MB w123 300d tuning

MB w123 300d tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Neka G klasa se uzela pa neko ulje pocelo curiti na mjenjacu i na kraju naletimo na motor iz 123 300d 88KS zajedno sa mjenjacem, kardan jos morali skratili i sve stalo za 10.
Na par mjesta sam nasao da ovaj petak moze stock gurnut do 250KS pa me interesuje da li ko imas iskustva sa gore navedenim motorom kad je tuning u pitanju?

lp
 
Član
Mrva je napisao(la):
Neka G klasa se uzeNeka G klasa se uzela pa neko ulje pocelo curiti na mjenjacu i na kraju naletimo na motor iz 123 300d 88KS zajedno sa mjenjacem, kardan jos morali skratili i sve stalo za 10.
Na par mjesta sam nasao da ovaj petak moze stock gurnut do 250KS pa me interesuje da li ko imas iskustva sa gore navedenim motorom kad je tuning u pitanju?

lp
zaboga kako :icon_smile: pa najnoviji 300 cdi ima manje, prijatelj je sad kupio americku liniju 300 diesel s dobrim motorom i mogu ti reć svaka čast nema puno tih motora a da su u dobrom stanju iz w123, a 250 ps jedino nekim turbo punjačem al to je investicija brrr skuplja pita već tepsija brate i sumnjam opet da moiže tu konjicu dostić
 
Član
zar 300d nije sestak? u w124 fino ide;) a ne znam,ako ces ga poakovat u G klasu,cemu ulaganje,ima on snage za potegnut...u mene je 2,9d iz w124,ima 100KS i sasvim je ok za terenca...to dizanje na 250KS,turbo,kompresor,nema cime drugo;)
 
Član
nerazumijem, kako moze gurnut do 250 ili :icon_question:

edoze
ima i petaka 3.0
pa nisam rekao da je 88KS malo a nebi ni 250 sad. Sa jedno 150 bi bio zadovoljan. Znam da moram ici na turbo i sl zezancije al da vidim da li je ko radio do sada.
 
Početnik
Mrva je napisao(la):
nerazumijem, kako moze gurnut do 250 ili :icon_question:

edoze
ima i petaka 3.0
pa nisam rekao da je 88KS malo a nebi ni 250 sad. Sa jedno 150 bi bio zadovoljan. Znam da moram ici na turbo i sl zezancije al da vidim da li je ko radio do sada.



Probaj naci turbo i ostale dijelove sa 300td iz serije 124 t je najbolja solucija po meni

@edoze tek od generacije w124 300 d su bile sestaci ;)
 
Član
Znam, to mi je i palo napamet odmah al pomislih na to da nema mozda neki bolji kombinacija.
 
Član
a kakav ti je sad motor u tom G-u,ne slazu se mjenjac iz w123 i motor iz G-a? kazes da na mjenjacu curi,motor je ispravan?
 
Član
edoze je napisao(la):
a kakav ti je sad motor u tom G-u,ne slazu se mjenjac iz w123 i motor iz G-a? kazes da na mjenjacu curi,motor je ispravan?
ne ne, mozda sam s epogresno izrazio
bio je "neki" motor u njemu, navodno 2.4 D iz w123 serije al smo primjetili na semeringu da ulje pusta a i mjenjac nesto zajebavam + sav je u ulju pa se nije znalo sta te vise hebava. Al nam u medjuvremenu izadje pravo jeftin ovaj petak i uradimo swap. Kardan je pravio mali problema al je to tokar sredio. I da, taj petak je sad u autu i radi dobro
 
Član
u G-a legne 300-ojka i mjenjač iz w124 ko budali šamar :icon_smile: ja bi prije to tražio čak i 230 benzin, rođak je slupao 124 i dosao pajdo i kupio mu motor i ubacio ga u G prije 6 godina i nema nikakvih problema dakle 230
 
Član
George je napisao(la):
u G-a legne 300-ojka i mjenjač iz w124 ko budali šamar :icon_smile: ja bi prije to tražio čak i 230 benzin, rođak je slupao 124 i dosao pajdo i kupio mu motor i ubacio ga u G prije 6 godina i nema nikakvih problema dakle 230
heh.. u garazi ceka 200Kompresor 192KS zajedno sa mj i citavom tablom al to ce ici zadnje. Bitno je osposobiti ga da radi preko zime a na proljece kompletno rastavljanje. Brabus kit, fele 20", hi-tech uinterijer (nista pretjerano), muzika i sl.
 
Član
Mrva je napisao(la):
George je napisao(la):
u G-a legne 300-ojka i mjenjač iz w124 ko budali šamar :icon_smile: ja bi prije to tražio čak i 230 benzin, rođak je slupao 124 i dosao pajdo i kupio mu motor i ubacio ga u G prije 6 godina i nema nikakvih problema dakle 230
heh.. u garazi ceka 200Kompresor 192KS zajedno sa mj i citavom tablom al to ce ici zadnje. Bitno je osposobiti ga da radi preko zime a na proljece kompletno rastavljanje. Brabus kit, fele 20", hi-tech uinterijer (nista pretjerano), muzika i sl.

onda zanemari moj predhodni post ;) :lol:
 
Član
nemoj samo stavljati felge od 20", pa to je kultni terenac ali onaj pravi i nije zaslužio takvu degradaciju, bi li ikada na ferarrija stavio gume kramponke :icon_question:
 
Član
Cilj je ovako nesto..
mansory-g-couture_460x0w.jpg


Posto nepravim ja ovo nego moj kum nebi da mu se mjesam. O ukusima se netreba raspravljat a ako mogu pomoci tu sam ako ne.. Boze moj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top