Mini Speedster i Mini Broadspeed Coupe

Mini Speedster i Mini Broadspeed Coupe

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mini%20speedster.jpg

Prema različitim izvorima, u BMW-u razmatraju da na bazi budućeg modela Mini Speedster naprave i njegovu kupe varijantu, nazvanu Broadspeed (oba bi trebalo da se pojave na tržištu do 2011. godine).

Dvosed Mini Speedster, koji inače treba da se pojavi već u septembru ove godine na Salonu automobila u Frankfurtu (u formi koncept vozila), bazira se na postojećoj platformi R57 Minija Cabrio, od koga će međutim imati širi trag točkova.

Koliko je za sada poznato, u BMW-u su odlučili da karoseriju za Mini Speedster neće proizvoditi austrijska kompanija Magna (koja će međutim proizvoditi budući Mini SUV), već neko treći.

Što se Minija Broadspeed Coupe tiče, radi se o derivatu Speedstera (koji će koristiti istu platformu), ali konačna odluka o njegovoj proizvodnji u vrhu BMW-a još nije doneta. Po nezvaničnim vestima, Mini Broadspeed Coupe (ime već upotrebljeno šezdesetih godina prošlog veka na modelu Broadspeed GT Coupe – na drugoj slici) će imati prednji pogon, dok će motori biti preuzeti od postojećih Mini modela, uključujući i 1,6 litarski turbo benzinac sa 211 konja.

mini%20broadspeed.jpg

To je za sada sve, više detalja možemo očekivati na Salonu u Frankfurtu.
 

MTR

Član
daj ba ljudi ovo je da bog sacuva , ovo prave za one vani retardinjose koji fol imaju stila hahaha , ja levata . Mila mati dje sam zaso niti puta niti staze , samo gadna auta gaze :smajli16: , pa kad ga kupi ko da je boga za jaja ufatio . Nebi ga ja djaba , da je onaj normala model - super .
Vid sad ovo , jos mu halo ba , dole ispod vrata pise : VARENIH KUKURUZA . buahahaah
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top