Mercedes Benz SL300 Gullwing

Mercedes Benz SL300 Gullwing

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jedan od najljepših primjeraka u povijesti autoindustrije, Mercedes Benz SL300 Gullwing, iz davnih 50-ih godina prošlog stoljeća ponovno će zaživjeti u originalnom odijelu. Fenomenalni Mercedesov model svako malo inspiracija je brojnih dizajnera koji na njemu temelje moderne koncepte, no tvrtka Gullwing GmbH otišla je korak dalje.

08gulv.jpg


Njemačka kompanija poznata po proizvodnji modernih replika AC Cobre, uskoro kreće s proizvodnjom 300 SL-a koji će vizualno biti potpuno identičan slavnom originalu. Naravno, danak modernim vremenima je neizbježan, pa će tako Gullwing umjesto ondašnjeg 3,0-litrenog šestaka snage 215 KS pokretati Mercedesov 5,5-litreni V8 sa 405 KS usuglašen sa sedam-stupanjskom automatikom.

08gulv2.jpg


Nijemci su također u potpunosti obnovili šasiju, ovjes i kočnice da zadovolje sve sigurnosne aspekte koji su standard u današnje vrijeme. Unutrašnjost odiše povijesnim notama i retro-stilom u koji je vješto ukomponiran klimatizacijski sustav, odnosno satelitska navigacija.


08gulv3.jpg

Stari-novi Gullwing starta s cijenom od 165.000 eura, od čega 50.000 eura depozita valja uplatiti odmah, a tada slijedi slatko 18 mjesečno iščekivanje na prvu vožnju u jednom od najljepših modela ikad napravljenih.
 
Glupost! Ovo je dio automobilske historije,obiljezio je jednu eru i treba ga ostaviti da pociva u svojoj slavi.Na ovaj nacin grdi se njegov status oldtimera.

Da imam para,kupio bih originalni primjerak,a ovo ni u ludilu.Mrzim spajanje klasicnog izgleda sa novom tehnologijom.Glupost!
 
Član
koji kreteni,tim ljudima koji ovo kupe ce se podsmijavat...sl300 je legenda,al legenda koja se vise ne proizvodi...navigaciju u ovo auto staviti je cisti debilizam,po meni nema nikakvu vrijednost osim trzisne
da su napravili novi model,s ovim vratima i neki detaljima,pa ajd i nekako,al ovo...:icon_rolleyes:
 
Član
ko tesko navigaciju iscupat i prodat, aj nemojte sad zakerat...a i da vam neko ga pokaze eto ko vi sad extra znalci pa bi skontali da nije unikat na prvi pogled....budi tiho, sjedi jedan :lol:
 
Član
da imam sitno 165.000eura, sad bi ga uzeo...:) hehehhe odlicno auto nema govora... al nije bas za mene :)
 
tibor987 je napisao(la):
ko tesko navigaciju iscupat i prodat, aj nemojte sad zakerat...a i da vam neko ga pokaze eto ko vi sad extra znalci pa bi skontali da nije unikat na prvi pogled....budi tiho, sjedi jedan :lol:

Pa nek digne haubu i skontat cu,vala nisam tolki noob da ne vidim razliku izmedju savremenog motora i motora koncepcijski starog 50 godina.

Al nije fazon hocu li ja ili ko vec vidjet razliku,nego je uopce glupa zamisao praviti savremenu inacicu Gullwinga.Sto rece edo,ovo nema nikakvu vrijednost osim trzisne.Pljf!

;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top