Mercedes E-klasa

Mercedes E-klasa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
mercedes-e-570.jpg

mercedes-e-2.jpg


Samo nekoliko dana prije službene premijere na internetu su procurile prve službene fotografije jednog od najiščekivanijih noviteta za 2009. godinu

Najznačajniji model Mercedesa, E-klasa, napokon je pokazala svoje pravo lice. Nakon bezbroj špijunskih fotografija i nagađanja raznih crtača na internetu su konačno procurile službene fotografije nove, devete generacije limuzine više srednje klase. Dakle, što se izgleda tiče, sve je jasno. E-klasa je stilska kombinacija prestižne S i manje C-klase, ali i dovoljno originalna da ne djeluje kao kopija. Novi prednji dio pokazuje da jednako dizajnirana studija Fascination nije bila samo prašina u oči. Iz tehničkog odjela informacije cure na kapaljku. Drugim riječima, sve što se tiče dimenzija, masa, platforme i podvozja za sada ostaje prekriveno velom tajne. Ipak, nećemo puno pogriješiti ako kažemo da će duljina biti oko 4,9 metra, širina oko 1,9 metar, a osovinski razmak nove platforme 2,9 metara. Ono što možda najviše zanima buduće kupce, a to je izbor motora u prvoj fazi ponude, postalo je već sada javna tajna. Benzinska ponuda počinje poznatim kompresorskim 200 K, 1.8 snage 184 KS, a u ponudu ulazi novorazvijeni 250 CGI, s izravnim ubrizgavanjem i oko 245 KS. Iz sadašnje generacije prenosi se također novi 350 CGI sa 292 KS, a tijekom 2010. bit će lansirana i hibridna verzija 300 Bluetec. Našim će kupcima ipak puno zanimljiviji biti dizelaši CDI. Dobro poznati četverocilindraš obujma 2143 ccm dolazi u tri izvedbe snage – 136, 170 i 204 KS. Potonji je twinturbo i tehnološki odgovor na već uvedeni BMW-ov dvolitreni dizelaš jednake snage. Na vrhu će biti 320 CDI V6, sa 224 KS te ubojiti 420 CDI V8, sa 320 KS i 730 Nm. Uvest će se i osamstupanjska automatika mjenjača te integralni pogon 4matic. Dakako, Mercedes ne bi bio Mercedes kad sigurnosna oprema ne bi bila najbolja moguća. Nova E-klasa će biti opremana sustavima upozoravanja vozača na potrebu za odmorom, aktivnim poklopcem motora za zaštitu pješaka pri naletu, Night Vision infracrvenom kamerom, upozorenjem nehotične promjene trake, PreSafe sustavom automatske pripreme za sudar... Prodaja novog favorita kupaca koji igraju na sigurno počinje u ožujku 2009., a osnovna verzija 200 CDI koštat će oko 49.000 eura.

mercedes-e-3.jpg



VELIKI KARAVAN I ŠIK KABRIOLET



mercedes-karav.jpg


mercedes-cc.jpg
 
Član
Uffffff boje na ovoj prvoj slici-EXTRA...........a i model fantastican mogu mislit uzivo kako ce izgledat mocno-Mercedes svaka cast kao i uvjek............ :cool:
 
Super Moderator
ma pustite to fuj fuj i ruzan vicete kad izadje svi ce plazit jezik za njim :)

Trozic je napisao(la):
mene podsjeća na ono korejsko jedno auto neznam tačno koje dosta mu sliči...

da nije na ovog kineza


nidje veze ja mene :lol:


meni lici na lexusa novog onog LS600 h ima iste prednje farove... mislim slicne oblik i to...
 
Član
Slike su male i ne bas toliko ciste...Isto tako smo svi pa i ja govorili kad su procurile prve slike za W204 C klassu, da je ruzna...
Na kraju ispade auto jedno od najljepsih!!!
Izgledat ce on dobro...mercedes je to, nema sumnje;)
 
odlicno , prednji kraj perfektno , zadnji 4/5 , cabrio perverzija , unutrasnjost jos nema sluzbenih slika , dobro odradjen posao
 
Član
Ma mercedes po meni od prvog "okonje" (ne znam mu kodno ime), E klase, nema lijepo auto...jedino sto ga oni CL-ovi malo izvlace, ostalo je katastrofa...
ruzno previse...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
Ma mercedes po meni od prvog "okonje" (ne znam mu kodno ime), E klase, nema lijepo auto...jedino sto ga oni CL-ovi malo izvlace, ostalo je katastrofa...
ruzno previse...

Smijesno , E klasa je po meni prelijepo auto preudobno ima odlicne vozne karakteristike , to mozes znat samo ako si ga vozio ili bio vozen....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top