McLaren MP4 12C first drive

McLaren MP4 12C first drive

MTR

Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pvi21SFsf5c&feature=feedu[/video]
 
U Italiji će u usporedbi pobjediti 458-ica, a u Engleskoj će Clarkson svršavati dok bude testirao ovog McLarena i govorit će:
"458 iz gud, bat dis... maj god... ic majndbloving gud...." :D
 
Član
Bas sam i ja htio staviti video ovoga auta, pogledao sam par prvih "reviewsa" zadnjih dana i vec imam neku sliku o tom autu (uz sve procitano prije).

Autic je ultrabrz, vjerovatno tehnicki najbolji "supercar" danasnjice, vjerovatno ce biti i jedan od najbrzih. Uz sve to, cijenom ce biti jako prihvatljiv, ne bas u GT-R podrucju, al ipak je ovo supercar. Ima fenomenalnu "sasiju" il kako god hocete nazvati ovu karbonsku kadicu koja mu daje cvrstocu, ima novi sistem ovjesa (pomalo Citroenovski) pa bi lezanje trebalo biti bolesno - kazu i da jeste. Eh sad, Ferrari 458 meni licno bolje izgleda, a mozda i ono sto je bitnije, po svemu sudeci pruza vise uzitka u voznji - a to bi mogao biti presudan faktor vecini. Gledao sam i sta rece Chris Harris o njemu, kao i ovaj, i on kaze da mu nije bas uzbudljiv i da ne ocarava kao Ferrari 458. Sad ko hoce iskljucivo brzinu, moze i GT-Ra uzeti, malo tunirati i biti jednako brz, al opet nije Ferrari. Ovaj MP4-12C po tvornickim podacima, 402 metra prelazi za 10.9s, sto je opako skroz. Znam da 0.1s sporije vozi i Porsche 911 Turbo PDK, al ti auti nisu nikako za usporedbu, osim na pravcu...
 
Jedini pravi konkurenti će biti 458 i MP4, bar po koncepciji, baš me zanima rezultat izravne usporedbe :123:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Jedini pravi konkurenti će biti 458 i MP4, bar po koncepciji, baš me zanima rezultat izravne usporedbe :123:

MP4 dere Ferrarija, ali ja bih opet 458.:icon_smile:
Takvom vodiljom će i kupci sigurno ići.;)
 
Član
Mislim da je vec poznat rezultat, McLaren ce biti brzi, u Ferrariju ces vise uzivati.

Ko je bolji odlucit ce cisto ono sta vise cijene vozaci od to dvoje...
 
Član
Vidi ovog Bokija, piše isto u isto vrijeme kad i ja.:D Sram i stid da te bude.:D

Jedva čekam MP4 u Top Gear-u.:123:
 
Član
Ma Top Gear mi je dobar kao show, al slabo sta od njih naucis o autu. Vise cijenim likove kao Chris i ovaj Steve gore, kao i Tiff-a i Platu iz Fifth Geara (znam da je Tiff sad u TG). Evo bas jedan dobar tekst Chris Harrisa, koji govori o tome kako Ferrari namjesta svoje aute prije testa, kako bi bili najbolji :icon_eek:

Vrijedi procitati, svaka mu cast sto se usudi ovo napisati: http://jalopnik.com/#!5760248/how-ferrari-spins
 
Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N3s0Uw1ADkk&feature=player_embedded[/video]

Evo, baš sam pozvao kolege da se potegnu sa mnom, ja sam u MP4.:D

Evo, baš sam pozvao kolege da se potegnu sa mnom, ja sam u MP4.:D
 
Član
Mozda nije do vozaca, nego do Porschea :icon_biggrin:

Probao sam neke aute sa LC funkcijom, recimo Passat CC sa 300 KS, drzis kocnicu i gas, kad pustis kocnicu on se ispucava. Al fora je da se ne ispucava odmah kad pustis kocnicu, nego od pustanja kocnice do starta, protekne jedno sekunda - bas se osjeti to zakasnjenje. Kontam da i kod Porschea nije ista stvar, jer recimo i DSG kod vecine ovih auta zna kasniti, ti pritisnes tipku i cekas pola-sekunde do sekundu da on prebaci u brzinu. Kod Ferrarija, a vjerovatno i McLarena tu je trenutna reakcija, sto se i na video klipovima moze vidjeti. Cim taknes onu polugicu, on prebacuje odmah - trenutno, bez cekanja...
 
Top