mercedes w203 savjeti

mercedes w203 savjeti

Član
decki i djevojke u potrazi sam sa mercedesom w203 da je automatik jer mi dojadio kuplung,.,
e sada nebi dizlu ni pod raznu mada mi svi kazu da je to najbolji izbor za njeg.,
koji su mercedesovi motori ono bas se pokazali


1.8M111 atmosferci
1.8 M271 Kompressor sa oko 163ps
2.0 M111 Kompressor ovi imaju dvije varijante snage
2.6 M112 V6 ovaj mi se svidja al kazu da puno trosi i da nije nesto jak oko 170 ps
il da trazim dobri stari 2,8 il 3,2 sto je nemoguce za ove novce koje planiram izdvojit
nasao sam nekoliko dobrih i cijenom su tako rec bagatela 5kk€ i presli nekih 250-300,. koji god uzmem ide plin cijena ugradnje istog varira od 1400-pa do 3000km,.
sta trebam posebno pazit gledat osim standardnih provjera,. prve generaciju su imale problema sa aut mjenjacem, rijeseno na redizajnu
od nekog slicnog auta e46 samo mi se ne uzima bmw ako nije sestak,. sta na njima pazit gledat
volvo v40 od neke 2004 god od coll skonto sta gledat al svaki prijedlog savjet dobro dosoo,.,
mercedes w211 jel ko vozi imam jedan nako naoko dobar samo je 2,0cdi sa bjesnih 129konja al taj auto je tezak nekih 1600kg jel to malo konja ja sam vise ostario pa mi nije do utrkivanja:lol:

ako mogu savjeti sta i kako bio bih zahvalan a ima i piva
 
Ljudi izbjegavaju te kompressore, boje se kvara istog, da ja biram uzeo bi kompressor, zivahniji su:icon_biggrin: Taj motor 2.6 (oznaka 240) trosi ko 3.2 a ne ide bas, a 1.8 mislim da je slab ali je zato jeftiniji za odrzavanje. Ako vec hoces automatika, dobro obrati paznju, testiraj ga, da vidis kako prebacuje, ako uocis bilo kakvu nepravilnost bjezi od njega, i ako uzmes gledaj da promjenis ulje ako vec nije skoro mjenjano. Sto se plina tice, podnose ga dobro, ali nemoj da stedis, ugradi dobar i neces imati problema. Takodje i limariju pregledaj, nisu imali problema, ali zna se zalomiti, da pokazu da spojevima, vratima... Sve u svemu nemaju neki znacajnijih mana, ali nema pravila, polovno je polovno, kao i svako auto.... 3.2 bi bio pravi izbor, jest da je potrosnja veca, registracija, malo skuplje odrzavanje, ali zato je i uzitak veci, jbg luksuz se placa :icon_smile: I nema skupljeg Mercedesa od jeftinog ;)

A sto se tice tog w211 200, ja se za njim ne bi ni okreno a kamo li ga uzeo ;)
 
Član
oki za w211 probo jbga odra me g4 tdi 90ps al taja auto nije za jurcanja vec za lagano uzivanje
a polovan auto nosi dosta rizika a nebi vala dao te pare za neki mali sepet i da je nov,.
a plin u darkomu je 1800 za 4cl kompresor dok za setstaka ide do 3000km
vidjecemo sada jos pregledam nije naiso nijedan da valja
i da pitanje za comand navi imaju li izlaze aux il ipod il ulaz za av tj dodatnu kameru za rikverc fabricki
jer ovi kineski po ebay imaju dosta nastavaka mogucnosti i sl.
 
Ma znam da nije za jurcanja, ali je potezak, i zbog svoje tezine i slabosti motora oce i goriva povuci, bolji je izbor onaj od 140 konja, ili pak 270cdi, on je taman :icon_biggrin:
Pa nije bas mala razlika u cijeni plina. I da zaboravio sam napisati da je opste poznato je da ti benzinici sestaci 2.6 i pogotovo 3.2 hoce ulja potrositi:lol:

Za AUX ti ne mogu 100% tvrditi da imaju svi, kod mene okac ima command 2.0 i ima aux, e sad da li na svakom dodje ne znam, ali pretpostavljam da imaju. Ako budes gledao nekog, provjeri u kaseti(pretincu) u lijevoj strani treba da bude ulaz. A za kameru, hm... Znam da vecina nema TV tuner, pomocu kojeg mozes gledati TV, e sad kontam da neki malo bolji majstor moze prepraviti, da bi moglo funkcionisati, kao na klipu...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sp0LPMl3A7s[/video]

Ma polovan auto je rizik kako god, da ga uzimas i od poznatog, moze neki belaj biti, nista nije sigurno, ma samo polako, nace se.... ne treba se zaletati....
 
BHT Ovisnik
ma kakve su to cifre u Darkomu,ja sam ugradio u zadnjih pola godine na 3 auta u njega,,za 4cil turbo je 950km s bocom u rez. tocak,inace za manju konjazu je 850km isto to,za 5 i 6cil je 1200km,kolega ugradio isto nedavno u e60 3.0i,dok je za 8cil 1800-1900km mislim,to je kombinacija zavolia i tomaseto,ja nikakvih problema nemam,sada cu opet goniti na E46 da ugradim,z anjega mi trazi 800km + boca u rez. tocak 50km, 4cil je motor

sto se tice BMW-a ja sam ga nedavno doveo iz slovenije 318i redizajn,motor je 2.0 143ks, 4cil. i stvarno je fin,zivahan motor,ne trosi puno,za voziti odlican,merc je udoban,fino upija neravnine,dok je bmw vise sportski,mislim on je preudoban,u mene je na 17" felgama,i stvarno je dobar,mada za ovu kategoriju vozila mislim da E46 najvise prostora nudi (gledajuci na mog volva,merca C,a4,golf i sl.),sportski osjecaj za volanom,precizan volan,lezanje na cesti perfektno i nije vele skup za odrzavat,dijelova ima dosta,ja ako svog volva prodavao opet bih uzeo samo veceg volva turbaka ili bmw e46 325 ili 330i,samo da nije slabiji od sadasnjeg



sto se tice volva V40 se prestao proizvoditi 2004,to je linija kao u mene,samo redizajn,ti vjerovatno mislis za dalju generaciju s40 ?
http://s1.aecdn.com/images/gallery/medium/VOLVOS40-medium-699_1.jpg
taj auto je također udoban,prostran tu i tamo... problem je kod motora sto u nas nemas nekog izbora,volvo kao volvo,nasi ljudi misle da je to preskupo,nema dijelova bla bla,tako da ove linije nemas nekog izbora motora,vecinom su slabiji benzinci,preporucio bih T5,turbak,slicno kao u mene,samo sto je redni petak,auto leti,al to u nas sigurno neces naci,imas ovaj 2.4i od 170ks,mislim da je on mjera,petak,fino ide,ima dijelova za njega,dobri motori,motor nije skup za odrzavati,prelaze dobru kilometrazu,ja sam mislio starom uzeti S60 s tim motorom,al eto uzeo sam E46 jer mi je ispao jeftinije,a dobar auto

a ako vec mislis ovu liniju kao u mene,mada vjerujem da trazis novijeg,onda bih ti preporucio turbaka,mada i toga nema kod nas,jedini na piku moj i ova starija limuzina s40

a sto se tice udobnosti voznje,za plovidbu na cesti to je w211:cool:
 
Član
col3-e hvala mislio sam na s40 noviji jer mi taj jedino kao karavan odgovara i isao bi sa 2,4 motorom ako nenadjemo turbo
a za bmw je druga opcija ako ne nadjemo mercu ima jedan pravo dobar u sarajevu na de tablama al je 3,0:icon_smile: al boze moj zena ce se morat navic,.
a za darkom to su mi rekli preko tel tako da je cijena ono sigurno bila odokativna,.
za aux jbga oni rusi su me zarazili sa onim dash kamerama a imam druga koji zna sa strujom pa bismo nesto skontali dok rikverc kamera kazu da moze na comand samo treba neki adapter( u auto line je ta dzidza oko 100km) dok par ljudi kaze da se u nekim opcijama moze osposobit to nesto
bilo kojeg da uzmem bice benzin/plin jos mi se ne zuri hodam cackam net,., a rekli su mi da su cijena po netu malo skuplje od onih koje su po tim nazovi pijacama,.
i da kakvi su ove 203-ke za americko trziste prijatelj mi je nasao par komada na njemackim tablama prevedene na evropske sisteme ta homologizacija kako se vec kaze jesu sta razlicite od evropskih modela,.,
 
Nemoj amera, mozda mozes uzeti bolje opremljen auto za manje para, ali nije to bas tako bajno kako izgleda, ima razlike, nije bas kako kazu saraf na saraf.... a uostalom, mislim da imas vani dobar izbor vozila tako da nema potrebe da se cimas oko toga. Ono ako ubodes dobar model sluzice te, ali ako ti dopadne kakav kvarljiv, *ebace te na suvo :icon_biggrin: A i ja sam pomalo sumnjicav sa tim uvozom, uvoze ih svakakve(u to sam se licno uvjerio jer sam bio kod covjeka koji se bavio uvozom), pa ga skrpe i prodaju mu*a pod bubrege, jedino ako uvozis sam sebi, ali i to je cimanje, dok ga sredis, pripremis za homologaciju, kad saberes sve troskove skoro te na isto izadje.;)
 
Član
pa sam bi isao u de po njega imam nekog ko nazovi priajtelja koji tako trazi ponekada za mene sta i kako nezurim valjda cu naci dobrog,. ma nako pitam je ima par amerikanaca i dosta jeftiniji od ostatka ,.
 
Top