Medjunarodna pošiljka u BiH? POMOC

Medjunarodna pošiljka u BiH? POMOC

ljudi zanima me da li mi u Bosni i Hercegovini (**benoj) imamo medjunarodnu posiljku, da neki paket mozemo poslati u naprimjer:
NJEMACKU, AUSTRIJU, Poljsku, Hrvatsku, Englesku, AMERIKU (Mexico, New york) i sve ostale gradove svijeta! ????
u posti u Lukavcu su mi rekli da ne moze izvan Bosne i Hercegovine da se salje, U posti u Tuzli se niko ne javlja vec danima, pa da pitam, jel postoji neki grad u koji mogu da dodjem, udjem u postu , spakujem paket i posaljem ga u ameriku ako mi je volja, bilo koji prokleti grad u BiH samo da moze? ako iko ima iskustva pomoglo bi
hvala unaprijed :)
 
Član
Kolega iz poste u Banjalucu redovno salje pakete i posiljke van granice, cak je u Afriku slao.
 
Član
Ili jos bolje kolika bi bila postarina da neko ti javi iz Hrvatske za Amerkiu paketa dimenzija 135/25/15cm ;)

Nismo u EU i to je ta zajebancija glavna :D
 
sad cu nac broj neke poste u hrvatskoj pa nazvat (al tek u ponedjeljak, vikend ljudi ne rade , drzavne firme moze im se haha)
u pon zovem pa nek sracunaju, dimenzije su bas kao sto Skrabo rece ovo gore (kad se i zastiti dobro, a ovo valja zamotot dobro dobro.)
moram znat tacnu cijenu, jer igra ulogu hoce li se uopse slati ili ne,uglavnom ovi u lukavcu kazu da ne moze (kazu problem je u gracnici bosne, ovi na granici kradu masovno to, zato...to im je bilo objasnjenje
 
BHT Ovisnik
Moze bez problema,cesto sam u posti,vidao sam kako ljudi salju stvari za Ameriku i sl. Ja sam slao za Pocken u Engleskoj neku stvar sto sam prodao na ebayu
 
BHT Ovisnik
Veca pjenasta koverta,al odes u glavnu postu i posaljes paket,mozes i to,isto je
 
Član
Mozes bilo gdje poslati do 100g bilo gdje u EU kosta 3KM. Cak ti u posti mogu izvuci listu zemalja koliko za koju kosta postarina naravno cijena zavisi od tezine, postarina ti je suplja za drzave izvan eu. To je drugo sto u tvojoj posti nece da rade svoj posao.
 
Član
Ma covjek hoce da posalje nesto oko 133cm duzine , 33cm sirina i 20 cm visine , tezina oko 5-6kg , eto do 10kg max , to se ne moze poslati iz BIH da nece biti papreno ako moze uopste ,

Naravno pisma i koverte mogu :)
 
Nista, preci cu ovdje kod brckog granicu i u Hrvatskoj oticu u prvu postu i poslati
u pitanju je fronf Pfeba jetta 2 , golf 2
treba da ide za 300 € + posta, pa preci cu u hrvatsku (nemam 150 km napravit samo) i poslati iz hrvatske poste, kosta nekih 40-50 EURA . no nebitno . jednostavnije mi je to, u plusu sam kako god :D
hvala svima na pomoci :)
 
Prije 15 dana sam poslao paket u Ameriku, iz poste Lukavac, tako da ne znam o cemu pricas.... imas cak i cjenovnik na stranici poste....
Cesto saljem i za njemacku....

doduse sve su bili paketi do 1kg.... nista gabaritno...
ako je sta manje, salji u zastitnoj koverti puno je jeftinija postarina nego u kutiji....
 
Član
Nista, preci cu ovdje kod brckog granicu i u Hrvatskoj oticu u prvu postu i poslati
u pitanju je fronf Pfeba jetta 2 , golf 2
treba da ide za 300 € + posta, pa preci cu u hrvatsku (nemam 150 km napravit samo) i poslati iz hrvatske poste, kosta nekih 40-50 EURA . no nebitno . jednostavnije mi je to, u plusu sam kako god :D
hvala svima na pomoci :)

Ako je za Njemacku onda moze biti ali ako je ono tamo , bice ti dosta vise :D
 
ne znam. pitao sam mladena iz hrvatske koliko je kostala njega postarina za relly front kad je slao bas za mexico, kaze kako se sjecam 40-50 € nije bilo skuplje,
ujutro opet ja zovem da provjerim .
 
Top