MINI WRC i u serijskoj proizvodnji?

MINI WRC i u serijskoj proizvodnji?

Član
Mini%20WRC%201.jpg


Poznato je da se MINI priprema za Svetski šampionat u reliju, a pojavile su se glasine da bi model za ovo takmičenje, MINI WRC mogao da se nađe i u serijskoj proizvodnji, kao u slučaju modela Subaru Impreza WRX i Mitsubishi Evo X.

MINI WRC baziran je na Mini Countryman-u koji predstavlja proizvodnu verziju crossovera, a glasine govore da bi MINI WRC mogao da se nađe u salonima već krajem godine.

MINI je do sada razvijao modele sa većom snagom i sportskim motivima, ali niti jedan nije bio kao WRC, dok se zvaničnici nadaju da će istinski ljubitelji ovog brenda biti istinski oduševljeni ovim modelom.
 
Član
Cuj WRC auto u proizvodnji, ne znam sta uopste hoce reci pod tim. Isti ovakav sigurno nece doci na cestu, a kao neka "blaga" varijanta vec postoji Countryman, turbo masina i 4x4. Jedino ak ne namjeravaju izdati neku bas bjesnu verziju ovog auta, to bi bila dobra stvar...
 
Član
Pa ni Subaru ni Mitsubishi nisu ni približno WRC modelima, samo su najjače verzije, ali je to još daaaaaaaleeeeeeeeekooooo od WRC-a.
 
Član
Mada bilo bi jako kada bi OVAKAV izasao u proizvodnju (bar sto se vanjstine tice) a motorizacijom da bude neki blazi oblik (kao i kod Evo-a i WRX-a)
 
Član
Moze se kupiti Peugeot 207 S2000, za 260.000 Eura, pravi trkaci model :icon_biggrin:

A i nisu ove cestovne verzije Impreze toliko sporije od WRC auta, mada jesu sporije. Ev dobar video na tu temu...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DXRDLE2ghi0[/video]

Pogledaj vrijeme, STI: 2:52s, WRC 2:37s.
 
Član
:lol:

Čuj nije velika razlika.:D

Sprdaš se, Boki, a?!:D

Nego, ionako je previše ovaj WRC pravi, dovoljan je i "obični".

Nego, gledao sam par puta uživo ovaj Subaru u akciji po BG-u, ima neka budala što voli da ga produva od Zelenjaka preko Brankovog mosta. Zvuk je da se naježiš, ali bukvalno. Jednom sam gledao i trku sa Porscheom 911 i zamislite ko je bio brži? Na to pitanje nek' odgovori Porschefan.:D
 
Top