji za M50XXX. Polovan se da naci za 150-200KM (za M30) dok bi za 24v motor bio i skuplji jer se taj motor dosta rjedje nalazi van motornog prostora vec ovaj prvi spomenuti.

Ako prodaje auto sa opremom naravno prosupati sve prekidace i vidjeti sta u stvari od te opreme radi a sta ne.


Pregledati inace u kakvom stanju je unutrasnjost (nebo, rucice, presvlake po sicevima)

Na kraju uzeti ispod sajbe VIN broj sasije i otici na link http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi gdje ces ukucati zadnjih 7 znamenki da vidis jeli se radi o tom autu, sta je stavljano a sta ne. Jeli prekucan ili ne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top