McLaren u pet do dvanaest odustaje od radikalnih solucija i očekuje sekundu brža vrem

McLaren u pet do dvanaest odustaje od radikalnih solucija i očekuje sekundu brža vrem

Član
Martin Whitmarsh otkrio je da će McLaren u Australiju stići s konzervativnijim solucijama na području podvozja i ispušnog sistema, koji su im do sada stvarali velike probleme.

mp4_26_side.jpg


MP4-26 vraćaju u konvencionalniji oblik

McLaren za Veliku nagradu Australije priprema novi pod i novi, jednostavniji ispušni sistem. U momčadi se nadaju da će im promjene donijeti čak sekundu po krugu.

"Nisam zadovoljan pouzdanošću ni performansama bolida na testiranjima," komentirao je direktor momčadi, Martin Whitmarsh. "Napravili smo nekoliko uistinu dramatičnih promjena na bolidu, a vidjet ćemo ih u Australiji. Takav potez sa sobom nosi i rizik, ali smatram da smo donijeli ispravnu odluku koja će se isplatiti."

"Imamo potpuno novi pod i novi ispušni sistem," dodao je Whitmarsh uz objašnjenje da je dosadašnji ispušni sustav na MP4-26 bio prekompliciran te im je uzrokovao previše problema s pouzdanošću.

"Rekao bih da je u pitanju puno jednostavniji dizajn od onog kojeg smo imali ranije. Mislim da su ispušni sistem postali prilično ekstremni na današnjim bolidima. Mi smo, recimo, imali vrlo ekstremne solucije po tom pitanju."

"Ali, smatram da nisu donosile toliku prednost s obzirom na to koliko su bile kompleksne."

"Naše ideje mogle su raditi spektakularno dobro..."

"Vjerujem da naš bolid fundamentalno uopće nije loš. Vjerujem da samo moramo osloboditi potencijal koji se odnosi na ispuh i difuzor."

"Imali smo vrlo kreativne ideje, a neke su mogle raditi spektakularno dobro. Ali, za to su trebale biti trajne i uporabljive, što naše solucije, iskreno, nisu bile i od njih smo zato morali odustati. Ali, smatram da smo u radu s njima svejedno pronašli interesantne stvari koje donose prednost performansi."

McLaren će nadoknaditi sekundu po krugu?

Whitmarsh je priznao da su velike promjene na bolidu, doslovno pet do dvanaest, veliki rizik, ali da smatra kako će unaprijediti performanse.

"Mislim da ćemo imati izazovan vikend u Australiji, nadam se da ćemo nadoknaditi više od sekunde," nastavio je.

"Ovo obično nije princip rada u periodu nakon testiranja, ali smatram da je odluka ispravna. Ako ne bude, preuzet ću odgovornost za nju."
 
Top