MID umjesto TID - Vectra B, rješenje!

MID umjesto TID - Vectra B, rješenje!

Evo nešto što sam ja radio i uspjelo mi je pa svi oni koji imaju problema s ovakvim displayima evo rješenja. Ovako radi se o zamjeni displeya TID (triple info display) u koga su odumrili pixeli, manje više problem u sve i jedne Vectre B. Ja sam to riješio uz par dijagrama koji nisu bili potpuni ali sam uspio. Zamjenio sam čitav ekran i stavio veliki ekran MID ( multi info display ) od Vectre koja ima putno računalo.

Znači s ovog:
2rdj7f4.jpg


na ovo:
160scc4.jpg


putem ovog:
21lj0y1.jpg


Princip je slijedeći, da bi radili ovaj posao treba da se poklapaju štekeri iza ekrana, u mom slučaju je to bio žuti, a postoje još i sivi i crni. Slika štekera ( slika 3 ) je popis pinova i šta koji reguliše. Obzirom da moja nema putno računalo i meni je bilo bitno da radi kao TID s osnovnim info, a stvari koje se izlistavaju na ekrenu kad se samo skopča maknuti i da non stop radi isto.

Sa slike 3 prateći za šta je koji PIN spaja se ovako:

Pin 16 -> Pin 5

Pin 13 -> Pin 2
Pin 15 -> Pin 2
Pin 17 -> Pin 2
Pin 19 -> Pin 2
Pin 20 -> Pin 2
Pin 26 -> Pin 2


Obzirom da kad se spoji ovo, ostaje potrošnja koja se ne miče, i konstantno stoji. Eh sad obzirom da nema ručice putem koje bi izmjenjali položaj šta bi da vam stoji na ekranu, stavite žicu u Pin 22 i lagano dodirujete masu dok vam se ne pokaže što želite da Vam prikazuje na ekranu, obzirom da sam ja htio da mi stoji temp. jer nemam drugih senzora koje bi mjerile vrijednosti. Kad naštimate što želite da Vam stoji, izlorajte žicu i odvojite je od ostatka žica da stoji po strani iz slijedećeg razlga: Svaki put kad auto ostane bez struje, npr skidate bateriju ekran će se resetirati i mora se ponovo naštimati da stoji temp (u mom slučaju) e putem te žice što ste je odvojili ponovo na masu dok ne dobijete rezultat.


U globalu to je to, ako neko ima više pitanja slobodno neka piše, stojim na raspolaganju. Ko krene u ovaj posao neka se naoruža s još jednim džekom viška jer će mu tebati žice, a najlakše je raditi s već istom takvom debljinom i jednakim promjerom kvadrata :

30mpfk6.jpg


Lijepo popakujete da to sve fino stoji i da žice nemaju prostora da šetaju, ovako:

1zvenig.jpg


Vratite sve na svoje mjesto i uživajte u novom ekranu :icon_smile::icon_smile:
 
Pozdrav!
Imam tid u vectri b sa žutim đekom sa 26 pinova i mogu nabaviti mid isto sa žutim đekom sa 26 pinova i zanima me da li će raditi sat,datum i temperatura ako samo uštekam na mjesto tida.
Da li trebaju kakve preinake?
 
Top