Mercedes razvija mjenjac sa 9 brzina

Mercedes razvija mjenjac sa 9 brzina

Sve žešća i goropadnija konkurencija natjerala je inženjere Mercedes-Benza da se okrenu razvoju novog automatskog mjenjača koji će imati čak devet stupnjeva prijenosa. Novo čudo od mjenjačke kutije namijenjeno je motorima velike zapremine te bi trebao doprinijeti značajnom smanjenu potrošnje i emisije štetnih plinova.
20merv.jpg

Konkurenti poput Audija, BMW-a ili pak Lexusa već koriste 8-brzinske mjenjače, neki čak i mjenjače s dvije spojke, a u Mercedesu će pokušati napraviti dodatan iskorak. Iako mjenjači s dvije spojke brže "šaltaju" brzine i manje troše, Mercedesovi inženjeri odlučili su se za klasičnu automatiku koja je pouzdanija, lakša, manje kompleksna te ono najvažnije – jeftinija.

Prema nekim informacijama natjecanje u slaganju mjenjača sa što većim brojem brzina dolazi svom kraju jer je 9 stupnjeva trenutni tehnološki maksimum, a i kupci se sve teže snalaze s tolikim stupnjevima prijenosa.
Izvor : http://www.autosport.hr/vijesti/2849-mercedes-razvija-9-stupanjsku-automatiku
 
Član
a sto ne naprave manualne sa 9brzina,e to je vec nesto kad ga stanes saltat milina jedna samo iz brzine u brzinu ko kamion :cool:
 
Član
Ne pominji kamion, dusu mi pojede...Inace, dobri ovi menjaci, al tacno ce ovo da krece drugom il trecom, ko kamion...:lol:
 
manual sa 9 brzina bi bio nidje veze, pa to prvom brzinom nebi moglo 20km/h ici, jest da bi bolje vukao al bi ga morao saltat svake 2 sec.. :D

inace automatic sa sto vise brzina je pravo dobra stvar, pogotovo sto se tice blagog saltanja koje se ni ne osjeti..
 
Član
Ih tek sad sa 9 :icon_rolleyes: kad sam ja ikad imo biciklo sa 18 :D


Bespotrebno al ajd bitno je da se radi, merc je to ne moze ne valjat ;)

Na 190 imo automatski sa 4 brzine pa dovoljno za vozit se a kamoli sa 9 :lol:
 
Top