Mercedes E klase: Brošura otkrila interijer

Mercedes E klase: Brošura otkrila interijer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
thumbnail.ashx


IAKO bi kroz tjedan dana Mercedes trebao javnosti predstaviti novu E klasu, prvi pogled u unutrašnjost dostupna je već sada, a zahvaljujući curenju novih informacija. Brošura se pojavila na webu, kao i pregršt novih informacija.

Skrivena iza kodnog imena W212, nova E klasa vraća na scenu epitete koji su krasili slavne prethodnike, počevši od 1980-tih kad je ovaj model bio prepoznat po svojoj robusnosti i klasično odmjerenom dizajnu.

2010-Mercedes-E-Class-v2.jpg


S eksterijerom smo se već imali prilike upoznati, a sada nam je servirana informacija kako je model narastao 12 mm u duljinu (4.868 mm) i 32 mm u širinu (1.854 mm), dok je visina vozila s 1.470 mm manja za 13 mm. Pridodamo li još i 20 mm veći razmak između osovina realno je očekivati daljnji porast komfora, kao i bolja dinamička svojstva.

Ponudu motora činit će čak deset jedinica, po pet dizelskih (link) i isto toliko benzinskih (link). Novi 2.1-litreni dizelaš otvara ponudu, a nudit će se u tri motorne izvedbe (136, 170, 204 KS). Dalje slijedi 3.0 V6 sa 231 KS (BlueEFFICIENCY) i 211 KS (BLUETEC).

2010-Mercedes-E-Class-8V.jpg


Ako ćemo pak o benzincima onda je na prvom mjestu 1.8 CGI motor u izvedbi sa 184 i 204 KS, a potom slijede V6 jedinice (3.5/272 KS, 3.5 CGI/292 KS) i top model V8 (5.5/388 KS). Naravno, kupcima je na raspolaganju i 4Matic pogon, a nešto kasnije ponuda će biti proširena AMG modelom, kao i karavanskom karoserijskom izvedbom.

E klasa će biti dostupna u tri dobro znana paketa, i to Classic, Elegance, Avantgarde. Za sportski nastrojene tu je i sportski AMG paket.
 
Član
Bit ce i opcija sa rucnim mjenjacem, tako pise u uputstvima, 6 brzina rucni mjenjac, bit ce dostupan u svim 2,1l dizelima, i u 1,8CGI motoru.
po mom misljenju izgleda dosta lijepo i atraktvino...
Ima dosta inovacija, kao sto su senzori za mrtvi ugao, zatim ukoliko ide vozilo u susret a imate upaljena duga svjetla, automatski se gase duga svjetla, isto tako ako prilazite nekom autu koje se krece ispred vas, gase se duga svjetla...i jos mnogo toga...Mercedes barem po tom pitanju nije nikad bio skrt:));)
 
e bice moja kad tad , zaljubio sam se u ovo auto , kad bude ko 124-ka sad , tad cu imati ovu ali cu je imati , fkt je auto savsreno :icon_biggrin:
 
Član
CocaCola je napisao(la):
Bit ce i opcija sa rucnim mjenjacem, tako pise u uputstvima, 6 brzina rucni mjenjac, bit ce dostupan u svim 2,1l dizelima, i u 1,8CGI motoru.
po mom misljenju izgleda dosta lijepo i atraktvino...
Ima dosta inovacija, kao sto su senzori za mrtvi ugao, zatim ukoliko ide vozilo u susret a imate upaljena duga svjetla, automatski se gase duga svjetla, isto tako ako prilazite nekom autu koje se krece ispred vas, gase se duga svjetla...i jos mnogo toga...Mercedes barem po tom pitanju nije nikad bio skrt:));)

Meni se kod merca uvjek svidjalo to sto ne stede na opremi, tesko je naci merca e klasu da je neke sugave opreme, vecinom su tu full opreme, onaj avangard ili kako se vec zove paket opreme i to mi je skroz ok. Bezveze mi je da se limuzine visoke klase prave bez puno opreme, pa se recimo novi audi a6 moze naci go ko pistolj, sto mi je totalno bezveze.... Mislim da bi se za pojedine klase trebala propisati obavezna oprema, pa da recimo a6, bmw 5 i e klasa ne idu bez navigacije, tempomata, parking senzora, grijanja sjedista, ksenona i tako nekih sitnica, koje bi trebalo da krase ove limuzine....
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
Sina je napisao(la):
Jebes auto koje ni mjenjaca nema.....:cool::cool::cool:

ni ml moj nema mjenajca nego se nalazi umjesto ruckice za brisace :) meni je to bash super kad ga nema nikako i bash atraktivno izgleda

Ja bih inace prije uzeo automatik sa f1 mjenjacem nego manuelni, ali sta cu sa autom koje nema mjenjaca.....:lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top