Miloš Nešić deseti na Grobniku

Miloš Nešić deseti na Grobniku

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
2002162719936061661_rs.jpg


Miloš Nešić (16) osvojio je deseto mesto na drugoj trci za Šampionat Evrope u klasi 125 GP koja je vožena 17. juna 2007. godine na stazi „Grobnik“ u Hrvatskoj.

U dosta jakoj konkurenciji od 22 takmičara, Nešić je startovao sa 14-tog mesta i posle 15 krugova došao je do desete pozicije (šest poena). Da je Nešić imao malo sreće bio bi i deveti, jer je italijanski takmičar Federiko Pavan sa samo pola točka prošao kroz cilj ispred našeg takmičara.

Pobednik dosta uzbudljive i inetersantne trke bio je Alen Đerfi (Mađarska) ispred Mihaela Kontija (Italija) i Gabrijela Njanija (Italija). Trku je završilo 15 vozača.

2002174540920266611_rs.jpg


Posle trke Miloš Nešić je izjavio: “Sjajan je osećaj učestvovati na Evropskom prvenstvu. Voziti u ovakvoj konkurenciji za mene je bila velika čast. Plan mog tima je bio da se pre svega kvalifikujemo za trku i da osvojimo barem jedan bod. Krenuo sam dosta dobro, uspeo sam da u prvu krivinu dođem kao osmi i da uhvatim priključak za vodećima. Tokom trke non stop smo se smenjivali. Srećan sam zbog ovako dobrog rezultata i obećavam da ću dati sve od sebe da u Češkoj budem još bolji.”

2002131054362863040_rs.jpg


Rezultat Nešića je najbolji plasman koji je neki naš takmičar ostvario na Šampionatu Evrope u istoriji moto sporta. Sledeća trka za Šampionat Evrope vozi se 06. i 07. jula 2007. godine na stazi „Most“ u Češkoj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top