Megane RS vs Scirocco R vs Civic Type R - track battle

Megane RS vs Scirocco R vs Civic Type R - track battle

Postavio sam ovaj video najviše zbog toga da se vidi da su bili pošteni u Best Motoringu sve one godine, ipak nisu uvijek pobjeđivale JDM pile. :D

Kod Scirocca se najviše ističe ona jedna žuta lampica koja blinka u baš svakoj krivini :)
 
Član
ESP koji se ne moze full ugasiti :D

Ovaj CTR mi se ne svidja nesto posebno, ona generacija prije mi je extra :)
 
Član
Svi su me napadali dok sam govorio da su Honde generalno auta za penzionere. Jedino kod nas je Civic sa 90 konja brutalna sportska mašina :D

Smijesan covjek :D Pa civic type r prije ovoga (ep3) najbolji hot hach ikada a o motoru i vjesanju ne treba trositi rijeci, a ovaj konkretno sa videa jeste promasaj zbog zadnjeg ocajnog vjesanja, naspram multilinka koji su svi civici do tad imali, i ta se auta nikako ne mogu nazvati penzionerska, mozda ti imas od njih neki kompleks pa ih ovako lijecis :D a da,cak i ti civici sa 90 konja jesu i dan danas brutalne masine za mnoge konkurenta iz tog vremena i sa jacim motorima od tog, sto samo govori koliko su ti motori bili i vjesanje bili napredniji od ostalih 80tih i 90tih. U zadnje vrijeme je malo druga prica ali popravice se i to sa novim nsx-om i civicom type r ,pa cemo vidjeti sta se konkretno uradilo naspram nikad jace konkurencije.
 
Poslednja izmena:
Član
Ep3 je odlican auto, al najbolji hot hatch ikada, malo pretjerano. Cak sam citao negdje post jednog vlasnika tog CTR-a koji je prije imao 306 S16 i za Peugeota je rekao da je bolji kao "hot hatch", iako je i CTR fenomenalan autic. Al to su neka prosla vremena, ovaj prethodni je nikakav bio, za ovog novog ima nade, al pricat cemo kad dodje serijska varijanta. Posebno je danas tesko u toj klasi, jer konkurencija nikad nije bila jaca. Steta sto se Honda prethodnih godina poprilicno "pogubila", pa su poceli praviti neka auta kakva ljubiteljima Honde nikako ne odgovaraju. Sta im je bilo u glavi ko zna, ocito se nije pokazalo kao previse uspjesno, pa se sad vracaju na stare puteve...
 
Član
Gdje ce honda pobijediti kad je ovo jedna od najlosijih civic-a ikad napravljenih, lezanje u odnosu na prosle nula, jedino sto joj valja je motor, zadnji trap je onaj jajeftiniji žinja ona (ovisno vjesanje) zato i ide po krivinama preko nosa... Jedina civic koja je pravljena za Japansko trziste
2007_Honda_Civic_TypeR_01.JPG


Da je ova bila u pitanju ja mislim da bi ih uzela sve jer ovo auto lezi jako dobro, ne jako dobro nego predobro...
 
Član
I samo dodati da je kod honde atmosferac za 50 i 65 konja slabiji od ovih, tako da i nije bas neko poredjenje, da su jos tada stavili turbo na ovaj motor bilo bi svega :D
 
Član
Smijesan covjek :D Pa civic type r prije ovoga (ep3) najbolji hot hach ikada a o motoru i vjesanju ne treba trositi rijeci, a ovaj konkretno sa videa jeste promasaj zbog zadnjeg ocajnog vjesanja, naspram multilinka koji su svi civici do tad imali, i ta se auta nikako ne mogu nazvati penzionerska, mozda ti imas od njih neki kompleks pa ih ovako lijecis :D a da,cak i ti civici sa 90 konja jesu i dan danas brutalne masine za mnoge konkurenta iz tog vremena i sa jacim motorima od tog, sto samo govori koliko su ti motori bili i vjesanje bili napredniji od ostalih 80tih i 90tih. U zadnje vrijeme je malo druga prica ali popravice se i to sa novim nsx-om i civicom type r ,pa cemo vidjeti sta se konkretno uradilo naspram nikad jace konkurencije.
Ti si se našao prozvan. Vjeruj mi da nemam komplekse od hondica sa 90 konja. Nisam znao da je neki civic najbolji hot hatch, to si ga ti proglasio? 99% auto novinara i entuzijasta smatra francuske kompakte 90-tih za najbolje. Uspjeli su sa zadnjom torzijom (sustavom malo naprednijem od sustava korištenih na kočijama) biti bolji od konkurencije.
 
Član

3:15 pa dalje :) pa ko kaze da honde V-tec ne idu i da ne leze na cesti taj je bas... :D ovu sto se takmicila sa megane ja ne racunam kao hondu civic jer je to cisti promasaj honde civic... ove stare su stvarno predobra auta ali samo V-tec koji imaju 1.6 16V sa 160 konja 1.8 16V sa 180 i 2.0 16V sa 200 i vise konja :) ove obicne civic 1.3 1.4 i 1.5 sa sitnih 90-100 konja su samo obicna auta....
 
Član
Nisam se nasao prozvan, vec kad tako das pausalne i neozbiljne izjave, zna se vrlo dobro kakva sportska auta je napravila u proslosti Honda i sta je sve postigla u F1, valjda ne treba da nabrajam, plus kakvi briljantni atmosferski motori,vjesanja na tim autima pa cak i te bazne verzije sa sitnom konjazom,mjenjaci.. Po tebi je generalno onda i mercedes penzionerska marka jer ga kupuju djeodvi,babe,penzioneri,taksisti ili toyota koja vazi za najsmoreniji brend koji stanca modele dosadne a opet kakve su ljudi sve uspjehe imali u auto sportu i sa svojim sportskim modelima, valjda i to ne moram sad da nabrajam ...
 
Poslednja izmena:
Član
Sam si ponovio ono što želim da ukažem. Ljudi se poistovjećuju sa markom, te od svojih velikoserijskih i običnih auta u svojim glavama zamišljaju sportske mašine. Likovi sa hondama od 90 konja i opasni bmw vozači sa 316i značkom. "Znaš brate, ovo ti je honda, ona je sportska marka, Senna je vozio. Brate ovo ti je bmw, zadnja vuča, raspored mase 50:50"......A zadnje točkove po kiši ne može zavrtiti. Itd, ne moram sada da nabrajam šta mi sve ide na neku stvar
 
Top