Mercedes SL65 AMG Black Series

Mercedes SL65 AMG Black Series

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iz AMG-ovog pogona stiže specijalna izvedba već ionako specijalnog SL-a 65, koja elitni roadster odvodi u dosad neistražen, ekstremno sportski teritorij...

AMG-ova SL 65 oznaka na nabujaloj karoseriji najvećeg roadstera iz Stuttgarta daje nam do znanja da se ispod poklopca motora krije 6-litarski V12 s monstruoznih 612 KS. Kao da to nije dovoljno, iz Affalterbacha stiže još ekstremnija izvedba, a nazivaju je Black Series.

Standardnom motoru zamijenjeni su turbo punjači, revidiran usis i ispuh, te povećan intercooler, pa brutalni V12 sada ispaljuje 670 KS pri 5400 o/min te elek. limitiranih 1000 Nm okretnog momenta, u rasponu od 2200 i 4200 o/min. Bez blokade, AMG-ov biturbo, ručno rađen po "one man – one engine" filozofiji, dostigao bi i do 1200 Nm.
Da ne bi sve ostalo samo na motoru, AMG-ovi su stručnjaci sklopivi krov zamijenili fiksnim karbonskim, od istog materijala izrađeni su i poklopac prtljažnika i motora, a ogoljena je i unutrašnjost. Rezultat dijete je ukupna težina od 1825 kg - znatno manje u odnosu na 2120 kg standardnog automobila. Novi su i 20 colni naplatci s Dunlopovim Sport Maxx GT pneumaticima te kompozitne kočnice s 390 x 36 mm diskovima.

I na kraju performanse – maksimalna brzina limitirana je na 320 km/h, do 100 km/h ubrzati će za 3,9 s, a do 200 će stići za ravno 11. Sve to biti će dostupno nakon službene prezentacija na salonu u Parizu, po cijeni ne manjoj od 300.000 eura.






jedina mana mu je tromost i neokretljivost , a Erol :lol:
 
Super Moderator
oj jebo te sline mi cure :D... Tih 1000Nm ne koristi u prvoj brzini a ja mislim ni u drugoj jer bi pocupo diferencijal i napravili su mu blokade u prve dvije brzine (koja sila :|)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top